• آب و هوای سنگاپور

آب و هوای سنگاپور

آب و هوای سنگاپور گرم و مرطوب است، این شهر کوچک فقط 137 کیلومتر بالاتر از خط استوا واقع شده است. دمای متوسط 31 درجه سانتی گراد در روز و 24 درجه سانتیگراد در شب است. قدم زدن در ظهر می تواند یک چالش واقعی باشد، خصوصا در ماه های آوریل و مه که رطوبت نسبی بالاتر از 80٪ باشد. آب و هوای سنگاپور، مانند دیگر مناطق آسیای جنوب شرقی، تا حد زیادی تحت تاثیر بادهای موسمی است. موسمی شمال شرقی (نوامبر-مارس) موجب بروز باران های سنگین و رعد و برق می شود که گاهی اوقات شبانه می مانند. ماه ژوئن داغ ترین ماه است، پس از آن بادهای موسمی جنوب غربی می آیند و آب و هوای نسبتا خشک را به وجود می آورند.

بهترین زمان برای رفتن به سنگاپور: ژوئن تا اوت (ماهانه 24-31 درجه سانتیگراد). با وجود آب و هوای گرم در سنگاپور، این کشور با تهویه مطبوع تقریبا در همه جا برخوردار است.

اقلیم سنگاپور

نمودارهای آب و هوای سنگاپور

@val3

@val3

@val3

@val3

@val3

pic135135210001

گالری تصاویر
singa5.jpg
singa1.jpg singa2.jpg singa3.jpg singa4.jpg
 • تاریخ تفرجگاه ساحلی خلیج سنگاپور

  تاریخ تفرجگاه ساحلی خلیج سنگاپور

  دولت سنگاپور در اواخر سال 2004 تصمیم به ساخت اولین مجتمع توچال این جزیره است. در ماه مه 2006، شرکت لاس وگاس سندز برنده مناقصه برای ساخت تفرجگاه ساحلی خلیج شنهای. هدف از لاس وگاس سندز بود که رفت و آمد مکرر یکپارچه، که شامل تفرجگاه ساحلی خلیج شنهای هتل ها، مغازه ها توسط خلیج و موزه ArtScience، به صورت سنگاپور در سه سال را تغییر دهید. با توجه به شنهای مدیر عامل شرکت شلدون ادلسون، مجتمع ساحلی خلیج شنهای بود پروژه ساخت و ساز پیچیده ترین به حال انجام. این مجموعه توسط / معمار کانادا اسرائیل / آمریکا موشه سفدی، شناخته شده برای استفاده از طرح های هندسی و منحنی دراماتیک طراحی شده است. این عناصر خود را در طرح های این مجموعه ارائه شده و منجر به بسیاری از مشکلات است. برخی از مناطق مشکل عمده Skypark هتل است، که به همان اندازه یک ناو هواپیمابر و نشسته در سراسر سه برج آن بودند. مشکلات با طراحی منحنی از برج و خطر همیشه حاضر از محل کار از آب گرفتگی شد. در آغاز این پروژه، آدلسون تخمین زده است که آن را 5.5 میلیارد $ USD (بازدید کنندگان 7.5 میلیارد $) هزینه برای تکمیل پیچیده و او به رفت و آمد مکرر پس از سه سال باز انجام شد. حتی زمین که رفت و آمد مکرر خلیج مارینا در ساخته شده یک عارضه است. زمین است تا از 560.000 متر مربع از زمین های اصلاح ساخته شده است. مشکل با این بود که محل ساختمان به دلیل خاک رس دریایی مورد استفاده در فرایند احیای بسیار ناپایدار بود. مهندسان و کارگران ساختمانی با استفاده از یک سیستم از دیوارهای دیافراگم ایجاد نرده ضد آب برای مردان و ماشین آلات به کار در هر دیوار دیافراگم 1.5 متر ضخامت دارد و 50 متر به داخل زمین هدایت می شود. این فرایند تضمین محل ساختمان در برابر آب پایان رسید تا گرفتن یک سال تمام، و یا 33٪ از زمان اتمام پروژه است. تنها با دو سال باقی مانده و هیچ ساخت و ساز واقعی از ساختمان آغاز شده، آدلسون به اقدامات شدید تبدیل شده است. او 16،000 کارگران استخدام برای ساخت تمام ساختمان به طور همزمان - این شامل موزه ArtScience، مرکز خرید و دو سیستم عامل های شناور. برای افزایش بهره وری، او همه از مدیریت و دفاتر پروژه در محل و همچنین بزرگترین در محل غذاخوری در جهان ساخته شده است. مانع اصلی نهایی مواجه شده توسط مهندسین طراحی برج بود. هر برج از دو بخش، یکی که مخفف کاملا عمودی و یک دوم که منحنی آن را به عنوان به سمت بالا می رود ساخته شده است. مشکل با ساختمان منحنی می تواند از طریق کاشی دومینو نشان داده شده. چه اتفاقی می افتد زمانی که شما دست کشیدن بیش از کاشی برای اولین بار؟ هر یک از کاشی های بعدی است که بیش از زدم. مهندسین به حال به سرعت راهی برای نگه دارید تا برج منحنی، در غیر این صورت وزن آن دست کشیدن پایین برج ایستاده. آنها یک طرح است که بالادست حمایت موقت درگیر در فواصل بین دو قسمت از برج، و همچنین کابل ولتاژ که اجرا کردن طول برج خمیده را طراحی کرد. در نهایت، آنها مجبور به حذف در ساختار برای حفظ زیبایی از ساختمان اما آنها تصمیم گرفتند که کابل ولتاژ مورد نیاز برای تبدیل شدن به بخشی دائمی از ساختار. تحت، هتل ساحلی خلیج شنهای درهای خود را در آوریل سال 2010. باز این پروژه بیش از سه سال اختصاص داده شده گرفته شده بود، اما با توجه به کار و اقتصادی مشکلات آن در طول راه با آن مواجه بود، آن را چشمگیر این است که آن را به عنوان به سرعت به عنوان تکمیل شد بود.

  باغ گیاه شناسی ارکیده سنگاپور

  باغ گیاه شناسی ارکیده سنگاپور

  با رسیدن فصل بهار تمایل بشر برای سفر و بازدید از صحنه های زیبا و دیدنی دو چندان میشود. آب و هوای زیبا و آفتابی بهترین دعوت نامه برای شروع برنامه ریزی هرکسی برای سفر و گذراندن تعطیلات فوق العاده است به خصوص که انسانها برای هزاران سال است که علاقه ی زیادی به طبیعت و صحنه های زیبا دارند. باغ گیاه شناسی سنگاپور نشان دهنده جنبه های از طبیعت و اهمیتی که انسان برای آن قائل میشود هست. آیا باور پذیر است که در قلب شهرستان شلوغی همچون سنگاپور به جنگل باران های گرمسیری برخورد کنید؟ باغ های گیاه شناسی در سنگاپور در اصل بهشتی هستند که در آن شما شاهد مجموعه شگفت انگیز از هزاران گونه بومی و 2000 گونه ی ترکیبی گیاهی باشید، سه دریاچه ی فوق العاده زیبا در این باغ وجود دارد که به آموزش های زیست محیطی اختصاص دارند. دره های درختان آلو و نخل این باغ بهترین مکان برای برگزار کردن پیک نیک است. باغ گیاه شناسی سنگاپور دارای مساحتی برابر 74 هکتار است که 4 برابر اندازه ی پارک مرکزی نیویورک است، نکته ی جالب این پارک این است که تنها باغ گیاهشناسی جهان است که از 5 صبح تا 12 شب هرروز سال باز و اماده ی خدمت رسانیست بدوه دریافت هیچ هزینه ی ورودیه ای. البته تنها قسمتی که هزینه ای به عنوان ورودیه دریافت میکند باغ ارکیده ی این مجموعه میباشد آن هم به این علت است که گل ارکیده نماد کشور سنگاپور میباشد. پارکی که در این مجموعه قرار گرفته است . این باغ گیاهشناسی سنگاپور همچنین دارای یک میراث جهانی یونسکو میباشد که برای بازدید کنندگان بسیار جالب خواهد بود، باغ گیاه شناسی سنگاپور یکی از تجربیات فوق العاده ایست که هرگز فراموش نخواهد و توصیه ی تیم آیشم این است که در صورت داشتن وقت حتما از اینجا دیدن کنید.