• ایران به دنبال جهانی کردن صنعت گردشگری خود

ایران به دنبال جهانی کردن صنعت گردشگری خود

خبرگزاری 'آجی' ایتالیا در گزارشی با عنوان 'جهانگردی در ایران، هتل ها برای 13 سال از پرداخت مالیات معاف می شوند' بر اراده جدی ایران برای دستیابی به جایگاه خود در صحنه جهانگردی بین المللی تأکید کرد.

خبرگزاری آجی، افزود: دولت ایران در یک اقدام بی سابقه اعلام کرد که هتل های کشور در سیزده سال آینده از پرداخت مالیات معاف خواهند بود و اظهارات محمد خزاعی معاون وزیر اقتصاد ایران در ارتباط با معافیت مالیاتی هتلهای این کشور باورنکردنی و در عین حال نشان دهنده اراده جدی تهران برای دستیابی به جایگاه خود در صحنه جهانگردی بین المللی است.

آجی نوشت: این معافیت مالیاتی می بایست هتل های ایرانی را به سوی نوآوری هر چه بیشتر و ارائه خدمات بهتر و با کیفیت بیشتر به مشتریانشان سوق بدهد. تعداد گردشگرانی که به ایران سفر کرده اند، از 2/2 میلیون نفر در سال 2009، به 2/5 میلیون نفر در سال 2015 افزایش یافته است. دولت ایران امیدوار است که بتواند در سال 2025 میلادی 20 میلیون جهانگرد خارجی را به سوی کشور جذب و از ناحیه آن درآمدی نزدیک به 30 میلیارد دلار تولید کند.

این خبرگزاری افزود: در زمان حاضر در ایران 125 هتل 4 و 5 ستاره در دست ساخت است که بسیاری از آنها با سرمایه گذاری خارجی مانند آلمان، فرانسه، یونان و سنگاپور بنا می شوند. اما شرکت آکور از فرانسه نخستین گروه خارجی است که در ایران اقدام به تأسیس هتل کرده و دو هتل ایبیس و نوووتل را در فرودگاه امام خمینی راه اندازی کرده است. ترکیه نیز برای احداث ده هتل در شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و تبریز با ایران قرارداد امضا کرده است.

pic472035210001

گالری تصاویر