• آنافوتیکا روستای منحصر به فرد در یونان

آنافوتیکا روستای منحصر به فرد در یونان

شهر آتن خانه ی گوهرهایی مانند معبد المپین زئوس، بازار رومی و البته آکروپلیس با مجموعه آثار تاریخی از جمله پارتنون است. اما یک جواهر کوچک دیگر وجود دارد که برای بسیاری از گردشگران پنهان است. بر روی تپه در بالای پلاکا و زیر سایه آکروپلیس، دهکده کوچکی از Anafiotika دراز کشیده است. این ناحیه منحصر به فرد در پایتخت در قرن نوزدهم ساخته شد، زمانی که پادشاه اتو، حاکم سلطنتی یونان، تصمیم به تغییر و بازسازی پایتخت جدید گرفت. او معمارها و نجارها را از Cyclades و مخصوصا از Anafi دعوت کرد، زیرا میخواست Anafiots در آن زمان توسط بهترین سازندگان ساخته شود. ساکنان جزیره در شیب شمالی آکروپولیس سکونت داشتند و منطقه Anafiotika خود را، که به معنی Anafi کوچک، پس از سرزمین اصلی خود، نامیدند.

تقلید از معماری Cycladic، با خانه های مکعبی سفید، سقف های تخت و درب ها و کرکره های رنگی ، Anafiotika واقعا یک جزیره کوچک در کلان شهر یونان است. با این حال، بیشتر روستا در دهه 1950 برای تحقیقات باستان شناسی نابود شد و امروزه، تقریبا 60 خانه باقی مانده است که ارزش دیدن آن را دارند. علاوه بر این، Anafiotika خانه چند کلیسای بیزانس است. اولین Agios Giorgos tou Vrachou است که در حاشیه ی جنوبی روستا قرار دارد و هنوز هم استفاده میشود و در قرن هفدهم ساخته شده است، در حالی که کلیسای آگیوس سیمون در مرز غربی روستا و خانه ای برای نماد مریم مقدس Kalamiotissa است، که گفته میشود قدرت معجزه آسایی دارد. کلیسای قرن یازدهم Metamorphosis Sotiros دارای یک غار حک کاری شده است که به آگیا پارسکی اختصاص یافته است. اگر از آتن دیدن می کنید، ما به شدت توصیه می کنیم زمان را برای کشف این دهکده کوچک که می توانید از جمعیت شلوغ Plaka فرار کنید و از دیدگاه های منحصر به فرد جنگل های آتن و تپه Lycabettus لذت ببرید.

در خیابان های باریک Anafiotika غرق شوید، از دیوارهای پوشیده شده با گل ها لذت ببرید، اما فراموش نکنید که برخی از عکس های آکروپولیس را از منظر دیگری ثبت کنید.

@val3

pic698732310001

گالری تصاویر
village-in-greece1.jpg