• بهترین مکان های جهان برای دیدن ستاره ها

بهترین مکان های جهان برای دیدن ستاره ها

Outback استرالیا

آسمان استرالیا بعدغروب آفتاب هنگامی که اولین ستاره ها به آسمان می آیند، تجربه ی دیدنی ای را ارائه می دهد. آسمان بسیار تاریک است زیرا دور از فضای شهر است که به خوبی با چراغ ها روشن شده اند. آسمان تاریک راه شیری را به وضوح پر رنگ می کند که پر از ستارگان روشن و بزرگ است. یک ستاره شناس براحتی می تواند یک ستاره مشهور مانند صلیب جنوبی را در این آسمان زیبا پیدا کند. مناطقی که بهترین دیدگاه های آسمان را در بیرون استرالیا ارائه می دهند شامل Uluru، Arkaloora Wilderness Sanctuary و پارک ملی Warrumbungle می باشد.

هاوایی

با سفر به هاوایی فرصتی برای تماشای ستارگان زیادی در آسمان را خواهید داشت. امروزه بسیاری از مردم به علت آلودگی نوری در اکثر شهرها به ندرت این زیبایی فوق العاده را تجربه می کنند. یک راه ساده برای تماشای ستاره ها، رفتن به ساحل در شب است. با این حال، قلعه Mauna Kea بهترین چشم انداز آسمان را ارائه می دهد. سیزده تلسکوپ غول پیکر وجود دارد. با استفاده از این تلسکوپ برای تماشای آسمان یک فرصت برای تماشای ستارگان راه شیری و ماه را ارائه می دهد.

Breckenridge، کلرادو

مناظر شبانه کلرادو بسیار خیره کننده است و بسیاری از فرصت ها را برای شرکت در استراتژی گردشگری به ارمغان می آورند. گردشگران علاوه بر اسکی، دوچرخه سواری و اسنوبورد میتوانند به تماشای ستارگان بنشینند. Breckenridge یکی از مکان های پر ستاره در کلرادو است که تجربه ای فوق العاده را به ارمغان می آورد. دیگر مکان های فوق العاده ای برای تماشای ستاره ها در کلرادو عبارتند از: بنای یادبود ملی دودکش، دره سیاه پارک ملی گنیشون، گورستان ملی Pawnee و مارون بلز.

ارتفاعات اسکاتلند

سرزمین های اسکاتلندی دارای آسمان تاریک هستند که برای تماشای ستاره ها مناسب هستند. همانطور که آسمان را تماشا می کنید، قادر به مشاهده ستاره ها، سیارات، راه شیری و بسیاری از صورت های فلکی خواهید بود. بهترین زمان برای تماشای ستاره ها یک و نیم ساعت پس از غروب خورشید است و زمانی که ماه در آسمان نیست. در طول این مدت می توان از آسمان برهنه و یا یک مشعل قرمز برای دید خوبی از آسمان استفاده کرد. نادرترین تجربه دیدن ستاره آئورا بورلیس در آسمان است.

دره مرگ، کالیفرنیا

پارک ملی دره مرگ در ایالات متحده به نام "سومین پارک آسمان تاریک " نامگذاری شده است. این مکان مناسب برای مشاهده لرزه ماه، ردیابی بارش شهاب سنگ و تماشای گستره راه شیری است. دره عمیق، با وجود شهرنشینی در سراسر جهان، نقش مهمی در حفظ آسمان تاریک ایفا می کند. شهرنشینی تمایل دارد تا با آلودگی نوری یک تهدید بزرگ برای آسمان تاریک باشد. عکاسان همچنین قادر به گرفتن بهترین عکس های نجومی خود در دره مرگ هستند. در واقع مرگ دره تبدیل شده است به مقصد توریستی بزرگ برای گردش شبانه آسمان. رویدادهایی مانند سالن مرگ دره ستاره زمستانی، دانشمندان و بازدید کنندگان زیادی را جذب می کند.

در آلودگی نوری دنیای امروز، می توان ستارگان را از نقطه های خوبی دید.

@val3

pic933060310001

گالری تصاویر
STAR.jpg