• جاذبه های گردشگری هوشی مین ویتنام

جاذبه های گردشگری هوشی مین ویتنام

هوشی مین سیتی (سایگون) مرکز تجاری و مالی ویتنام است، با یک تاریخ برجسته چندین صد ساله که معماری های ظریف به جا مانده از تاریخ به خوبی پیشینه هوشی مین را نشان میدهد. این شهر زیبا پس از گذشت سالها بسیار بهبود یافته است و جمعیت فعلی آن بیش از 7 میلیون نفر است. پس از پیروزی رهبر کمونیسم ویتنام، سایگون به شهر هوشی مین تغییر نام داد، اما مرکز شهر هنوز سایگون نامیده می شود. امروزه، شهر هوشی مین به دلیل فرهنگ جذاب، معماری کلاسیک فرانسوی و آسمان خراش های براق و همچنین معابد زیبا، یک مقصد گردشگری محبوب است. این شهر همچنین با کافه های روباز، رستوران های فوق العاده ترکیبی از منوهای فرانسوی، چینی و البته غذاهای محلی ویتنامی دل مسافرین تور ویتنام را می رباید. بسیاری از بهترین جاذبه های هوشی مین (سایگون) در اطراف حوادث جنگ و پیروزی قرن بیست و یکم قرار دارند. برخی از فعالیت های واقعا جذاب تاریخی که برای همه سنین مناسب است در این شهر وجود دارد که برای مسافرین تور ویتنام نیز بسیار جذاب است. از معماری کلاسیک فرانسوی تا هواپیماهای جنگی آمریکا یی کاملا پشتیبانی می شود، قدم زدن در اطراف هوشی مین مانند دیدن گذشته است که با بسیاری از مکان های معروف پراکنده در سراسر شهر زندگی می کند. البته، به عنوان بزرگترین شهر و سرمایه تجاری در ویتنام، با گذشت زمان تغییر می کند و آسمان خراش های مدرن ترکیبی قدیمی و جدید را در یک ویتنام منحصر به فرد به وجود می آورد. در ادامه این مقاله به معرفی مکانهای دیدنی هوشی مین میپردازیم.

موزه بقایای جنگ

موزه ی بقایای جنگ موزه ای بی نظیر و فراموش نشدنی است که تاثیرات جنگ 30 ساله بین امریکا و ویتنام را به نمایش میگذارد. تانک ها، هواپیماها و دیگر ماشین های جنگی که در مناطق بیرونی نگهداری می شوند. عکس ها، نمایشگاه ها و اسناد کتبی زمان وحشتناک جنگ که ارتش آمریکا خود را برای تسخیر ارتش ویتنام شمالی به این سرزمین رسانده بود را نشان می دهد.

تونل CHU CHI

تونل چو چی بخشی از موزه جنگ است، که میتوان با زندگی زیرزمینی سربازان ویتنامی در سال 1948 آشنا شد. این تونل واقع در 70 کیلومتری شمال غرب شهرهوشی مین میباشد. این سایت تاریخی، شامل 120 کیلومتر تونل های زیر زمینی شامل: آشپزخانه، تجهیزات ذخیره سازی، اسلحه خانه، بیمارستان ها، و مراکز فرماندهی است.

معبد Cao Dai

کائو دای معبدی است که در سال 1955 ساخته شده و زمانی که ارتش کائو دای زیر اشغال ژاپن، هند و چین بود این بنا نهاده شد. جالبی این مکان این است که تمامی ادیان میتوانند در این معبد به عبادت بپردازند، از جمله پاپ، کاردینالها و اسقف اعظم که جشنواره های خود را دراین معبد برگزار میکنند.این معبد در طراحی شبیه به کلیسای مسیحی ها ساخته شده است و دارای راهرو دراز و محراب مانند، و همچنین یک شبستان مرکزی طولانی، در تمام معبد است.

معبد Jade Emperor Pagoda

این معبد یکی از برجسته ترین معابد هوشی مین است، که در سال 1909 به افتخار خدای تائو ساخته شد. این معبد مملو از مجسمه های خدایان خیالی و قهرمانان عجیب و غریب است. معماری عجیب آن ویژگی های زیادی دارد اما چشمگیرترین آن سقف این معبد است که به استادانه ترین شکل ممکن کاشی کاری شده است. کنده کاری های زیبای چوبی نیز بسیار چشم نواز است.

برج بیتکس کو

برج برج بیتکس کو با 68 طبقه و 262 متر ارتفاع در سال 2010 ساخته شد و به بلندترین ساختمان در ویتنام تبدیل شد. عرشه آن که در طبقه 49 ام این برج است یکی از محبوب ترین جاذبه‌های توریستی در شهر هوشی مین میباشد و بازدید کنندگان در تور ویتنام می‌توانند از نمای 360 درجه ای و جذاب آن لذت ببرند، و نظاره گر نمای شهر و رودخانه ی سایگون از این عرشه باشند. این ساختمان در لیست بیست آسمان خراش نمادین در جهان قرار گرفته است. همچنین نمایشگاه های هنری محلی بر روی عرشه برگزار میشود، که در آن شما می توانید سوغاتی، از جمله منسوجات و چای که به صورت محلی تولید شده اند را خریداری کنید.

Mariamman Hindu معبد

واقع نزدیک به بازار بن تناه، معبد هندو Mariamman واقع شده است. گفته میشود که این معبد قدرت معجزه آسایی از شانس و ثروت به کسانی که دیوارهای آن را پرستش میکنند،میدهد.این معبد در قرن 19ساخته شده است و به افتخار Mariamman الهه هندوها نام گزاری شده است.

بازار Ben Thanh

BEN Thanh بازاری در منطقه هوشی مین یک محل عالی برای خرید صنایع دستی محلی، کالاهای مارک،آثار هنری ویتنامی و سوغاتی است.در این منطقه شما در دل یک بازار ویتنامی قرار میگیرید و میتوانید از غذاها و نوشیدنی های عالی ویتنامی نیز بهره ببرید. صبح ها مواد تازه و جنس های درجه یک در این بازار به فروش میرسد و شبا با نور دل انگیز رستورانها این محیط بسیار زیبا میشود.

موزه سه بعدی

موزه Artinus 3D سایگون ویژگی های یک نمایشگاه بزرگ پر از نقاشی پر جنب و جوش از حیات وحش، مجسمه ها و نشانه های محبوب آسیایی که به نظر می رسد واقعی است میباشد.در این موزه آثار برجسته هنرمندان بزرگ دنیا نیز وجود دارد.این آثار برجسته چنان طبیعی هستند که گویا به یک منظره طبیعی چشم دوخته اید.

خانه اپرا

خانه اپرا سایگون یک ساختمان استعماری زیبا در تقاطع لو لوی و خیابان دونگ خویی در منطقه 1 است، نزدیک به کلیسای جامع معروف نوتردام و اداره پست مرکزی.این ساختمان سه طبقه دارای 800 صندلی است خانه اپرا در سال 1897 ترمیم شده است و برای برگزاری نه تنها اپرا بلکه طیف گسترده ای از هنرهای نمایشی از جمله باله، کنسرت موسیقی،رقص ویتنامی سنتی و نمایشنامه استفاده می شود. در اطراف این سالن نیز نمایش خیابانی اجرا میشود.

لینک های مرتبط

برای مشاهده هتل های ویتنام و تور ویتنام و جاذبه های گردشگری ویتنام و آب و هوای ویتنام کلیک کنید.

pic248621310001

گالری تصاویر