• جاذبه های گردشگری کفالونیا یونان

جاذبه های گردشگری کفالونیا یونان

کفالونیا، بزرگترین جزیره یونانی، از کوه های سنگ آهکی در دره های سر سبز و حاصلخیز تشکیل شده. در گذشته، این جزیره بیشتر به کشاورزی وابسته بود، اما از زمان موفقیت فیلم کاپیتان کارولی ماندولین در سال 2001، بر اساس کتاب لوئیس دی و با بازی پنه لوپه کروز و نیکلاس کیج، گردشگری به طور فزاینده ای اهمیت یافته است. تقریبا تمام شهرها و روستاهای جزیره در سال 1953 توسط یک زلزله وحشتناک ویران شده اند، بنابراین معماری کمی از آثار تاریخی وجود دارد - تنها استثنا روستای Fiskardo ، که به نحوی از ویرانی نجات یافته است. فرودگاه در 9 کیلومتری جنوب Argostoli واقع شده است که پایتخت این جزیره است.

Fiskardo

مسلما زیباترین روستای کفالونیا، Fiskardo است که در نوک شمال شرقی این جزیره قرار دارد و تنها اثر با حفظ معماری به سبک ونیزی قرن هجدهم قبل از زلزله است. با پشتوانه جنگل درختان سرو انبوه و در اطراف یک خلیج پناهگاه ساخته شده است، آن را با خدمه قایقرانی محبوب که قایق بادبانی خود را در اینجا در شب های تابستان لنگر می اندازند میشناسند. بسیاری از خانه ها در اطراف بندر در حال حاضر میزبان غذاهای دریایی بزرگ، کافه ها و خانه های تعطیلات میباشد.

Assos

در شمال غربی ساحل ، 10 کیلومتری Fiskardo یک روستای کوچک آرام است که در جاده ای که یک شبه جزیره ی تپه ای را به سرزمین اصلی متصل می کند ساخته شده است. برای رسیدن به آنجا، یا یک رانندگی چند دقیقه ای و با گذر از پیچ های جاده تا جایی که روستا در یک بندر عجیب و غریب قرار دارد. شبه جزیره توسط خرابه های قلعه ونیزی قرن شانزدهم که شما می توانید با کمی راه رفتن به آن نزدیک شوید و آن را دقیق تر بررسی کنید (حدود 40 دقیقه طول می کشد)، و چند ساحل نزدیک به روستا وجود دارد، جایی که شما می توانید در آن شنا کنید.

@val3

ساحل Myrtos

نزدیک به Assos در ساحل شمال غربی، Myrtos یکی از زیباترین سواحل یونان است. این ساحل به طول دو کیلومتر از سنگهای صاف سفید تشکیل شده است که توسط صخره های سنگ آهکی احاطه شده است و از یک دریای آبی پر زرق و برق شگفت انگیز پشتیبانی می کند. منظره آسوس از بالا جاده خیره کننده است. ساحل کمی نا آرام است - هیچ سایه طبیعی از آفتاب بعد از ظهر وجود ندارد و بستر دریا به طور ناگهانی به آب های عمیق و با جریان های شدید تبدیل میشود، بنابراین شما باید شناگر ماهری باشید اگر بخواهید در این دریا شنا کنید.

@val3

Argostoli

مرکز کفالونیا،آرگوستلی است در شبه جزیره در ساحل جنوب غربی این جزیره قرار دارد. زمانی که یک شهر قدیمی جذاب بود، اما تقریبا به طور کامل توسط زمین لرزه سال 1953 نابود شد و در سبک مدرن بازسازی شد، و به دنبال طرح اصلی شهر دوباره ساخته شده است. مکان اصلی تفرجگاه ساحلی است که در کنار دریا قرار دارد، که در آن قایق های ماهیگیری محلی مشاهده می شوند. یکی دیگر از جاذبه های توریستی، یک موزه باستان شناسی کوچک است که یافته هایی از دوره های Mycenaean, Hellenistic و رومی را نشان می دهد.

@val3

Sámi

در سواحل شرقی،در 24 کیلومتری شرق Argostóli، سامی بندر اصلی جزیره است، و توسط کشتی های منظم از Patras در سرزمین اصلی یونان خدمت می کنند. شهر باستانی سامی در جنوب شهر مدرن، در دامنه های تپه دو طرفه قرار دارد و بقایای مانده از آکروپلیس هنوز هم از اینجا دیده می شود، شما می توانید دیدگاه های خوبی را بر روی خلیج بدست آوردید.

ساحل Antisamos

Antisamos یکی از محبوب ترین سواحل جزیره در یک خلیج عمیق در ساحل شرقی، در سه کیلومتری سامی است. ساخته شده از سنگ ریزه سفید و احاطه شده با جنگل های کاج، دریا گرم و روشن است و برای غواصی ایده آل است، و صحنه های ساحلی در فیلم کاپیتان کورلی ماندولین در اینجا فیلمبرداری شده است.

@val3

غار Drongarati

غار درنگاراتی در جنوب غربی سامی، در نزدیکی روستای Khaliotata با 95 متر طول و 45 متر عرض در وسیع ترین نقطه واقع شده است. برای ورود به آن،باید یک مسیر طولانی را به پایین طی کنید برای رسیدن به این غار ترسناک زیبا، پر شده با magnificent stalactites و stalagmites. حجره دوم دارای آکوستیک طبیعی است و گاهی اوقات میزبان کنسرت است .

غار و دریاچه ملیسانی

شمال غربی سامی، میزبان دریاچه و غار زیرزمینی ملیسانی می باشد. برای بازدید از آن، شما بعد طی کردن کمی مسیر پیاده روی، و سپس با یک قایق سواری کوچک برای سفر 15 دقیقه ای در اطراف دریاچه خود را برای دیدن زیبایی های این دریاچه آماده کنید. سقف غار سالها پیش سقوط کرد، به طوری که نور خورشید از طریق سوراخ در پشت بام وارد می شود و با ایجاد سایه های شگفت انگیز از نور آبی رنگ بر روی دیوارهای غار ایجاد می کند و بهترین جلوه های بصری در صبح هنگامی که خورشید طلوع میکند را ارئه می دهد. یافته های باستان شناسی نشان می دهد که غار ممکن است در گذشته به عنوان یک مکان باستانی برای عبادت استفاده میشده است.

@val3

پارک ملی Ainos

در جنوب غربی جزیره کوه آینوس با 1628 متر ارتفاع در منطقه به عنوان پارک ملی عنوان شده است. و ارتفاعات بالاتر با جنگل کاج انبوه و گونه های بومی یونان پوشیده شده است و با توجه به انزوای جزیره به خوبی باقی مانده اند و ارتفاعات آینوس را پوشش داده اند. پارک ملی برای پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان ایده آل است، و ممکن است پرنده هایی مانند دارکوب ها، عقاب ها، کرکس و شاهین ها مشاهده شود.

pic352071310001

گالری تصاویر
greece-kefallonia-antisamos-beach.jpg
greece-kefallonia-argostoli.jpg greece-kefallonia-assos.jpg greece-kefallonia-melissani-lake.jpg greece-kefallonia-myrtos-beach.jpg