• اطلاعات گردشگری سبو

اطلاعات گردشگری سبو

استان سبو فیلیپین در منطقه ویسایاس مرکزی قرار دارد و شامل جزیره ی سبو و بیش از 150 جزیره ی کوچک دیگر است . پایتخت پرافتخار سبو فیلیپین ، شهر کیبو، دارای نشانه هایی از گذشته استعماری اسپانیا در قرن شانزدهم، از جمله کلیسای بالیلیکا مونور دل سانتو نینو و فورت سانپدرو مثلثی است . سبو دروازه ای برای ورود به دو سوم از مجمع الجزایر فیلیپین است. سبو در تور فیلیپین مقصد اصلی تقریبا 35٪ از بازدید کنندگان خارجی فیلیپین است. در تور فیلیپین پس از ورود به سبو مسافران تورهای طبیعت گردی و تاریخی خود را آغاز میکنند ، گلف بازی میکنند و از پیاده روی و کوه نوردی لذت میبرند و مهمتر از همه از شنا کردن در و قدم زدن در سواحل زیبای سبو لذت میبرند. سبو نقش مهمی در تاریخ فیلیپین ایفا می کند . اولین حمله شناخته شده در برابر مهاجمان خارجی در ساحل جزیره مکتان در آوریل 1521 رخ داد. و جالب است بدانید که کوچکترین و قدیمی ترین قلعه ی فیلیپین در سبو قرار دارد. قلعه ی فورت سن پدرو در کیبو ، سبو ، فیلیپین در حین اشغال اسپانیایی ها برای جلوگیری از حمله ی مردم محلی ساخته شد. بعدها بعنوان یک بنیاد مقاومت انقلابیون فیلیپینی در شهر کیو، سربازخانه نیروهای آمریکایی، یک مدرسه، یک اردوگاه پناهندگان در جنگ جهانی دوم و یک اردوگاه ارتش پس از جنگ مورد استفاده قرار گرفت . این قلعه ی فیلیپینی بعدها بازسازی شد و در حال حاضر در کنار پارک استقلال ( پلازا) سبو فیلیپین قرار دارد و در تور فیلیپین برای بازدید کنندگان دارای جذابیت خاصی است.

جاذبه های گردشگری سبو

قدیمی ترین مدرسه ی فیلیپین و احتمالا آسیا

شهر کیوبو در سال 1565 توسط میگول لوپز د لگازپی تاسیس شد . و به عنوان قدیمی ترین شهر فیلیپین بازدید از آن در تور فیلیپین بسیار طرفدار دارد. جالب است بدانید که قدیمی ترین سازه ها و مناظر کشور فیلیپین در کیوبو سبو قرار دارد، علاوه بر آنها قدیمی ترین قلعه، خیابان و یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی را به این قدیمی ترین ها اضافه کنید. قدیمی ترین خیابان سبو کلمبوس نام دارد که از نام کامل کریستوف کلمبوس کاشف مشهور گرفته شده است. یکی از قدیمی ترین مدارس کشور فیلیپین - دانشگاه سن کارلوس - در سال 1695 در کلیسای کشیش های یسوعیو تاسیس شد. همراه با دانشگاه استو تاماس در مانیل، این موسسات قدیمی همچنان آموزش های با کیفیت به فیلیپینی ها ارائه می دهند، و سیستم های آموزشی آنها با توجه به علم روز به روز میشوند، اما همچنان برخی از ارزش های اصلی که بر پایه آنها تأسیس شد، حفظ می شود.

معبد تاوییست سبو ، فیلیپین

معبد تاوییست سبو در تور فیلیپین یک جاذبه گردشگری مشهور است اگر علاقه مند به دانستن محل دقیق قرار گیری آن هستید در شهر کیبو است که در سال 1972 توسط انجمن چینی ساکن شهر ساخته شده است. معبد تاوییست سبو در ارتفاع 300 متری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است و معماری مشتق شده ای از معابد چندگانه تایوئید چینی ها میباشد. این معبد شامل چندین سکوی دعا ، یک دیوار آرزو ، یک سکوی پلت فرم برای داشتن دید کامل از پیرامون این معبد و یک و یک معبد پرستش اصلی با معماری مدرن است که همین ویژگی ها به جذابیت سبو افزوده است و باعث شده است که در تور فیلیپین گردشگران بسیاری این معبد را در جدول بازدید های خود قرار دهند. در بدو ورود به معبد تائو پس از رسیدن به معبد، اولین چیزی که متوجه می شوید، ماکت دیوار بزرگ چین است که توجه شما را به خود جذب میکند و بعد راه پله ای طولانی که باید برای رسیدن به سالن اصلی طی کنید. این راه پله 81 پله دارد و تعداد این پله ها بر اساس تعداد فصل های تاوتیستی 81 را عدد اصلی قرار داده اند. مجسمه های اژدهاها و نفوذ مکتب تاووییسم نیز بخش دیگری از نکات برجسته ی این معبد است.

خانه ی اجدادی یاپ سندیگو ، سبو فیلیپین

خانه ی قبیله ی یاپ سندیگو در خیابان مابینی سبو در ناحیه ی لوپز جائنا قرار دارد. این خانه ی فیلیپینی درست در چند قدمی پاریان میراث جهانی یونسکو یا بهتر است بگوییم مشهورترین اثر تاریخی فیلیپین قرار گرفته است. دقیق تر بگوییم تنها چند قدم با خیابان کلن فاصله دارد و قدیمی ترین منزل مسکونی موجود در فیلیپین است ، قدیمی ترین منزلی که شما در تور فیلیپین از آن بازدید خواهید کرد. خانه ی اجدادی یاپ ساندیگو سبو در بین سالهای 1675 تا 1700 ساخته شده است ومتعلق به یک تاجر چینی و همسرش بود آنها 3 فرزند داشتند. در طی سال های اقامت این خانواده در سال 1880 در این منزل بزرگترین دختر آنها با مردی از منطقه ی پارایان فیلیپین ازدواج کرد . و در حدود 9 سال پیش این خانه به وال ساندیگو از نوادگان این ازدواج رسید که خود وال ساندیگو از طرفداران هنر است و به جمع اوری آثار هنری علاقه ی بسیاری دارد. در تور فیلیپین اگر به بازدید این خانه رفتید متوجه خواهید شد که با وجود قدمت بسیار این خانه به کمک توج بسیاری که وال سندیگو به این خانه داشته است بسیار الهام بخش و زیباست ، از سال 2008 او به نگهداری سختگیرانهاز این خانه پرداخت چرا که معتقد بود این خانه ی تاریخی با توجه به اینکه از اجداد او به ارث رسیده است دارای ارزش زیادی هم برای او و هم برای مردم فیلیپین خواهد بود. و از طرف مردم محلی و گردشگران تور فیلیپین پیشنهاداتی برای فروش این خانه را دریافت میکند اما همچنان تنها جواب او رد کردن این پیشنهادات است. شیوه ی ساخت این خانه ی فیلیپین ی بسیار شنیدنیست چرا که به دیواره های آن به واسته ی سنگ های مرجانی ساخته شده اند و اگر میخواهید بدانید که از چه چیزی به عنوان چسب برای نگه داشتن این سنگ ها استفاده شده است باید بگوییم که سفیده ی تخم مرغ تنها نگه دارنده ی این بناست! و سقف این بنای فیلیپین ی هم از خاک رس و چوب ساخته شده است که در هر قطعه دارای یک کیلوگرم وزن میباشد و نکته ی جالب توجه در تور فیلیپین این است که آن هم تنها با سفیده ی تخم مرغ نگه داشته شده است. خانه ی یاپ سندیگو سبو فیلیپین روزانه از ساعت 9 صبح یا 6 بعد از ظهر به روی عموم باز است و اگر در تور فیلیپین علاقه مند به بازدید از این خانه هستید در بین این ساعات برای بازدید مراجعه کنید . در تور فیلیپین نگران اضافه شدن هزینه های خود نباشید چرا که تنها 50 پزو هزینه ی ورودیه است و این 50 پزو یک راهنما که از دوستان نزدیک این خانواده بوده است را نیز شامل میشود.

آب و هوای سبو

آب و هوای جزیره سبو فیلیپین: اگر شما به بازدید از سبو یا هر کدام از 168 جزیره منطقه بزرگ ویسایاس در قسمت مرکزی فیلیپین می آیید باید بدانید که بهترین شرایط آب و هوایی در انتظارتان است. همانند سایر نقاط کشور، تا حد معینی، سبو دارای آب و هوای مرطوب استوایی و خشک است. تقریبا، سبو مرطوب است از ماه مه تا دسامبر، و از ژانویه تا آوریل خشک است.

ماه می گرمترین ماه در جزیره سبو است که دمای متوسط آن 30 درجه سانتیگراد است (85 درجه فارنهایت) و سردترین ماه ژانویه با دمای 27 درجه سانتیگراد (81 درجه فارنهایت) است و آفتابی ترین روز سال در 9 آوریل است. بارانی ترین ماه ژوئن با میانگین 170 میلی متر است. بهترین ماه برای شنا در دریا در ماه ژوئن است زمانی که درجه حرارت دریا 30 درجه سانتیگراد است (86 درجه فارنهایت).

جزیره سبو فیلیپین دارای دو نوع آب و هوا است که بر اساس موقعیت جغرافیایی سرزمین ها و جزایر، به این ترتیب است: نیمه جنوبی جزیره تحت شرایط آب و هوای موسمی گرمسیری است و نیمه شمالی جزیره تحت آب و هوای جنگل های بارانی گرمسیری است.

مناطق کوچک مانند Tuburan، Catongkolan و Carmelo، که تحت شرایط آب و هوای استوایی گرمسیری هستند، تقسیم بندی شرایط آب و هوایی در هر منطقه از جزیره تاثیر عمده ای بر بهترین زمان برای بازدید از شهر سبو دارد، هرچند: فصل خشک، از ماه ژانویه تا آوریل، بدیهی است که لذت بخش ترین زمان برای رفع خستگی و لذت بردن از تمام فعالیت های اوقات فراغت در فضای باز در شهر سبو است.

فصل خشک در سبو

فصل خشک در شهر سبو از ژانویه تا آوریل است. دما در حدود 30 درجه سانتیگراد در ماه ژانویه تا 34 درجه سانتیگراد در آوریل است. به طور متناقض، ماه ژانویه و فوریه یکی از پرطرفدارترین ماهها هستند، در حالی که ماههای مارس و آوریل دو ماه گرمترین ماه سال گذشته در شهر سبو هستند. تعداد روزهای بارانی در این دوره به طور طبیعی بسیار کم است - معمولا حدود 14 روز از 120 روز باران می گیرند.

فصل مرطوب در سبو

فصل مرطوب در جزیره سبو از ماه می تا دسامبر است، فصل مرطوب نیز با تغییرات می گذرد. دمای متوسط در ماه دسامبر به میزان 34 درجه سانتی گراد در ماه می تا 30 درجه سانتیگراد است. مرطوب ترین ماه سال ماه ژوئن تا سپتامبر است. یک نقطه مثبت در سبو این است که این منطقه معمولا از طوفان های گرمسیری در امان است. فصل طوفان در فیلیپین در ماه جولای / آگوست است، اما آنها معمولا عبور میکنند در شمال منطقه لوزون و یا جنوب منطقه میندانائو.

بهترین زمان بازدید از سبو

تابستان در سبو معمولا بسیار گرم است در حالی که در نوامبر و ژانویه، هوا خنک است. اگر می خواهید در ساحل قدم بزنید، باید در طول تابستان که از ماه مارس تا می ماه است، آنجا بروید. اما اگر می خواهید ببینید که چه چیزی برای همه بازدید کنندگانش در فروشگاه های خود دارد، در ماه ژانویه به طور خاص در هفته سوم به اینجا بیایید، زیرا این زمانی است که یکی از بزرگترین جشن های کشور، Sinulog را جشن میگیرند. اما شما باید قبل از آمدن هتل رزرو کنید چون هتل ها حتی یک یا دو هفته قبل از جشنواره رزرو می شوند. فصل بارانی در ماه ژوئن آغاز می شود که بارندگی های بسیاری دارد که بعضی اوقات مانع حرکت می شود، فعالیت طوفان نسبت به سایر نقاط فیلیپین جزئی است.

تجربه سفر به سبو بر اساس فصل

بهار (مارس تا می)

رطوبت و درجه حرارت ترکیب شده است تا این فصل گرم شود. محدوده دما بالا از 33.1 درجه سانتی گراد و 30.7 درجه سانتیگراد است. بارش باران به میزان 4 تا 8 روز بارندگی قابل توجه در ماه است. بهار برای گردشگری نسبتا آرام است، که باعث می شود زمان مناسب برای کسانی که به دنبال تعطیلات آرام هستند باشد.

تابستان (ژوئن تا آگوست)

ماه های میانه سال دارای آب و هوای بسیار راحت است با درجه حرارت بالا که بسیار گرم است. در این ماه بیشترین بارش را با 9 تا 13 روز بارش در ماه مشاهده می کنید. ژوئن - آگوست کمترین دوره گردشگری در شهر سبو است، بنابراین اقامتگاه ها و هتلهای دیگر ممکن است هزینه ای کمتر از حد معمول داشته باشند.

پاییز (سپتامبر تا نوامبر)

در روزهای پاییز دما از 31.9 درجه سانتیگراد و 31.1 درجه سانتیگراد افت میکند، که با توجه به رطوبت و باد در این زمان در سبو احساس بسیار خوبی خواهید داشت. باران یا برف به مقدار قابل توجهی دارد: 8 تا 12 روز در هر ماه. گردشگری در طول این ماه ها در شلوغ ترین فصل خود است به دلیل آب و هوا مناسب، بنابراین هتل ها ممکن است کمی بالاتر از قیمت معمولشان باشند.

زمستان (دسامبر تا فوریه)

آب و هوا در این زمان از سال در سبو مناسب است و مسافران از آب و هوا لذت میبرند. میانگین دما در این فصل بین 31 درجه سانتیگراد و 29.2 درجه سانتیگراد است. به طور متوسط، باران یا برف با یک مقدار عادلانه میبارد: 6 تا 11 بار در هر ماه. این زمان از سال شلوغ ترین فصل گردشگری است.

pic791131310001

گالری تصاویر