• جاذبه های گردشگری میکونوس

جاذبه های گردشگری میکونوس

اگر قصد انتخاب تور یونان و سفر به میکونوس را دارید فراموش نکنید که در بیشتر ماههای سال این شهر مملو از گردشگر است و شما باید هتل خود را از قبل رزرو کنید. یکی از نشانه های مهم میکونوس خانه های نابرابر و پلکانی میباشند و جذابیت بیشتری را به جزیره بخشیده اند.

میکونوس یک جزیره یونانی در دریای اژه یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در این کشور است. بسیاری از افراد برای گذارندان تعطیلات به میکونوس سفر میکنند. این جزیره دارای تاریخ و پیشینه ای طولانی است، زیرا ساکنان آن را مصری های باستان، یونانی ها و دیگران تشکیل داده اند. گردشگران کنجکاو به موزه باستان شناسی، سایت باستان شناسی دلوس یا موزه دریایی اژه می روند. خانه لنا فرصتی برای دیدن یک نگاه اجمالی به خانه یک خانواده قرن نوزدهم میكونس را فراهم می كند.

آسیاب های بادی میکونوس ویژگی برجسته جزیره هستند و آنها در بین قرن 16 و 20 توسط ونشانس ساخته شده اند. پایه های آسیاب بادی را می توان از هر مکانی در جزیره دید، چرا که آنها در بالاترین تپه قرار گرفته اند، که ارتفاع آن به 341 متر می رسد و یک موزه در یکی از آنها وجود دارد.

لذت از خورشید، ساحل و دریا، البته از جذابیت ها اصلی جزیره میکونوس است. گردشگران می توانند بسیاری از آنها را انتخاب کنند: برخی از آنها برای آرامش هستند، بعضی دیگر سرگرمی هایی مانند رقص و فعالیت های آبی را ارائه می دهند. میکونوس همچنین برای شب زنده داری هایش نیز معروف است. به نظر می رسد که این جزیره کوچک می تواند طعم هر تعطیلات هر چند کوتاه را شیرین کند.

هورا میکونوس ، یونان

منطقه ی هورا ی میکونوس با اسیاب های بادی که در نزدیکی ساحل ساحل قرار دارند و قدمت آنها به سال 1960 برمیگردد شناخته میشود. یکی دیگر از ویژگی های منطقه ی هورا در میکونوس معماری محلی و منحصر به فرد اصیل یونانیست که کوچه های باریک این منطقه را به بهترین شکل آراسته است. شاید دانستن این امر برایتان جالب باشد که مهمترین جاذبه ی گردشگری جزیره ی میکونوس خود شهر میکونوس است و نه قسمتی از آن. همه ی مناطق میکونوس برای گردشگران جذاب خواهد بود.

سواحـــــــل میکونوس ، یونان

جزیره ی میکونوس بهشتی ساحلیست که در ذهن گردشگران ثبت خواهد شد . یکی از نقاط پرطرفدار دنیا رائه دهنده ی انواع خدمات ورزشی آبی از جمله یک مرکز تخصصی غواصــــــــــی میباشـــــــد. یکی ازفعالیت هایی که در طول روز در جزیره ی میکونوس پرطرفدار میباشد صخره نوردی است.

غواصی

مرکز غواصی ماجراجویانه اولین مرکز تخصصی غواصی در جزیره ی میکونوس است که در ساحل پارادایس ( بهشت ) جزیره قرار دارد . در آبهای اطراف این ساحل کشتی های غرق شده و غار و حفره های آبی و تپه های زیبایی مرجانی بسیاری برای کشف کردن وجود دارند که قدری هیجان به تور یونان شما اضافه خواهند کرد. اگر قصد غواصی در این ساحل زیبا را دارید این را به خاطر بسپارید که آبزیان متنوع و شگفت انگیز بسیاری را خواهید دید.

پلیکان ها

پیتر پلیکان در طول زندگی سی ساله اش نماد جزیره ی میکونوس بود . پیتر پلیکان در سال 1958 توسط یک ماهیگیر زخمی و نیمه جان پیدا شد و از ان به بعد توسط محلی ها پرستاری و نگه داری شد. سالیانه هزاران توریست برای عکس انداختن با پیتیر پلیکان راهی این جزیره میشدند اما نتاسفانه در سال 1985 پیتر پلیکان در یک تصادف کشته شد و به تسالونیکی جهت مومیایی شدن و نگهداری فرستاده شد. در حال حاضر 3 پلیکان در این جزیره زندگی میکنند که نام یکی از آنهارا برای زنده نگه داشتن خاطره ی پیتر پلیکان ، پیتر گذاشته اند.

ونیز کوچک ، میکونوس ، یونان

یکی از معروف ترین و جذاب ترین مناطق در میکونوس، ونیز کوچک نام دارد ، چرا که مکان زیبای آن در کنار دریا یادآور شهر ایتالیا است. ونیز کوچک میکونوس در قرن هجدهم توسط تجار و سرمایهداران ثروتمند ایجاد شد . بازدیدکنندگان از خانه های زیبا و زیبا با پنجره های رنگارنگ که به معنای واقعی کلمه در بالای دریا هستند، جذاب خواهند بود. در تور یونان یکی از بهترین مکان های اژه ای برای لذت بردن از غروب آفتاب قطعا همین ونیز کوچک میکونوس است.

موزه ی دریایی اژه میکونوس ، یونان

موزه دریایی دریای اژه واقع در منطقه ی تیرا پیگادیا در کنار خانه لنا، یک سازمان غیر انتفاعی است که در سال 1983 با هدف حفظ و ترویج تاریخ و سنت دریایی یونان تاسیس شده است. در این مکان، سنت و مدل قایقرانی یونانی ها از زمان های ماقبل تاریخ تا امروز به نمایش در می آید. در موزه ی دریایی اژه میکونوس همچنین شاهد مجموعه ای غنی از نقشه ها، سکه های باستانی و مجسمه های مختلف خواهید بود که همه زیر چتر های موضوعی زندگی دریایی هستند. موزه ی دریایی اژه میکونوس مکانی به یاد ماندنی در تور یونان است.

تالار شهر میكونوس ، یونان

یک ساختمان دو طبقه در منطقه ی چورای میکونوس ، که به عنوان محل اقامت یک کنت روسی در زمان جنگ روسیه و ترکیه (1770-1774) ابتدا ساخته شد و پس از آن به عنوان تالار شهری جزیره با حفظ فرم اولیه معماری کلاسیک خود استفاده شد. در کنار تالار شهرداری یک ساختمان به همان اندازه مهم و تاریخی، وجود دارد که اولین مدرسه ی جزیره ی میکونوس است. مکانی تاریخی و دیدنی که ارزش بازدید در تور یونان را دارد.

pic666121310001

گالری تصاویر