• بهترین زمان از سال برای بازدید از قبرس چه موقعی است؟

بهترین زمان از سال برای بازدید از قبرس چه موقعی است؟

قبرس با زمستان های معتدل و تابستان های گرم در تمام طول سال میزبان گردشگران و بازدیدکنندگان تور قبرس است. در اینجا راهنمای ماهانه ی ما برای کمک به شما در استفاده بیشتر از سفر خود و آب و هوای مدیترانه ای کشور قبرس آورده شده است. با مطالعه این مطلب راحت تر میتوانید تصمیم گیری کنید که در چه ماهی از قبرس بازدید کنید.

ژانویه

ماه ژانویه یک ماه سرد است، اما نگران نباشید، به ندرت درجه حرارت در طول روز به صورت آرام بیشتر می شود. هفته اول ژانویه به طور معمول با مراسم های شاد جشن گرفته می شود؛ در قبرس، خانواده ها و دوستان خود در خانه یا در رستوران ها دور هم جمع میشوند و غذا می خورند. همانطور که اکثر مردم در این زمان سر کار نمی روند، مقصدهای مهم توریستی - به ویژه سواحل - به طور معمول بسیار شلوغ هستند. جشن های شب سال نو یکی از پر هیاهوترین شب های سال در باشگاه های بزرگ و رستوران ها در سراسر جزیره را به وجود می آورند. در این شب شامپاین باز میکنند؛ آسمان میزبان آتش بازی میشود و هنگامی که ساعت دوازده می رسد، مردم شروع جدیدی را آغاز میکنند. اگر خوش شانس باشید و در شب سال نو به خانه یک محلی دعوت شوید، شما در میان اعضای خانواده مینشینید تا یک کیک سنتی یونانی را تجربه کنید. کیک با پرتقال و با بادام خوشمزه شده است. این کیک در نیمه شب به افتخار زندگی سنت باسیل سرو میشود. روزهای پس از جشن های سال نو با فعالیت های مختلف پر می شوند. شش روز به سال نو می توانید در جشنواره Epiphany در ساحل بندرگاه های سراسر جزیره شرکت کنید.

فوریه

از ماه دسامبر و سراسر فوریه و بخشی از ماه مارس، روزها به طور متوسط 6 تا 8 ساعت دارای نور خورشید هستند. با وجود آب و هوای سرد، جزیره گردشگران کمتری نسبت به ماه های گرمتر سال دارد، هرچند این نیز زمان خوبی برای بازدید از قبرس است. پروازها و سایر هزینه ها در این زمان مقرون به صرفه هستند. هزینه هتل، پرواز و هزینه سفر شما می تواند در مقایسه با رزرو یک پرواز در یک ماه تابستان مانند آگوست، پول شما را نجات دهد. دمای هوا در فوریه کاهش می یابد. بهترین زمان برای رفتن به اسکی و اسنوبورد در کوه های ترودوس است. برای لذت بردن از این فصل، راه خود را به اسکی ترودوس در کوه المپ در نظر بگیرید. این مجتمع همچنین فعالیت های هیجان انگیز را برای نشان دادن روز جهانی برف سازماندهی می کند. درجه حرارت در ساحل دریا هنوز هم قابل تحمل است، شما می توانید از ساحل لذت ببرید، از حمام آفتاب بگیرید یا از غواصی لذت ببرید. ساکنین برخی از مقصدها، لیماسول، لارناکا، و پافوس با فعالیت های گردشگری زندگی خود را میگذرانند. این نیز یک زمان عالی از سال است برای گرفتن برخی از عکس های باور نکردنی از کوه های برفی و گیاهان و بوته های از برف پوشیده شده.

مارچ

در ماه مارچ، زمین لخت جای خود را به زمین سبز و رنگارنگ گل ها و شکوفه درخت ها و گیاهان میدهد؛ هوای جزیره با عطر و رایحه ی میوه ها و گل ها پر میشود. به مناسبت عید پاک ارتدوکس یونان، ساکنان جزیره کارناوال ده روزه پر از جشن ها، رقص ها و لباس های فانتزی برگزار می کنند. لیماسول جایی است که باید باشد. شما سرگرمی های سنتی و پر جنب و جوش را تجربه خواهید کرد، و این بهترین تجربه گردشگری فرهنگی است. با گرمتر شدن روزها، شما می توانید به پیاده روی در امتداد ساحل بروید، به عمق جنگل بروید، یا می توانید از آثار باستانی قبرس بازدید کنید. ماه مارچ با بسیاری از فعالیت ها در فضای باز از جمله دوچرخه سواری و ماراتن سالانه اتومبیل سواری لیماسول در اطراف روستاهای زیبای قبرس بسیار دیدنی است. رویداد سالیانه قدم زدن در قبرس، یک رویداد دو ماهه است که در اوایل ماه مارچ شروع میشود و تا ماه مه ادامه می یابد.

اپریل

اپریل آفتابی تر و گرمتر است خورشید ساعت هفت عصر در مقایسه با ماه های زمستان غروب میکند، در حالی که در همان زمان هوا تاریک است و بهترین زمان برای آفتاب گرفتن بدون ترس از آفتاب سوختگی است. درجه دما در حال افزایش است، به شما اجازه می دهد تا لباس تابستانی خود را بپوشید، و یا به به عمیق دریا شیرجه بزنید. اگر سرما شما را خیلی اذیت نکند، می توانید فعالیت های غواصی را در عمق آب انجام دهید. قبرس دارای نقاط غواصی با شکوه است از جایی که شما می توانید دنیای زیر آب را کشف کنید. از خلیج سبز تا زونوبیا، به گردشگران تفریحاتی همچون کشف کشتی های غرق شده و گیاهان و جانوران دریای عمیق را کشف کنند. یا شاید شما طرفدار فیلم هستید؟ لذت بردن از فیلم های سینمایی معاصر و تخیلی در فستیوال سالانه فیلم قبرس در نیکوزیا چیزی است که در این زمان از سال برگزار میشود. زیبا ترین چیز در ماه اپریل این است که اکثر پارک های آبی باز هستند، به این معنی که شما می توانید یک روز طولانی را با فعالیت های آبی در مکان های تعیین شده مانند پارک آبی پافوس در تور قبرس بگذرانید. جشن ها در شب شنبه شب عید پاک آغاز می شود و معمولا جشن های خانوادگی برای چند روز ادامه می یابد.

مه

این ماه برای شب زنده داری های جدید در قبرس است. بسیاری از سرگرمی ها و تفریحاتی که در زمستان بسته شده بودند اکنون باز هستند. تعدادی از جشن ها در آغاز این ماه با شروع روز کارگر در یک مه آغاز می شوند. برای قبرسی ها، مه ماه روح و گیاهان است. به مناسبت رویداد Anthestiria (جشن سالانه بهار و گل)، قبرس نمایشگاه های گل و گیاه را در شهرهای بزرگ برگزار میکند. اگر شما یک دوست قبرسی دارید، ایده خوبی است که او را با هدیه دادن گل خوشحال کنید، زیرا آنها از این هدیه بسیار خوشحال میشوند. آیا شما طرفدار یک عملکرد آکوردئونی با شکوه هستید؟ پس شما باید در Pera Oreinis، روستایی در Tamassos، نیکوزیا باشید. لوازم کمپینگ خود را بیاورید هیچ هزینه ورودی وجود ندارد، و شما فضای کمپینگ رایگان دریافت خواهید کرد. هیچ راهی بهتر برای درک عمیق فرهنگ محلی وجود ندارد، بلکه بخشی از یک رویداد هنری مانند این است. دما در روزها زیاد است، اما در شب می تواند تا حدود 14 درجه سانتیگراد کاهش یابد. به همین ترتیب، همیشه لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.

ژوئن

زمان برگزاری جشنواره طوفان. این رویداد 50 روز پس از عید پاک ارتدوکس برگزار میشود که آن جشنواره طوفان (Kataklysmos) نامگذاری شده است. تمام مناطق ساحلی به بزرگترین نمایشگاه های فضای باز بزرگ تبدیل می شوند که می توانید غذاهای محلی را امتحان کنید و در بازی های سرگرم کننده، موسیقی و رقص، و همچنین مسابقه های قایقرانی و شنا با مردم محلی شرکت کنید. این رویداد که به مدت 7 تا 10 روز ادامه دارد، به طور گسترده در لارناکا جشن گرفته می شود. اما این رویداد امسال از میانه 25 تا 30 به طول می انجامد، چرا که تحت تأثیر سایر وقایع مذهبی مانند جشن عید پاک قرار دارد.

سال جدید به استقبال یک رویداد جدید دیگر میرود، جشنواره تابستانه قرمز. این رویداد سه روزه در ورزشگاه Orfeas در نیکوزیا برگزار خواهد شد. و در حالی که شما از تمام این موارد لذت می برید، می توانید از هندوانه هایی که در فصل هستند استفاده کنید. مهمتر از همه شما می توانید در جشنواره بین المللی فیلم قبرس شرکت کنید که در طول این سال اتفاق می افتد. در این رویداد هنری با فیلمسازان جدید و آینده گرایان مختلف آشنا شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید. شما حتی ممکن است برخی از افرادی که مایل به تجزیه و تحلیل تصاویر متحرک با شما هستند را پیدا کنید. رویداد سرگرمی و خیریه سال نو را به عنوان جشنواره شکسپیر به دست آورد. رویداد سالانه شکسپیر در تئاتر باستانی Kourion برگزار می شود. ماه ژوئن زمان مناسب برای قرار دادن بادبان در دریا، با آسمان های روشن در شب و روزهای آرام است.

جولای

جولای با فعالیت های دیگر پس از ماه ژوئن قرار دارد. این ماه تابستان است و اکثر بازدید کنندگان برای تعطیلات در این ماه به قبرس می روند. برخی از مردم به الکل به عنوان رفع عطش فکر می کنند - شهر های مختلف در قبرس میزبان جشنواره شراب و آبجو در طول این آب و هوای سوزان هستند. ورزشهای آبی بهترین فعالیت هایی هستند که برای شرکت در آنها در این زمان انجام می شود. از چتر بازی تا کاتامارانی، قایقرانی، ماهیگیری، اسکی روی آب و بسیاری از فعالیت های دیگر، روزهای شما سرگرم کننده خواهد بود. صرفه جویی در وقت خود در شب برای بازدید از آثار باستانی و موزه ها که تا دیر وقت باز هستند به شما اجازه گذراندن بهترین تعطیلات را در تور قبرس می دهد. قایق سواری که به بخشی از تفریحات در ساحل یا باشگاه های فضای باز منتهی می شود، نوعی تفریح سرگرم کننده است، آیاناپا، لیماسول، پافوس باید جایی باشد که شبها را باید در آن صرف کنید. جولای می تواند بسیار گرم باشد اگر نمیتوانید گرما را تحمل کنید، کاملا از قبرس فاصله بگیرید یا به کوه های ترودوس بروید، جایی که اکثر اردوگاه های محلی برای تجربه دمای مطلوب و خنک میزبان گردشگران هستند. دمای هوا در کوه ها 10 درجه پایین تر از آنچه در ساحل تجربه خواهید کرد می باشد.

آگوست

در این ماه درجه حرارت بالاترین حد خود را دارد. با این حال اگر شما عاشق تابستان های گرم باشید، این جزیره دارای سرگرمی های بی انتها و دیگر فعالیت های محبوب است که شما را سرگرم می کند. در نیکوزیا، درجه حرارت می تواند به بیش از 45 درجه سانتیگراد برسد. شما باید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی از محصولات درمانی مناسب استفاده کنید. در این زمان، اکثر مردم فعالیت های آبی را در ساحل در روز و شب را ترجیح می دهند. این زمان خوبی برای بازدید از روستاهای Lefkara و Omodos قبرس است که جشنواره برداشت را جشن می گیرند. خود را در فرهنگ مدیترانه غرق کنید، همانطور که به موسیقی محلی گوش می دهید و تعطیلات خود را با رقصیدن میگذرانید. یکی از جشنواره های مذهبی که در این مدت در قبرس برگزار می شود، در 15 آگوست پنداشت مریم مقدس است.

سپتامبر

سکوت به جزیره برمیگردد و مردم محلی برای بازگشت به مدرسه و کار خود آماده میشوند. اکثر گردشگران در این زمان نیز به کشورهای خود باز می گردند، و پس از جشن های بسیاری، جزیره خلوت و ساکت به نظر می رسد اما اگر شما به دنبال آرامش هستید، این ماه زمان عالی برای بازدید از قبرس است. مانند گردشگران، درجه حرارت نیز کاهش می یابد، گرچه بسیار گرم است. غذا خوردن در رستوران ها و یا در بالکن ها شما را به خاطرات گذشته میبرد. هتل ها کم کار میشوند و اکثر آنها پکیج های ارزان تری را ارائه می دهند، به این معنی که می توانید در تعطیلات صرفه جویی کنید. پیوستن دوستداران اپرا در شهر ساحلی پافوس زیر ستاره ها به مدت سه روز از عشق و علاقه موسیقی در جشنواره آفرودیت پافوس. اگر شما مایل به گریز به کشورهای نزدیک هستید، شما می توانید یک کشتی کروز به مصر را دریافت کنید. شما از پاییز در دریا لذت خواهید برد و در این زمان جشنوارۀ فرمانروایان برگزار می شود. جشنواره شما را در اطراف 14 روستا که در آن انگور کومانداریا کشت می شود، می برد. به مردم محلی و بازدید کنندگان در برداشت انگور متصل شوید.

اکتبر

یک اکتبر، زمانی است که قبرس استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد، نشان می دهد. همانطور که بقیه اروپا باد سرد و باران را تجربه میکند کشورهای دیگر مانند روسیه برف شروع به بارش میکند؛ آب و هوای قبرس هنوز هم دلپذیر است گرچه درجه دما در حال کاهش است، هنوز هوا گرم است. نسیم خنک دریا اثر گرما را از بین می برد. اگر شما یک بار دیگر قبل از زمستان نیاز به شنا کردن داشته باشید، آب دریا هنوز هم گرم است. در شب، مردم دوباره ژاکت های فراموش شده و پتو را استفاده می کنند. وقت آن است که نوشیدنی های گرمتر جای نوشیدنی های خنک را بگیرند و اشعه های طلایی زیبا آسمان را ترک کنند. در این زمان تنها دو ساحل میزبان برگزاری جشن های شبانه باقی می ماند، و مخاطبان از جوانان به افراد مسن و خانواده های دارای فرزند تغییر کرده است. خورشید و ابرها برای سلطه رقابت می کنند. ابرها خورشید را به طور مختصر پوشش می دهند، اما خورشید با اطمینان دوباره ظاهر میشود تا گرما و شادی را اطمینان بخشد. بعضی از کسب و کارها برای فصل زمستان آماده می شوند، در حالی که مکان های دیگر تا بهار بسته می شوند. تعداد گردشگران به شدت کاهش یافته است، شما میتوانید از تخفیف های بزرگ لذت ببرید.

نوامبر

اولین نشانه های زمستان شروع به نشان دادن می کند. ابرها بیشتر آسمان را در بر می گیرند و بارندگی به طور منظم تر صورت می گیرد. ماه نوامبر ماه خوبی برای رفتن به کوهستان، بازدید از بناهای تاریخی یا باغ وحش است. نسیم آرام در پیاده روی بر روی برگ های نرم و رنگی یک روز آرامش بخش را به ارمغان می آورد. موج سواری در این آب و هوا لذت بخش است زیرا می توانید از طریق امواج باد و دریا پرواز کنید. بیشتر گردشگران رفته اند، و جزیره به آرامش خود بازگشته است. تعداد افرادی که در فعالیت های شبانه شرکت می کنند کم میشود. نوشیدنی های سرد در حال حاضر با چای، قهوه و یا تنقلات داغ جایگزین می شوند. مغازه ها و محله های عمومی با درختان کریسمس، تزئینات رنگی و اسباب بازی ها تزئین شده است. این زمانی برای تعطیلات دسامبر است.

دسامبر

فضا تقریبا در هر گوشه ای از شهر که باید درختان کریسمس تزئین شده، هیجان آور است. از طرف دیگر، دریا و آسمان هیجان زده به نظر می رسند، آنها از آبی-سیاه تا خاکستری تیره تغییر می کنند. تهدید طوفان های زمستانی شروع میشود. امواج دریا موج و باد درختان و درختچه ها را بیدار می کنند. مردم عجله می کنند تا برای خانواده هایشان در کریسمس خرید کنند. بازارهای کریسمس باز میشوند و دوستان و خانواده ها را تشویق میکنند که برای برای عزیزانشان هدایا و سوغاتی بخرند. لذت بردن از خوراکی های خیابانی مانند شیرینی و گوشت کبابی که توسط دستفروشان خیابانی فروخته می شود از دیگر مواردی است که این ماه را جذابت تر میکند. اگر عاشق درگیر شدن هیجان در ورزشهای آبی هستید امواج دریا با وزش باد زمان مناسبی برای تفریح شما فراهم میکند. باغ وحش پافوس تورهایی را در سرزمین های وسیع خود برای لذت بردن شما برگزار میکند. کلاب ها و رستوران ها شروع به سازماندهی برنامه های تعطیلات خود می کنند که با فعالیت های هیجان انگیز پر می شود تا شما را با وجود آب و هوای سرد سرگرم کند. از شب کریسمس تا آغاز سال بعد، قبرس پر از جشن است، که بسیاری از آنها در معابد مسیحی و خانه های خانوادگی به وقوع پیوسته اند. هر ماه در قبرس با فعالیت های هیجان انگیز مشخص شده است که شما را مجذوب می کند که بارها و بارها برای کشف دوباره این جزیره به اینجا بر گردید. جزیره در تمام طول سال چیزی برای همه دارد.

pic708553333001

گالری تصاویر