• جاذبه های گردشگری آتن

جاذبه های گردشگری آتن

در این مقاله به معرفی مکانهای دیدنی آتن میپردازیم تا شما عزیزان در تور یونان و سفر به آتن با اطلاعات کامل تری از این شهر زیبا دیدن کنید.

مجموعه ی آکروپلیس آتن یونان

جمعیت کثیری از گردشگران جهان نمی توانند به این مکان تاریخی (آکروپلیس) بی اعتماد باشند آکروپلیس به عنوان نماد شکوه سابق شهردر تپه ای از آتن مدرن قرار دارد. باقی مانده از بناهای تاریخی با شکوه، فرهنگی را که بیش از دو هزار سال پیش شکوفا شد، یاد می شود. این آثار تاریخی ویرانه ها یکی از آثار الهام بخش ترین و تاریخی مهم در جهان است. در حالی که سرگردان در اطراف بقایای باستان شناسی آکروپولیس، گردشگران به دنبال قدم های سقراط، پریکلس و سوفوکل می روند این را فراموش نکنید که آتن مهمترین مظهر تمدن غربیست. در سرتاسر جهان فقط چندین ساختمان سنگی بر فراز بلندی و در طول قرنها به دور از تمدن نگهداری میشوند. اکروپلیس یاد اور شکوه اعصار گذشته ی یونان است و به عنوان یک قصر در مرکز شهر ساخته شده بود و در مکانی محافظت شده قرار داشته است. ساخت اکروپلیس به دوران عتیق و کلاسیک برمیگردد در بین سالهای 338 تا 447 پیش از میلاد. معروف ترین مشخصه ی مجموعه ی اکروپلیس قسمت کیریاتید و 6 ستون به شکلهای دختران باستانی این کشور میباشد. جالب است بدانید که همه ی ستون های این معبد به جز اصلی ترین آنها در موزه نگه داری میشوند و ستون های بنا ستون های مشابه ای میباشند که برای جلوگری از تخریب این ستون ها جایگزین شده اند. در تور یونان و بازدید از مجموعه ی اکروپلیس بازدید از موزه ی اکروپلیس که واقع در خیابانی درست در زیر تپه ی آکروپلیس میباشد غافل نشوید چرا که موزه ی آکروپلیس یونان شامل باارزشترین آثار به جا مانده از تمدن غنی و شکوه و هنر یونان باستان است که قطعا تور یونان را برای شما به سفری خاطره انگیز و فراموش نشدنی تبدیل خواهد کرد. قبل از به پایان رسانیدن بازدید از مجموعه ی آکروپلیس بازدید از 2 محله ی معروف و توریستی آتن به نام های پلاکا و آنافیوتیکا را از قلم نیندازید ، این 2 محله بهترین محله ها برای قدم زدن و آشنا شدن با فرهنگ مردم کشور یونان و همینطور آشنا شدن با فرهنگ غذایی جالب و متنوع کشور یونان میباشد پس پیشنهاد آیشم برای لذت بردن شما عزیزان از تور یونان صرف حداقل یک وعده در رستورانهای محله ی پلاکا و آنافیوتیکای آتن میباشد.

موزه ی بیزانس آتن یونان

موزه ی بیزانس آتن در تور یونان شما را با بینش جذابی که در تاریخ یونان در دوره ی بیزانس وجود داشته است آشنا میکند. این موزه در قرن نوزدهم برای دوشس پلاسانس فرانسوی ساخته شده است. و این موزه مجموعه ی بینظیر و با ارزش از هنر بیزانس را برای شما به نمایش میگذارد. امپراطوری بیزانس پس از فروپاشی امپراطوری روم وارث قسمت شرقی بود و وارثان این امپراطوری مسحیان ارتدوکسی بودند که به زبان یونانی صحبت میکردند. در دروان بیزانس هنر مذهبی بسیار ارزشمند و هنرمندان بیزانسی شاهکارهای پر زرق و برق خود را به نمایش میگذاشتند. موزه ی بیزانس آتن با به نمایش گذاشتن بیش از 25000 آثار تاریخی خزانه داریه آثار تاریخی دوران بیزانس به حساب می آید و شامل آثار ارزشمندی از دوران بیزانس دوره های اولیه مسیحی، قرون وسطی و پس از بیزانس میباشد. در تور یونان شما با بازدید از مجموعه ی بیزانس با اثار بینظیری مانند مجسمه ها ، پارچه نقاشی و موزاییک های طرح و رنگ شده متعلق به دوران های مختلف از تمدن باشکوه یونان رو به رو خواهید شد. و اگر علاقه مند به بازدید از این مجموعه ی زیبا در تور یونان هستید به آدرس : خیابان سوفیا پلاک 22 ، آتن ، یونان مراجعه بفرمایید. امید است که در تور یونان لحظات خوشی را در بازدید از این مجموعه سپری کنید.

آگورا ، خرابه های بازار باستانی آتن ، یونان

آگورا یکی از محل هاییست که تیم آیشم به شما توصیه میکند که در تور یونان از بازدید از آن غافل نشوید. آگورا بازار باستانی آتن و مرکز گذران زندگی روزمره مردم کشور یونان در یونان باستان بوده است. برای داشتن دیدی پانارومیک و کلی از این بنای فوق العاده از بالای مجموعه ی آکروپلیس به سمت شرقی این بنا نگاه کنید قطعا صحنه ای که مشاهده میکنید از به یادماندنی ترین لحظات تور یونان خواهند بود. مناسبترین مکان برای ورود به مجموعه ی آگورای آتن از ورودی شمالی این مجموعه در نزدیکی کلیسای سنت فیلیپ میباشد. شاید برایتان جالب باشد که واژه ی یونانی آگورا به چه معنیست ، واژه ی آگورا کلمه ای یونانی به معنی جمع آوری و گرد آوریست که کاملا مرتبط با نفس این کلمه یعنی بازار میباشد و نشان دهنده ی این واقعیت است که مجموعه ی آگورا محلی برای گرد هم آیی در یونان باستان بوده است. آگورا علاوه بر ماهیت اصلی که بازار و محلی برای تهیه ی مایهتاج روزانه بوده است دارای ماهیت دومی نیز میباشد که آن محلی برای تجارات و مدیریت و گاهی محلی برای گرفتن تصمیمات مهم و مدنی بوده است. همین نکات به جذابیت مجموعه ی اگورا در تور یونان افزوده است. فراموش نکنید که آگ.را حتی محلی برای برگزاری تاتر و مسابقات ورزشی بوده است و از وجود صندلی های 18 متری معروف یونانی ها این طور گمان میرود که آگورا حتی شاهد برخی از تجمعات کلاسیک مختص به پادشاه نیز بودهاست. و شاید جذابترین علتی که بتوان بازدید از آگورا را در صدر جدول دیدنیهای تور یونان قرار داد این واقعیت باشد که محاکمه ی سقراط بزرگ در آگورای آتن انجام شده است. بعد از بازدید از بازار و مجموعه ی آگورا گردشگران میتوانند با کمی پیاده روی به آگورا هیل یا همان تپه ی آگورا بروند تا همانند آکروپلیس دیدی پانورامیک و بسیار زیبا از معبد هفستوس متعلق به قرن پنجم میلادی ( که اکنون به کلیسای مسیحیان تبدیل شده است) را داشته باشند.

موزه ی هنرهای سیکلیدیس آتن ، یونان

موزه ی هنرهای برنزی آتن در سال 1986 توسط نیکلاس و دولی گولاندریس در محله ی کلوناکی بنیان گذارده شد. گولاندریس یکی از بنیان گذاران این موزه صاحب کشتی دارای نام در آتن بود که یکی از مدافعان هنر در یونان شناخته میشد و دارای زندگی به سبک فرهنگی بود وجالب است بدانید تنها مجموعه ی متعلق به گولاندریس خود بخشی عظیم از موزه را به خود اختصاص داده است و هسته ی اصلی این موزه به شمار می آید. این مجموعه در ساختمانی مدرن که با سنگ مرمر و شیشه های تزیینی زینت داده شده در بخش روبه رویی موزه ی اصلی نگهداری میشوند. موزه ی هنرهایسیکلیدیس به طور دائم 3000 اثر مختلف را به نمایش میگذارد که نشان دهنده ی هنریونان باستان و هنر محلی جزیره ی سیکلیدیس ( جزیره ای در دریایی یونان در نزدیکی میکنوس ) را بهنمایش میگذارد و همینطور آثار باارزشی از کشور قبرس که متعلق به قرن ششم هستند را نیز در این موزه ی زیبا مشاهده خواهید کرد. اگر در تور یونان علاقه مند به بازدید از موزه ی سیکلیدیس میباشید به آدرس : یونان ، آتن ، خیابان نئوفیدو دوکا پلاک 4 مراجعه کنید.

کلیسای رسولان مقدس ، آتن ، یونان

یکی از جدابیت های کلیسای رسولان مقدس آتن این است که درست در هنگامی که همه ی اثار های باستانی آگورا برای جلوگیری از تخریب بازار باستانی آگورا تخریب شدند کلیسای رسولان مقدس آتن جان سالم به در برد. این کلیسا در قرن دهم در بلندی منطقه ی آگورا ساخته شد. نقاشیها وتمامی تزیینات این کلیسا برای شما دیدنی و جذاب خواهد بود و بازدید از آن در تور یونان مخصوصا با موقعیت ویژه ی قرار گرفتنش برای شما جذاب خواهد بود. اگر در تور یونان خود علاقه مند به بازدید از از این کلیسای یونانی هستید به آدرس : محله ی ارمو ، آتن ، یونان مراجعه بفرمایید.

معبد زئوس ، آتن ، یونان

معبد المپیون که متعلق به زئوس خوانده میشود بزرگترین معبد تاریخ یونان باستان شناخته میشود. اگرچه در حال حاضر از اکروپلیس بیشتر محافظت میشود و در میان عموم آکروپلیس دارای اهمیت ویژه است جالب است بدانید که معبد زئوس بزرگترین ومهمترین اثر تاریخی این کشور است. اگرچه که بنیان گذاری این معبد به قرن ششم برمیگردد اما کامل کردن آن تا قرن دوم قبل میلاد مسیح ادامه داشت. و در آخر ساخت آن توسط امپراطوری هادریان به اتمام رسید . با مشاهده به بقایای این اثر تصور کردن شکوه وعظمت گذشته ی آن کاری بسیار راحت خواهد بود تصور بیش از یک صد ستون مرمرین زیبا که همگی از بنای به عزمت و شکوه معبد زئوس محافظت میکنند. اگرچه که از آن یکصد ستون تنها 15 ستون به جا مانده است. اما با این حال همه ی این بقایا شما را در بازسازی کردن ابعاد و شکل اصلی این بنی همراهی خواهند کرد. بدون شک معبد زئوس یکی از به یاد ماندنی ترین قسمت های تور یونان خواهد بود. اگر علاقه مند به بازدید از این بنا هستید به آدرس : مرکز شهر یونان نزدیک به دروازه ی اصلی آتن ، یونان مراجعه بفرمایید.

ورزشگاه المپیک ، آتن ، یونان

بزرگترین ساختمان باستانی آتن، ورزشگاه Panathenaic، دارای ظرفیت 60،000 تماشاگر است. که در حدود 335 سال قبل از میلاد مسیح ، به عنوانی مکانی برای برگزاری بازی های پانتانایی که در آن رقبا برای مسابقاتی نظیر دو به مساف یکدیگر میرفتند. این ورزشگاه توسط معماران زبده ی یونانی برای برگزاری مسابقات بزرگ ساخته شد. 140 سال قبل از میلاد مسیح توسط یونانیان بازسازی شد . بنابراین چیزی که گردشگران امروز مشاهده میکنند مدل بازسازی شده ی مدل اصلیست. هرچند که عظمت و زیبایی این بنا در کلمات نمیگنجند پس در تور یونان بازدید از این ورزشگاه را در برنامه ی خود قرار دهید.

محله های جذاب پلاکا و انافیوتیکا ، آتن ، یونان

محله ی زیبای پلاکا جایی در میان دامنه های شمالی آکروپولیس و خیابان ارومو قرار گرفته است.محله ی پلاکا در میان 2 اثر تاریخی و باستان شناسی مهم آتن که یکی خیابان پپوپیدا که قدمت آن به قرن اول قبل میلاد مسیح برمیگردد و دیگری محله ی مهم آگورا که متعلق به قرن دوم قبل از میلاد مسیح است . با این حال بخش عزیمی از جذابیت این منطقه به علت ساختار بسیار محلی محله ی پلاکای آتن میباشد. خیابان های عجیب و رنگارنگ و خانه های رنگارنگ و مردم گرم و صمیمی و رستورانهای که غذاهای یونانی و بین المللی سرو میکنند بسیار جذاب و دیدنی خواهند بود امید است که بعد از مطالعه ی این مقاله از تور یونان خود لذت ببرید.

pic537511310001

گالری تصاویر