• آبشار ماریا کریستینا فیلیپین

آبشار ماریا کریستینا فیلیپین

در حومه شهر الیگان دومین آبشار بزرگ فیلیپین ، آبشار ماریا کریستینا است. این آبشار توسط رودخانه Agus تغذیه می شود و در جزیره Mindanao قرار گرفته است. این شهر اغلب به عنوان میزبان - الیگان شهرت دارد، زیرا شهر آبشارهای مشهور است،بیش از 20 آبشار در آن وجود دارد. از لحاظ جغرافیایی، آبشار در حدود 9.3 کیلومتری جنوب غربی شهر ایلیگان قرار دارد و توسط Ditucalan، Buru-un و Barangay Maria Cristina محدود شده است. با ارتفاع 98 متر، به عنوان جاذبه اصلی گردشگری شهر و اطراف آن عمل می کند. شرکت ملی برق فیلیپین مسئول تأسیس نیروگاه آبی برق آگوس VI است که یکی از پروژه های چندگانه ای است که رودخانه آگوس را مهار می کند و همچنین در تولید 70 درصد برق میندانائو علاوه بر تامین برق شهر ایلگان کمک می کند. این نیروگاه با ظرفیت بالقوه 200 مگاوات، با استفاده از 130 متر مکعب آب جاری، هر ثانیه برق تولید میکند.

ماریا کریستینا اغلب به عنوان " سقوط دوقلو " نامیده می شود، زیرا جریان آب از طریق یک سنگ در آستانه سقوط جدا می شود. عظمت و زیبایی طبیعی همراه با نماهای آبشار، جذاب است تا باعث جلب توجه بسیاری از بازدیدکنندگان باشد. بازدید آبشار فقط برای روزهای شنبه و روزهای دیگر موارد خاص است، زمانی که نیروگاه برای یک ساعت یا بیشتر خاموش می شود، اجازه می دهد که رودخانه به جریان کامل خود بازگردد. همچنین در طبقه سوم ساختمان NPC نیز یک عرشه مشاهده وجود دارد که گردشگران می توانند از دیدگاه شگفت انگیز از سقوط آبشار برخوردار شوند. همچنین می توانید عکس های زیادی از آبشار ماریا کریستینا را در یک اتاق شیشه ای مجاور در همان ساختمان پیدا کنید. شنا در اینجا به شدت ممنوع است، به این دلیل که جریان می تواند غیر منتظره و غیر قابل کنترل باشد.

شرکت ملی برق اخیرا ابتکار عمل خود را برای توسعه پارک ملی برق در ناحیه مجاور آبشار به انجام رسانده است تا گردشگران و بازدیدکنندگان بتوانند از ورزش های مفرح مانند سنگ نوردی و ترابری لذت ببرند. همچنین، مکان های اقامتی و یک مغازه سوغاتی وجود دارد که می توانید از تی شرت های رنگی و چیزهای دیگر مربوط به آبشار ماریا کریستینا خریداری کنید. رسیدن به منطقه آبشار آسان است، زیرا تعداد زیادی jepneys در منطقه بندر الیگن سیتی وجود دارد. آنها شما را به پل آگوس می رسانند، که تقریبا نیم ساعت با آبشار فاصله دارد.

Aysham

لینکهای مرتبط

برای مشاهده هتل های فیلیپین و تور فیلیپین و جاذبه های گردشگری فیلیپین و آب و هوای فیلیپین کلیک کنید.

pic235250310001

گالری تصاویر
maria-cristina-falls.jpg