• تایلند امسال میزبان ۳۲ میلیون گردشگر است

تایلند امسال میزبان ۳۲ میلیون گردشگر است

مقامات گردشگری تایلند اعلام کردند، امیدوارند امسال مجموع کل توریست‌های خارجی این کشور به ۳۲.۴ میلیون نفر برسد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، وزیر گردشگری و ورزش تایلند اعلام کرد، شمار گردشگران ورودی به این کشور در ماه اکتبر با رشد ۱.۸ درصدی در مقایسه با سال گذشته به ۱.۹ میلیون نفر رسیده است، این در حالی است که با درگذشت پادشاه تایلند در تاریخ ۱۳ اکتبر، تمامی فستیوال‌ها و برنامه‌های شاد به مدت یک ماه تعلیق شده‌اند.

«کوبکا واتانوارانگکول» همچنین عنوان کرد با توجه به رشد مثبت آمار ورودی گردشگران، ما همچنان امیدواریم به هدف جذب ۳۲ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۶ دست یابیم؛ اما در عین حال نمی‌خواهیم فقط روی کمّیت و شمار گردشگران تمرکز کنیم و هدف اصلی ما افزایش درآمدهاست.

صنعت گردشگری ۱۰ درصد از تولید ناخالص ملی تایلند را به خود اختصاص می‌دهد و از زمانی که دولت نظامی در سال ۲۰۱۴ با پایان دادن به ناآرامی‌ها روی کار آمد، گردشگری از جمله معدود حوزه‌های درخشان در اقتصاد نابسامان تایلند بوده است. میزان صادرات و مصرف داخلی تایلند به طرز سرسختانه‌ای کند است.

پیش از این هدف صنعت گردشگری تایلند در سال جاری جذب ۳۳ میلیون توریست بود اما با توجه به کاهش ورود گردشگران چینی این چشم‌انداز در تاریخ ۴ اکتبر به ۳۲.۴ میلیون نفر کاهش یافت. در میان گردشگران کشورهای مختلف چینی‌ها مهمتر ین بازار گردشگری تایلند محسوب می‌شوند.

وزارت گردشگری و ورزش تایلند پیش‌بینی کرده میزان درآمدهای حاصل از این صنعت امسال به ۴۶.۰۶ میلیارد دلار خواهد رسید که ۱۱.۷ درصد بیش از سال ۲۰۱۵ است.

در نیمه اول سال ۲۰۱۶ میلادی در مجموع ۲۴.۸۴ میاون گردشگر خارجی وارد خاک تایلند شدند.

محدودیت‌های صنعت سرگرمی و تلویزیون تایلند به سبب درگذشت پادشاه این کشور از تاریخ ۱۴ نوامبر برطرف می‌شود.

گردشگری تایلند

pic951445210001

گالری تصاویر