• جاذبه های گردشگری نپال

جاذبه های گردشگری نپال

در حالی که کشور زیبای نپال را با کوهستان ها و ورزش پرطرفدار کوهنوردی می شناسند مکان ها و جاذبه های گردشگری بسیاری در تور نپال خواهید دید که در ادامه ی این مقاله مختصرا به معرفی آنها میپردازیم.

موزه ی پاتان نپال

موزه ی پاتان در قصر سلطنتی قدیمی در میدان اصلی شهر یا همدان میدان دوربر پاتان واقع شده است و در واقع یکی از بهترین موزه های جنوب شرق آسیا میباشد، در تور نپال و در بازدید از موزه ی پاتان به محض ورود به این موزه با دیدن نحوه ی ساخت هیجان انگیز این موزه علت این نام گذاری را خواهید فهمید اگر چه که در این معماری زیبا اتریشی ها نیز سهیم هستند اما چیزی از زیبایی های معماری این موزه کم نشده است .

پارک لومبینی نپال

لمبینی یک شهر کوچک در غرب ترای است، در دشت مرزی هند، و با توجه به شواهد باستان شناسی 623 سال پیش از میلاد بودا در این مکان متولد شد. در حال حاضر، لومبینی مرکز تجمع خانه ها صومعه ها و مراکز بودایی است که توسط معمارهای کشورهای مختلف طبق سنت های بودایی ساخته شده اند.

بازار آسان نپال

بازار آسان که همچنین در میان مردم بومی به نام بازار آسون نیز شناخته میشود ، بازاری قدیمی است که در مرکز کاتماندو واقع شده است ، محل فروش محصولات بسیار متنوعی از لوازم جانبی گرفته تا انواع ادویه های محلی و لباس و سوغاتی است ، تاریخچه ی این بازار به سالها پیش برمیگردد ، و این بازار مرکز مهمی در مسیر تجارت هند و تبت بوده است ، ممکن است این بازار کمی شلوغ به نظر برسد اما بازدید از آن در تور نپال خالی از لطف نیست.

معبد پاشاپاتینات نپال

معبد پاشاپاتینات در نپال مقدس ترین مکان هندوهاست ، این معبد در جنوب رودخانه ی بگماتی قرار دارد. این معبد مکانی بسیار مذهبی است به طوری که زمانی که هندوهای نپالی احساس میکنند که زمان مرگ آنها فرا رسیده است به این معبد رفته و در انتظار مرگ مینشینند. اگر در تور نپال در حال بازدید از معبد پاشاپاتینات بودید لطفا در هنگام عکاسی کمی مراعات حال هندوها و خانواده های عذادار باشید.

پارک ملی چیتون نپال

شاید دانستن این مسئله برایتان جالب باشد که پارک ملی چیتون نپال را با کرگدن های آن میشناسند و پارک ملی چیتوان محبوب ترین پارک ملی جنگلی نپال است که از هر دو شهر کاتماندو و پوخارا به راحتی قابل دسترسی است ، در این پارک شما میتوانید زندگی انواع پرندگان ، تمساح ها ، کرگدن ها و فیل و بسیاری از جانوران دیگر را به تماشا بشینید. اما مهمترین جاذبه ی این پارک جنگلی 600 کرگدن های تک شاخ آن و مشاهده ی زندگی آن ها است.

بوجودات استوا

گنبد سفارشی سفید و قله طلایی بوتهانات استپا، مقدس ترین مکان برای بودایی های تبت است که خارج از تبت زندگی میکنند. این معبد در قرن 14 ساخته شده است و یکی از بزرگترین استپا در جهان است. منطقه بوجهانات مرکز حیات تبت در کاتماندو میباشد و شیوه ی جالب دعا کردن در این معبد به این شکل است که در جهت عقربه های ساعت دور این گنبد حرکت میکنند و به شیوه ی خود دعا میخوانند.

معبد نایاتاپولا نپال

در حالی که میدان دور بر در زلزله ی سال 2015 به سختی تخریب شد معبد نایاتاپولا نپال که در همسایگی این میدان قرار دارد حتی ذره ای اسیب ندید. ساختاری که در این معبد به کار گرفته شده است ساختاری است که به این که به این معبد تحمیل شده یک ساختار بت کده ای کلاسیک نپالی میباشد که در سالهای 1703 نوعی از معماری پرطرفدار بوده است ، یکی از نکات جالب دیگر این بنا و جود مجسمه های بزرگی از شیر و فیل زرافه به عنوان نگهبانان این بنا میباشد.

pic743263333001

گالری تصاویر