• استخرهای طبیعی آب گرم پوموککلای در ترکیه

استخرهای طبیعی آب گرم پوموککلای در ترکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه: یکی دیگر از جذابیت های ترکیه که توانست توجه گردشگران داخلی و خارجی را جلب کند، پامووکاله است. این یک استخر آب گرم طبیعی همیشه پر بازدید بوده است و توجه گردشگران تور ترکیه را به خود جلب میکند. آب این استخر طبیعی گرم است و شکلی شبیه یک آبشار یخ زده دارد. اگر قصد حمام در این استخر آب گرم را دارید سعی کنید به طور مستقیم در منبع آب اصلی خود را خیس کنید.

اگر در تعطیلات به ترکیه سفر میکنید، حتما به پاموککلای سر بزنید. این یک منبع آب گرم در ترکیه است. Pamukkale می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد که اگر دوست دارید ماهیچه های خود را با آب گرم ریلکس کنید.

Pamukkale یک سایت طبیعی واقع در دنیزلی، ترکیه است. در اینجا میتوانید ببینید که استخرهای آب گرم طبیعی زیبا و متفاوت از حد معمول هستند! در ترکیه، Pamukkale به معنای قلعه پنبه ای است. همانطور که از نامش بر می آید، این چشمه های آب گرم مانند یک شمع پنبه ای سفید هستند.

رنگ سفید آن از کربنات کلسیم و هیدروژن موجود در آب گرم حاصل می شود. در نتیجه حرارت محتوای آب همیشه در حال افزایش است، در طول زمان محل تخلیه آب گرم به عنوان یک لایه سنگ آهک سفید در می آید و شبیه به یک آبشار یخ زده شکل می گیرد.

به طور کلی، این چشمه آب گرم دارای طول 2700 متر، عرض 600 متر و ارتفاع 160 متر است. بله، این چشمه های آب گرم بسیار بزرگ است چرا که از 17 چشمه گرم تشکیل شده است که به یک میانه می آیند. درجه حرارت آب در پاموک کله 35 درجه سانتیگراد است و به 100 درجه سانتیگراد نیز ممکن است برسد!

با وجود این همه زیبایی بنابراین Pamukkale نقطه توقف اجباری برای مسافران خواهد بود.

به طور معمول بازدید کنندگان می خواهند که از آب گرم Pamukkale به عنوان آبگرم درمانی استفاده کنند. بازدیدکنندگان معتقدند که با غوطه ور شدن در جابجایی مواد معدنی غنی، می تواند بیماری های روماتیسمی، پوست و خستگی عصبی را درمان کند. با این حال، بسیاری از مردم هستند که فقط برای گشت و گذار و عکس به آنجا می روند.

در حال حاضر، پاموکلای به طور رسمی به یکی از سایت های میراث جهانی یونسکو تبدیل شده است.

جاذبه های گردشگری ترکیه:

استخرهای طبیعی آب گرم پوموککلای در ترکیه

@val3

@val3

@val3

@val3

pic114519210001

گالری تصاویر
Pamukkale12.jpg
Pamukkale15.jpg Pamukkale24.jpg Pamukkale115.jpg