• اطلاعات گردشگری سبو

اطلاعات گردشگری سبو

استان سیبو فیلیپین در منطقه ویسایاس مرکزی قرار دارد و شامل جزیره ی سبو و بیش از 150 جزیره ی کوچک دیگر است . پایتخت پرافتخار سبو فیلیپین ، شهر کیبو، دارای نشانه هایی از گذشته استعماری اسپانیا در قرن شانزدهم، از جمله کلیسای بالیلیکا مونور دل سانتو نینو و فورت سانپدرو مثلثی است . سبو دروازه ای برای ورود به دو سوم از مجمع الجزایر فیلیپین است. سبو در تور فیلیپین مقصد اصلی تقریبا 35٪ از بازدید کنندگان خارجی فیلیپین است. در تور فیلیپین پس از ورود به سبو مسافران تورهای طبیعت گردی و تاریخی خود را آغاز میکنند ، گلف بازی میکنند و از پیاده روی و کوه نوردی لذت میبرند و مهمتر از همه از شنا کردن در و قدم زدن در سواحل زیبای سبو لذت میبرند. سیبو نقش مهمی در تاریخ فیلیپین ایفا می کند . اولین حمله شناخته شده در برابر مهاجمان خارجی در ساحل جزیره مکتان در آوریل 1521 رخ داد. و جالب است بدانید که کوچکترین و قدیمی ترین قلعه ی فیلیپین در سبو قرار دارد. قلعه ی فورت سن پدرو در کیبو ، سبو ، فیلیپین در حین اشغال اسپانیایی ها برای جلوگیری از حمله ی مردم محلی ساخته شد. بعدها بعنوان یک بنیاد مقاومت انقلابیون فیلیپینی در شهر کیو، سربازخانه نیروهای آمریکایی، یک مدرسه، یک اردوگاه پناهندگان در جنگ جهانی دوم و یک اردوگاه ارتش پس از جنگ مورد استفاده قرار گرفت . این قلعه ی فیلیپینی بعدها بازسازی شد و در حال حاضر در کنار پارک استقلال ( پلازا) سبو فیلیپین قرار دارد و در تور فیلیپین برای بازدید کنندگان دارای جذابیت خاصی است.

قدیمی ترین مدرسه ی فیلیییپین و احتمالا آسیا

شهر کیوبو در سال 1565 توسط میگول لوپز د لگازپی تاسیس شد . و به عنوان قدیمی ترین شهر فیلیپین بازدید از آن در تور فیلیپین بسیار طرفدار دارد. جالب است بدانید که قدیمی ترین سازه ها و مناظر کشور فیلیپین در کیوبو سبو قرار دارد، علاوه بر آنها قدیمی ترین قلعه، خیابان و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی را به این قدیمی ترین ها اضافه کنید. قدیمی ترین خیابان سبو کلمبوس نام دارد که از نام کامل کریستوف کلمبوس کاشف مشهور گرفته شده است. یکی از قدیمی ترین مدارس کشور فیلیپین - دانشگاه سن کارلوس - در سال 1695 در کلیسای کشیش های یسوعیو تاسیس شد. همراه با دانشگاه استو تاماس در مانیل، این موسسات قدیمی همچنان آموزش های با کیفیت به فیلیپینی ها ارائه می دهند، و سیستم های آموزشی آنها با توجه به علم روز به روز میشوند، اما همچنان برخی از ارزش های اصلی که بر پایه آنها تأسیس شد، حفظ می شود.

معبد تاوییست سبو ، فیلیپین

معبد تاوییست سبو در تور فیلیپین یک جاذبه گردشگری مشهور است اگر علاقه مند به دانستن محل دقیق قرار گیری آن هستید در شهر کیبو است که در سال 1972 توسط انجمن چینی ساکن شهر ساخته شده است. معبد تاوییست سبو در ارتفاع 300 متری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است و معماری مشتق شده ای از معابد چندگانه تایوئید چینی ها میباشد. این معبد شامل چندین سکوی دعا ، یک دیوار آرزو ، یک سکوی پلت فرم برای داشتن دید کامل از پیرامون این معبد و یک و یک معبد پرستش اصلی با معماری مدرن است که همین ویژگی ها به جذابیت سبو افزوده است و باعث شده است که در تور فیلیپین گردشگران بسیاری این معبد را در جدول بازدید های خود قرار دهند. در بدو ورود به معبد تائو پس از رسیدن به معبد، اولین چیزی که متوجه می شوید، ماکت دیوار بزرگ چین است که توجه شما را به خود جذب میکند و بعد راه پله ای طولانی که باید برای رسیدن به سالن اصلی طی کنید. این راه پله 81 پله دارد و تعداد این پله ها بر اساس تعداد فصل های تاوتیستی 81 را عدد اصلی قرار داده اند. مجسمه های اژدهاها و نفوذ مکتب تاووییسم نیز بخش دیگری از نکات برجسته ی این معبد است.

خانه ی اجدادی یاپ سندیگو ، سبو فیلیپین

خانه ی قبیله ی یاپ سندیگو در خیابان مابینی سبو در ناحیه ی لوپز جائنا قرار دارد. این خانه ی فیلیپینی درست در چند قدمی پاریان میراث جهانی یونسکو یا بهتر است بگوییم مشهورترین اثر تاریخی فیلیپین قرار گرفته است. دقیق تر بگوییم تنها چند قدم با خیابان کلن فاصله دارد و قدیمی ترین منزل مسکونی موجود در فیلیپین است ، قدیمی ترین منزلی که شما در تور فیلیپین از آن بازدید خواهید کرد. خانه ی اجدادی یاپ ساندیگو سبو در بین سالهای 1675 تا 1700 ساخته شده است ومتعلق به یک تاجر چینی و همسرش بود آنها 3 فرزند داشتند. در طی سال های اقامت این خانواده در سال 1880 در این منزل بزرگترین دختر آنها با مردی از منطقه ی پارایان فیلیپین ازدواج کرد . و در حدود 9 سال پیش این خانه به وال ساندیگو از نوادگان این ازدواج رسید که خود وال ساندیگو از طرفداران هنر است و به جمع اوری آثار هنری علاقه ی بسیاری دارد. در تور فیلیپین اگر به بازدید این خانه رفتید متوجه خواهید شد که با وجود قدمت بسیار این خانه به کمک توج بسیاری که وال سندیگو به این خانه داشته است بسیار الهام بخش و زیباست ، از سال 2008 او به نگهداری سختگیرانهاز این خانه پرداخت چرا که معتقد بود این خانه ی تاریخی با توجه به اینکه از اجداد او به ارث رسیده است دارای ارزش زیادی هم برای او و هم برای مردم فیلیپین خواهد بود. و از طرف مردم محلی و گردشگران تور فیلیپین پیشنهاداتی برای فروش این خانه را دریافت میکند اما همچنان تنها جواب او رد کردن این پیشنهادات است. شیوه ی ساخت این خانه ی فیلیپین ی بسیار شنیدنیست چرا که به دیواره های آن به واسته ی سنگ های مرجانی ساخته شده اند و اگر میخواهید بدانید که از چه چیزی به عنوان چسب برای نگه داشتن این سنگ ها استفاده شده است باید بگوییم که سفیده ی تخم مرغ تنها نگه دارنده ی این بناست! و سقف این بنای فیلیپین ی هم از خاک رس و چوب ساخته شده است که در هر قطعه دارای یک کیلوگرم وزن میباشد و نکته ی جالب توجه در تور فیلیپین این است که آن هم تنها با سفیده ی تخم مرغ نگه داشته شده است. خانه ی یاپ سندیگو سبو فیلیپین روزانه از ساعت 9 صبح یا 6 بعد از ظهر به روی عموم باز است و اگر در تور فیلیپین علاقه مند به بازدید از این خانه هستید در بین این ساعات برای بازدید مراجعه کنید . در تور فیلیپین نگران اضافه شدن هزینه های خود نباشید چرا که تنها 50 پزو هزینه ی ورودیه است و این 50 پزو یک راهنما که از دوستان نزدیک این خانواده بوده است را نیز شامل میشود.

pic791131310001

گالری تصاویر