تور نپال و اطلاعات سفر به نپال

در ادامه راهنمایی درباره سفر به نپال خواهیم داشت، که در آن به معرفی جاهای دیدنی نپال، مراکز خرید برتر، اطلاعات گردشگری و هر آنچه که بعد از خرید تور نپال باید بدانید میپردازیم.

نکات سفر به نپال

*واحد پول این کشور روپیه نپال است.

*شمال کشور نپال هشت قله از چهارده قله بلند جهان را داراست که یکی از آن‌ها بلندترین کوه جهان یعنی قله اورست است.

*زبان رسمی این کشور نپالی است.

*بهترین زمان سفر به نپال ماه های مهر و آبان و بهمن تا آخر خرداد ماه است.

جاذبه های گردشگری تور نپال

جاذبه های گردشگری تور نپال بسیار است و ممکن است در یک سفر نتوانید تمام آن ها را بررسی کنید و باید بارها و بارها به آن سفر کنید. از موارد لذت بخش در تور نپال میتوان به تماشای مراسم رقص محلی، فیل سواری در رودخانه چیتوان، بازدید از مزرعه پرورش فیل ها، مشاهده گونه های پستانداران و پرندگان و خزندگان جنگل چیتوان، بازدید از دریاچه بگناس، قایق سواری بر روی دریاچه فیوا، باغ رویاهای کاتماندو، باغ های بالاجوی کاتماندو، برج داراهارای کاتماندو اشاره کرد.

معبد چیچن: شهر کاتماندو، پایتخت و بزرگترین شهر نپال، دارای تعداد بیشماری معبد است، و معبد چیچن جزو شش معبد مهم نپال است و حدود 300 راهب از آن مراقبت می کنند.

در نپال سه منطقه جغرافیایی وجود دارد: منطقه پوشیده شده از برف در شمال، تپه های سبز ئو در منطقه دوم و منطقه تارایی به عنوان منطقه سوم در جنوب آن، که برای کشاورزی مناسب می باشد.

در بازدید از هر شهر غذاها و خوراکی های مربوط به آن، بخش خوشمزه ی سفر را رغم میزند. در تور نپال نیز امتحان کردن غذاهای مختلف نپالی که از متنوع‌ترین غذاها در آسیا هستند را فراموش نکنید.

صنایع دستی نپال مانند چاقو سازی، حکاکی روی فلز، حکاکی روی سنگ، منبت کاری، انواع مجسمه های کوچک و بزرگ، ظروف سفالی، کاغذهای دست ساز و … از سوغاتی های تور نپال است.