کشور عمان در جنوب ایران واقع شده است. پایتخت ساحلی عمان مسقط میباشد که بزرگترین شهر عمان نیز محسوب میشود و تور مسقط از تورهای گردشگری پرطرفدار میباشد. گردشگران جاذبه های گردشگری مسقط را بسیار محبوب میدانند. از دیگر شهرهای توریستی کشور عمان که سالانه بازدیدکنندگان فراوانی را به خود جذب می کند شهر زیبای ساحلی صلاله میباشدکه با هتل های زیبا و مناظر بی نظیر، مکانی فوق العاده برای استراحت و گذراندن یک تعطیلات آرامش بخش است.در ادامه این مقاله به معرفی جاهای دیدنی مسقط میپردازیم.

جاذبه های گردشگری مسقط

مسجد جامع

مسجد جامع مسقط قطعه ای بی نظیر از معماری مدرن اسلامی است که، هدیه ای به ملت از طرف سلطان قابوس به نشانه ی سیومین سال سلطنت خود میباشد.

بازارMutrah

بسیاری از مردم فقط برای دیدن بازار به مورا کورنیش می آیند، که شکل بازار سنتی عربی را حفظ کرده است، با سقفی چوبی در کنار ساختمانهای مدرن امروزی. مغازه های فروش صنایع دستی و آثار باستانی عمان و هند در میان فروشگاههای نساجی،پوشاک،جواهرات قرار دارند که با تخفیف های جزئی میتووانید از آنها خرید کنید.

قصر سلطان

اگر شما بایستید کنار دیوار بندرگاه در خیابان میرانی، ساختمانی که سمت راست شما قرار دارد با ستون های قارچ مانند آبی و طلایی، قصر سلطان است.

اسکله Mutrah Corniche

Mutrah یک خط ساحلی طولانی است در کنار ساختمان ها و مساجد زیبا؛ که در هنگام غروب خورشید بسیار دیدنی و جذاب به نظر می رسد، پیاده رو ها شما را به یک پیاده روی شبانه یا دوچرخه سواری دعوت می کند. ابتکار عمل جابجایی عناصر صنعتی بندر و توسعه مجدد دامنه بندر برای گردشگری به خوبی در حال انجام است و بازسازی بازار ماهی تقریبا کامل شده است. در این اسکله انواعی از کشتی های کروز، کشتی های با سرعت بالا و انواع کشتی های دریایی به چشم میخورد.

موزه ملی

موزه ملی در یک ساختمان جدید زیبا و با ابهت در قلب قدیمی مسقط در کنار کاخ سلطان قرار گرفته است. تاکید این موزه معاصر بر کیفیت به جای کمیت است، با فضا، نور و ارتفاع مناسب استفاده شده برای افزایش جلوه ی آثار به نمایش گذاشته شده در ویترین ها به گونه ای آثار باستانی عمان را نشان میدهد که گویی زنده هستند.

قلعه الجلالی

قلعه الجلالی در زمان اشغال پرتغالی در دهه 1580 ساخته شد. قلعه فقط از طریق یک پرواز در دسترس است. به همین ترتیب، چندین سال از آن به عنوان زندان استفاده میشد، اما اکنون موزه ای از میراث عمانی است.

مراکز خرید مسقط

خرید در عمان تجربه ای است که شما به سادگی نباید آن را از دست بدهید. شهر مسقط دارای تعداد زیادی از مراکز خرید است که به افراد محلی و گردشگران کمک می کند تا هر آنچه را که احتیاج دارند بتوانند پیدا کنند. اگر شما قصد خرید در عمان داشته باشید، عمان به شما یک مجموعه عظیمی از مراکز خرید می دهد که متناسب با هر سلیقه و بودجه ای هر چیزی پیدا میشود از لباس های مارک دار تا لوازم دنیای ورزش با قیمت های مقرون به صرفه، و خیلی بیشتر.معتبر ترین خرید عمانی را می توان در بازار های سنتی (souqs) - بازارهای افتخار انگیز که تقریبا در هر شهر در سرتاسر کشور حضور دارند، تجربه کرد. صبح زود بهترین زمان برای بازدید از بازار محلی است، زمانی که گفتگوهای گرم عربی در مسیرهای مختلف مخلوط با عطر کندر و ادویه های تیز پیچیده می شود،. Souks بیش از یک مکان برای خرید هستند، آنها می توانند برای دیدار با دوستان قدیمی و جدید و آشنایی با فرهنگ های پر جنب و جوش و آداب و رسوم مردم محلی است. در زیر تعدادی از مراکر خرید مسقط آورده شده است:

سیتی سنتر مسقط

گالری میراث عمان

هایپرمارکت لولو

OMAN AVENUES MALL

AL SAROOJ

صنایع دستی مسقط

صنایع دستی های زیبای عمان منعکس کننده فرهنگ و میراث عمان است. در کشور سلطان نشین عمان، همه چیز از سفال گرفته تا لباس و جواهرات را با طرح های متنوع می‌توانید بیابید که اکثرشان ساخت دست هستند و موارد جالبی برای یادگاری از سفر خود میتوانید خرید کنید. در ادامه، هشت مورد از سوغاتی‌های معروف کشور عمان را آورده ایم. در تور عمان برای خرید، حتما به بازار مطرح مسقط سر بزنید که زحمت گشت و گذارتان را کم می‌کند و می‌توانید تمام وسایل مورد نظرتان را یک‌جا از این بازار تهیه کنید. ظروف سفالی، جواهرات، صندوقچه، لباس سنتی و لوازم نقره از جمله مواردی است که گردشگران به عنوان سوغاتی از مسقط خریداری میکنند.