• جاذبه های گردشگری سانتورینی

جاذبه های گردشگری سانتورینی

جزیره ی سانتورینی محل تلاقی آتش فشان و دریا یکی از جذاب ترین جاذبه های تور یونان است. جزیره ی سانتورینی به طور کامل با صخره های آتشفشانی به طول 200 تا 400 متر احاطه شده است. سانتورینی گرانترین مقصد تور یونان است ، یک جزیره ی سفید پوش عاشقانه که تنها صنعت مردمانش برای گذران زندگی گردشگری میباشد. سانتورینی یک جزیره پرطرفدار برای گذراندن ماه عسل میباشد.

اویا ، سانتورینی ، یونان

در ناحیه ی شمالی جزیره ی سانتورینی 12 کیلومتر از ساحل فیرا به سمت شمال ، دهکده ی اویا به با ساختمان سفید پوش و یا رنگارنگ قرار گرفته است. بیشتر ساختمانهای اویای سانتورینی به هتل های لوکسی تبدیل شده اند که دارای استخرهایی هستند به استخرهای بینهایت معروف هستند به این معنی که تا مرز دریا پیش رفته اند. اگر فرصت سفر کردن با تور یونان را داشتید فراموش نکنید که از بیشتر هتل های منطقه ی اویا سانتورینی شما دید کالدرا یا همان آتشفشان را خواهید داشت. مردم منطقه ی اویای سانتورینی هم مانند مردم فیرا سانتورینی زندگی خود را از راه توریست میگذرانند اما این منطقه برای گردشگران با بارزشتر است. اگر در تور یونان مسیرتان به منطقه ی اویا افتاد حتما به بندر امودی سری بزنید و از طعم غذاهای دریایی بینظیر منطقه ی اویا لذت ببرید . یکی از نکات جالب توجه ی منطقه ی اویا ی سانتورینی شهرت بینظیر آن برای غروب آفتاب زیبایش است به طوری که گفته میشود زیباترین غروب افتاب یونان را در منطقه ی اویا تماشا کنید. پس اگر علاقه مند به دیدین زیباترین غروب آفتاب کشور یونان هستید در تور یونان خود بازدید از اویا در برنامه های خود بگنجانید.

کالدرا ، سانتورینی ، یونان

شاید دانستن این امر برایتان جالب باشد که بدانید کالدرای سانتورینی درواقع دهانه ی آتشفشانی است که 3600 سال پیش فوران کرد و امروز از اب دریا پر شده است. این اتشفشان هنوز هم در قسمت های دیگر جزیره فعالیت میکند و از نشانه های ان میتوان به چشمه های اب گرم اشاره کرد. کالدرای سانتورینی بسیار زیبا و دیدنیست.

ساحل باستانی قرمز سانتورینی ، یونان

در نزدیکی روستای مدرن اکروتیری و در 12 کیلومتری جنوب غربی فیرا ، سکونتگاهای باستانی در زیر گدازه های آتشفشانی (صخره های مرتفع) که بعد از قرن 16 سرد و سخت شده بودند شکل گرفت. کاوش ها حاکی از آن است که سانتورینی قبل از فوران آتشفشان جزیره ای شکوفا شده و پررونق بوده است که مردم آن زندگی روز مره ی خود را از راه قایق رانی و تجارت میگذراندند . ساحل قرمز سانتورینی محلی پرطرفدار و زیبا برای استراحت و انجام کلیه ی ورزش های آبی میباشد و در عین حال یکی از توریستس ترین سواحلیست که در تور یونان خواهید دید.

پیرگوس ، سانتورینی ، یونان

پایتخت سانتورینی در ابتدای سال 1800 میلادی شهر فیورا بود. در منطقه ی پیرگوس سانتورینی کلبه های سفید کوچک به سبک سیلادیک ( نام یکی از جزیره های سانتورینی میباشید) ساخته میشوند . با این حال و با وجود جذابیت و زیباییهای بسیار پیرگوس از سال 2004 تاکنون یک شهر خواب آلود و فراموش شده است که از سال 2004 شروع به تهیه بازار گردشگری با افتتاح چند رستوران کوچک و هتل کرده است اگر در تور یونان علاقه مند به بازدید از منطقه ی پیرگوس هستید در مرکز جزیره، هشت کیلومتری جنوب شرقی فیرا پیرگوس را پیدا خواهید کرد.

ساحل پریسا ، سانتورینی ، یونان

بهترین و شناخته شده ترین ساحل سانتورینی در قسمت جنوب شرقی این جزیره بین روستاهای پریسا و پیریولوس قرار گرفته است. یک ساحل زیبا با طول شش کیلومتر که با شن های آتشفشانی سفید و سیاه پوشیده شده است. ساحل پریسای سانتورینی دارای درختان تاماریس بینظیری هستند که به زیبایی این جزیره می افزایند. و رستوران های و کافی شاپ های ساحلی با ارائه ی محصولات با کیفیت امکان اقامتی فوق العاده را برای شما در این ساحل فراهم میکنند. باشد که با دانستن این مطالب هرچه بیشتر از تور یونان و یا تور سانتورینی خود لذت ببرید.

pic705711310001

گالری تصاویر