• اطلاعات گردشگری مانیل

اطلاعات گردشگری مانیل

شهر مانیل در سال 1571 کشف شد و در سال 1975 به شهری بزرگ تبدیل شد. شهر مانیل به عنوان به عنوان مروارید شرق شناخته می شود در جنوب لوزون قرار گرفته است ، جالب است بدانید که فیلیپین متشکل از بیش از 7000 هزار جزیره است .شهر مانیل در خلیج مانیل قرار دارد و به وسیله رودخانه پاسیگ به مناطق شمالی و جنوبی تقسیم شده است. مانیل نه تنها به عنوان پایتخت کشور فیلیپین بلکه به عنوان پایتخت مالی، نشر و مرکز کسب و کار کشور فیلیپین شناخته میشود . شهروندان شهر مانیل به زبان تگالوگ صحبت می کنند، اما اکثر آنها نیز به زبان انگلیسی مسلط هستند، علت فراگیر بودن زبان انگلیسی در کشور فیلیپین آموزش اجباری زبان انگلیسی در مدارس فیلیپین است مانیل دارای بسیاری از بزرگترین و معتبر ترین دانشگاه های کشور فیلیپین می باشد و همچنین دارای کتابخانه ملی است. این مکان مرکزی جنگ های ملی برای استقلال بود، اول در مقابل اسپانیا و بعد از ان در مقابل ایالات متحده. مانیل ابتدا توسط اسپانیاییها که بعدا توسط آمریکایی ها اداره می شد، نشان می دهد که نفوذ خارجی در کاتولیک های رومی گسترده و مدل سازی مدارس آن بر نظام آموزشی آمریكا است. حمل و نقل عمومی در مانیل بسیار منظم و در دسترس است . چند شرکت بزرگ حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس را به شهرها و مناطق دورافتاده ارائه می دهند؛ ایستگاه های اتوبوس در سراسر منطقه قرار دارند و ارائه دهنده ی خدمات شهری با کیفیت میباشند . نزدیکترین مراکز شهر مانیل در پلازا لوتون لیواسانگ Bonifacio هستند و در شهر پاسای (ESAY) در نزدیکی میدان تفت واقع شده اند. انبارهای قطار در مناطق Paco و Makati وجود دارد و قطارهای در ساعت های شلوغی هم خدمات با سرعت و با کیفیتی را به مسافران ارائه میدهند.

درباره مانیل

فرودگاه مانیل

فرودگاه مانیل نقطه اصلی ورودی فیلیپین برای مسافران بین المللی است. پروازهای بین المللی و بسیاری از پروازهای داخلی در فرودگاه بین المللی نینوی آکوینو در پاراناکه، که در لبه جنوبی Metropolitan Manila است، فرود می آیند. فرودگاه مانیل ارائه دهنده ی پروازهای داخلی به نقاط مختلف کشور فیلیپین میباشد که همین امر در تور فیلیپین برای بازدید از سایر جزایر فیلیپین کار شما را راحت خواهد کرد.

مردم مانیل

در سال 1990، جمعیت شهر مانیل 1،876،194 نفر بود، تقریبا 94 درصد جمعیت مانیلا از تبار مالایی و اندونزیایی هستند که اغلب با نژادهای اسپانیایی، چینی، آمریکایی و اروپایی تلفیق شده اند. از بقیه جمعیت، بین پنج تا شش درصد چینی هستند؛ این بخش از جمعیت شامل بسیاری از خانواده های ثروتمند و بازرگانان مانیل است. از آنجا که ازدواج میان نژادی در فیلیپین رایج است، بسیاری از ساکنان مانیلا را می توان به عنوان متیوز نامید، محصول ازدواج فیلیپینی و قفقاز یا چینی و غربی چینی را با این نام میخوانند. تاگالوگ زبان اصلی مانیل است. بخشی از گروه زبانهای مالایی-پولینزی، حاوی کلمات قرض گرفته شده از منابع بسیاری از جمله اسپانیایی، عربی، چینی و سانسکریت است. از آنجایی که با بیش از 70 گویش در فیلیپین سخن گفته میشود کشور فیلیپین در تلاش برای ایجاد یک زبان ملی واقعی است. اما زبان عمده ای که در این کشور استفاده میشود زبان تاگالوگ است . انگلیسی به طور گسترده ای صحبت می شود و به طور کلی زبان تجارت و سیاست است.

کلیسای سان آگوستین مانیل ، فیلیپین

کلیسای سان آگوستین تنها ساختمان پس از نابودی Intramuros در جنگ جهانی دوم است. که در بین سال های 1587 و 1606 ساخته شده است، قدیمی ترین کلیسا در فیلیپین است. نمای عظیم این کلیسا یک فضای داخلی و پر از اشیاء با ارزش های تاریخی و فرهنگی عالی است. توجه داشته باشید که نقاشی هایی که بر روی سقف نقش بسته اند جز نقاشی های معروف این کشور هستند که در تور فیلیپین ارزش بازدید دارند. ساختار فعلی این کلیسا در واقع سومین ساختمان کلیسا است و هفت زمین لرزه اصلی و همچنین نبرد مانیل را تحمل کرده است. این یک کلیسا فعال است و تقاضا برای مراسم عروسی و دیگر مراسم در این جا بسیار زیاد است.

قبرستان چینی ها ، مانیل فیلیپین

شهروندان ثروتمند چینی مانیل، در قبرستان چینی بزرگ و مدرن دفن شده اند، این گورستان چینی به دور از مرکز اصلی شهر قرار دارد و امکاناتی نظیر شمع های کریستالی و رستوران و تهویه ی هوا و حوضچه های اب سرد و گرم را دارا میباشد. برای بازدید از این گورستان مدرن یک سه چرخه اجاره کنید و گشتی در اطراف این گورستان مجلل بزنید و در تور فیلیپین از بازدید از این گورستانی که شاید دیگر همانند آن را نبینید بهره ببرید.

موزه ملی مردم فیلیپینی

در یک ساختمان نئوکلاسیک شگفت انگیز، این موزه ی فوق العاده زیبا مجموعه ی زیبا وسیع و متنوعی از زندگی اسکالپ های فیلیپینی به نمایش گذاشته است . اسکالپ اولین ساکن کشور فیلیپین میباشد. که به گفته ی مردم محلی در واقع یک زن بوده است که د در حدود 24000 سال قبل از میلاد در فیلیپین زندگی میکرده است . بخش بزرگ دیگری از این موزه به بقایای باقی مانده از کشتی سان دیگو تعلق دارد ، کشتی سان دیگو در واقع یک کشتی اسپانیایی است که در سال 1600 در ساحل لوزون غرق شد از این کشتی اشیا با ارزشی نظیر سکه و شمشیر های پوستین و جواهرات باقی مانده است که دائما در این موزه ی در حال نمایش هستند و در تور فیلیپین به راحتی میتوانید از آنها دیدن کنید. گنجینه های دیگری که در موزه ی ملی فیلیپین مشاهده خواهید کرد شامل مجموعه ای بزرگ از مصنوعاتی که در دوره های گذشته ی اسپانیایی ساخته شده اند و آلات موسیقی وهمینطور نمایش پارچه های بومی می باشند. اگر علاقه مند به بازدید از این موزه ی ملی مردم فیلیپین هستید در تور فیلیپین و در شهر مانیل حتما سری به این موزه بزنید.

کلیسای بامبویی لاس پیناس

این کلیسای مشهور که جزئی از میراث فرهنگی کشور فیلیپین به حساب می اید در بین سالهای 1816 و 1824 ساخته شد . که درست در قسمت غربی متروی مانیل قرار دارد . شاید برایتان جالب باشد که کلیسای لاس پیناس در ابتدا بسیار ساختاری ضعیف و آسیب پذیر داشت تا اینکه کشیش اسپانیایی گوگو دستور داد که از گیاه بامبو به جاب فلز برای تمامی قسمت های این ساختمان از جمله اسکلت و دکوراسیون استفاده شود. بنابراین در حال حاضر تمامی قسمت های این کلیسا به جز اسکلت افقی ساختمان از بامبو ساخته شده اند. در تور فیلیپین از بازدید از این کلیسای زیبا و دیدنی غافل نشوید.

کاسا مانیلا فیلیپین

کاسا مانیلا در واقع یک بازسازی زیبا و پرطرفدار از یک خانه استعماری اسپانیایی است که پنجره ای رو به شیوه زندگی پرطرفدار در قرن نوزدهم را به شما نشان میدهد. این خانه ی زیبا توسط ایملدا مارکوس ساخته شده و برای نشان دادن معماری و طراحی داخلی دوره اواخر حکمرانی اسپانیایی ها، با ویژگی های شاد و پر انرژی میباشد . تمامی اشیا و تزیینات این خانه خیره کننده و زیبا هستند و اگر در سفر به کشور فیلیپین علاوه بر طبیعت نفسگیر و زیبای کشور فیلیپین مایل به آشنا شدن با فرهنگ و تاریخ مردم این کشور میباشید از بازدید از کاسا مانیلای فیلیپین غافل نشوید.

پارک نینوی آکوینو و مرکز حیات وحش

پارک نینوی اکوینو و مرکز حیات وحش فیلیپین در دارای اهمیت فراوانی در تور فیلیپین است که مجموعه ای از یک حیات وحش فراموش نکردنیست که حیوانات اسیب دیده را پرستاری میکنند و به زندگی برمیگردانند. تعداد زیادی میمون ببر شیر و عقاب پرنده های به زندگی بازگردانده شده ی دیگری در این باغ وحش وجود دارند که بسیار دیدنی هستند. امیدواریم که در تور فیلیپین از بازدید از این باغ وحش لذت برده باشید.

pic168621310001

گالری تصاویر