• اطلاعات گردشگری پنانگ

اطلاعات گردشگری پنانگ

پنانگ،این جزیره بهشتی و فوق العاده زیبا در مالزی.قصد داریم تا شما با این جزیره فوق العاده زیبا بیشتر آشنا کنیم.با ما همراه باشید.

پنانگ جزیره ای شناخته شده برای گردشگران ایرانی می باشد. پنانگ یکی از استان های کشور مالزی و نام جزیره تشکیل دهنده آن می باشد که جز مقاصد اصلی گردشگران خارجی که به مالزی سفر میکنند محسوب می شود. موقعیت جغرافیای پنانگ بسیار ویژه و خاص است تا جایی که پنانگ را مروارید شرق مینامند. جنگل های استوایی جزیره پنانگ بهشت ماجراجویان است و ماسه های طلایی در سواحل پنانگ هر بیننده ای را جادو می کند. شک نکنید طی سفر برای تفریح در جزیره پنانگ با کمبود زمان مواجه می شوید.

پنانگ با تهران در حدود چهار و نیم ساعت فاصله زمانی دارد و فاصله هوایی تا پنانگ در حدود 7 ساعت میباشد. اختلاف ساعت مالزی با ایران تا حدودی مشکلاتی را برای گردشگران بدنبال خواهد داشت اما نهایتا گردشگران مالزی به راحتی با شرایط زمانی جدید کنار خواهید آمد.

فرودگاه پنانگ

فرودگاه بین المللی پنانگ در منطقه "بایان لپاس" در جنوب جزیره پنانگ قرار گرفته است. فرودگاه پنانگ یکی از پرترافیک ترین فرودگاههای کشور مالزی به شمار می رود.

آب وهوای پنانگ

آب و هوای پنانگ کاملا جزیره ای و شرجی است. جنگل های بارانی گرمسیری در جزیره پنانگ هماهنگی زیبایی با بادها و باران های موسمی ایجاد کرده اند. در هر صورت خود را برای حضور در منطقه آفتابی و گرم پنانگ آماده کنید.

فرهنگ پنانگ

شناسایی بافت فرهنگی جزیره پنانگ بسیار دشوار است. حضور گسترده کارگران مهاجر از کشورهای مختلف که مشغول به آبادانی جزیره پنانگ هستند در کنار قومیتهای مختلف ساکن جزیره پنانگ، تنوع زبانی و قومیتی در پنانگ ایجاد کرده است.

غذاهای پنانگ

جزیره پنانگ برای طرفداران "غذا" مکانی ایده آل و کم نظیر محسوب می شود. انواع غذاهای مالایی، چینی، هندی و ... در جزیره پنانگ ارائه می شود. غذاهای جزیره پنانگ تند و پرادویه هستند که در کنار برنج مالزی ترکیبات خوشمزه و رنگارنگی ایجاد می کنند. ناسی لماک، رندانگ، خرچنگ چیلی و لاکسا پیشنهادات مناسبی برای وعده غذایی درجزیره پنانگ هستند.

توصیه می کنیم باک چور می و پوپیا را نیز در جزیره پنانگ امتحان کنید. آیام گورنگ نیز غذای محبوب مالایی ها است که از مرغ سرخ شده مزه دار و ادویه فراوان تشکیل شده است.

حمل و نقل پنانگ

برای گردش در شهر پنانگ امکانات مناسبی فراهم میباشد. علاوه بر تاکسی و اتوبوس می توانید از ریکشای رکابی یا همان سه چرخه های معروف استفاده کنید. این وسیله نقلیه به شدت مورد توجه گردشگران قرار دارد و هزینه هر ساعت استفاده از آنها در حدود 15 رینگیت است.

مراکز خرید پنانگ

پس از گردش در شهر پنانگ حتما زمانی را برای خرید اختصاص دهید. جزیره پنانگ از مراکز خرید بسیار پیشرفته با گستره وسیعی از کالا برخوردار است. از بهترین مراکز خرید پنانگ می توان به Komtar، Gurney اشاره کرد. Plaza، Chowrasta Bazzar و Night Market

سواحل پنانگ

پس از خرید نوبت به سواحل زیبای پنانگ می رسد. سواحل شنی پنانگ با آفتاب گرم ترکیب بی نظیری را در اختیار گردشگران مالزی قرار می دهد.

جزیره پنانگ دارای نقاط دیدنی بسیاری است که هرکدام جذابیت های خاص خود را دارند. دهکده های ماهیگیری پنانگ، برای وقت گذرانی فوق العاده مناسب هستند.

حتی پس از بازدید از تمام نقاط دیدنی پنانگ، بازهم ظرفیت هایی برای گردشگری وجود دارد. پس خود را آماده ، موزه و گالری هنری و "Lubus Farquhar"، مسجد "Kapitan Keling"، کلیسای سنت جورج بازدید از، مسجد ، پل پنانگ و باغ پرندگان کنید.

در پایان نیز حضور در باغ های گیاه شناسی پنانگ و مزرعه پروانه در پنانگ را فراموش نکنید.

در جزیره پنانگ منطقه زیبا، انواع هتل های پیشرفته با خدمات مناسب آماده پذیرایی از گردشگران مالزی هستند.

برای مشاهده هتل های مالزی و رستوران های مالزی و تور مالزی کلیک کنید.

pic099511310001

گالری تصاویر