• ثبت چهار هزار اقامت گردشگران خارجی در چهار محال وبختیاری

ثبت چهار هزار اقامت گردشگران خارجی در چهار محال وبختیاری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از ثبت 4 هزار و 200 نفر شب اقامت گردشگران خارجی در استان در 6 ماه نخست امسال خبر داد.

60 درصد از گردشگران خارجی ورودی به استان از کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا، اسپانیا، آلمان و فرانسه و 40 درصد از سایر کشورها هستند.

وی ادامه داد: در این مدت بیشترین بازدید گردشگران خارجی از قطب گردشگری کوهرنگ و جاذبه های عشایری استان بوده است.

صادقی با بیان این که ارزآوری هر گردشگر خارجی در استان 300 دلار برآورد شده است، تصریح کرد: این هزینه شامل خدمات هتل، پذیرایی، راهنمای گردشگران و دیدار از مناطق دیدنی استان است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری همچنین از ثبت هفت میلیون سفر داخلی به استان در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این تعداد سفر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 25 تا 30 درصد افزایش داشته است.

صادقی افزود: محور گردشگری زاینده رود میزبان بیشترین تعداد گردشگران داخلی بوده است.

وی، ماندگاری گردشگر در استان را بسیار پایین اعلام کرد و گفت: بیش از 90 درصد از گردشگرانی که به استان وارد می شوند همان روز از استان خارج می شوند و اقامتی بیش از 2 روز در استان ندارند.

صادقی خاطرنشان کرد: انتظار است تا با همکاری دستگاه ها و نهادهای مختلف و ایجاد زیرساخت های مناسب بتوان میزان ماندگاری گردشگران را در استان افزایش داد.

چهارمحال و بختیاری دارای 250جاذبه گردشگری طبیعی و تاریخی است.

pic942035210001

گالری تصاویر