• اطلاعات گردشگری سریلانکا

اطلاعات گردشگری سریلانکا

سریلانکا یک جزیره در اقیانوس هند است. 880 کیلومتر (547 مایل) شمال خط استوا قرار دارد و نوک جنوب شبه قاره هند قرار دارد، و حداکثر طول سریلانکا 432 کیلومتر (268 مایل) و حداکثر عرض سریلانکا 224 کیلومتر (139 مایل) است. سریلانکا به مساحت 65،610 کیلومتر مربع (25332 مایل مربع) و یک خط ساحلی به مجموع 1700 کیلومتر (1056 مایل) دارا میباشد. سری لانکا است کمی بزرگتر از غرب ویرجینیا است. پایتخت آن، کلمبو و در ساحل غربی سریلانکا قرار دارد .

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

تور سریلانکا

سریلانکا در یک نگاه

@val3

نام رسمی: جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سری لانکا

نوع حکومت: جمهوری

ابعاد: 430km شمال تا جنوب، 225km شرق به غرب

خط ساحلی: 1،340km

منطقه: 65،525km

نرخ ارز (کد): سری روپیه لانکا (LKR)

استقلال: 1948 فوریه 4

پایتخت اداری: سری Jayewardenepura

پایتخت تجاری: کلمبو

تقسیمات: به طور معمول گرمسیری، با موسمی شمال شرقی (دسامبر تا مارس) آوردن آب و هوا بی قراری به شمال و شرق، و یک بادهای موسمی جنوب غربی (ژوئن به اکتبر) آوردن آب و هوای بد به جنوب و غرب

زمین: بیشتر پایین، تخت به آلیاژها ساده؛ کوه در داخل کشور، جنوب مرکزی

بلندترین کوه: Pidurutalagala، 2،524m

بلندترین آبشار: Bambarakanda، 263m

گل آبی آب لیلی ملی (نیلوفر آبی stellata).

پارک های ملی و ذخایر طبیعت منطقه: 8،000sq.km

جمعیت: 21،128،773

@val3

جمعیت نرخ رشد: 1.3٪

تراکم جمعیت: 309 نفر در هر کیلومتر مربع

امید به زندگی 74 زن و 64 مرد

نرخ باسوادی: زن 87.9 مرد 92.5

گروه های قومی: سینهالی 73.8٪، سریلانکا مورها 7.2٪، هند تامیل 4.6٪، تامیل سریلانکا 3.9٪، 0.5٪ دیگر، نامشخص 10٪ (سرشماری سال 2001)

زبان ها: سینهالی (رسمی و زبان ملی) 74٪، تامیل (زبان ملی) 18٪، 8٪ دیگر

مذهب: بودایی 69.1٪، 7.6٪ مسلمان، هندو 7.1٪، مسیحی 6.2٪، نامشخص 10٪ (سرشماری سال 2001)

منطقه زمانی: سریلانکا زمان استاندارد است ساعت پنج و نیم پیش از GMT. (کمک هزینه باید برای تغییرات تابستان زمان در اروپا ساخته شده است.)

بین المللی شماره گیری: 94

برق: 230. 240 ولت، 50 چرخه AC. اگر شما با یک کامپیوتر لپ تاپ سفر را به یک تثبیت کننده

اقتصاد: پویاترین بخشهای سریلانکا پردازش مواد غذایی، منسوجات و پوشاک، مواد غذایی و نوشیدنی، ساخت و ساز بندر، ارتباطات راه دور، بانکداری و بیمه می باشد. در سال 2006، محصولات زراعی کشت و زرع تا تنها 15 درصد از صادرات (90٪ در سال 1970)، در حالی که پارچه و لباس برای بیش از 60 درصد است. درباره 800000 سریلانکا کار در خارج از کشور، 90 درصد از آنها در شرق میانه است. آنها به خانه ارسال بیش از 1 میلیارد $ در سال.

نیروی کار 34.3 درصد از جمعیت کار در بخش کشاورزی شاغل، 25.3 درصد در صنعت و 40.4 درصد در بخش خدمات: (30 ژوئن سال 2006) 40.4٪ نرخ بیکاری 5.7 درصد است (2007 EST.)

کشاورزی و محصولات برنج، نیشکر، غلات، حبوبات، دانه های روغنی، ادویه جات ترشی جات، چای، کائوچو، نارگیل، شیر، تخم مرغ، پوست، گوشت گاو، ماهی

صنایع: پردازش لاستیک، چای، نارگیل، تنباکو و سایر محصولات کشاورزی، مخابرات، بیمه، بانکداری؛ پوشاک، منسوجات، سیمان، نفت.

صادرات: پارچه و پوشاک. چای و ادویه جات. الماس، زمرد، یاقوت؛ محصولات نارگیل، لاستیک تولید کننده، ماهی

واردات: 10610000000 $ f.o.b.: کالاهای عمده واردات پارچه، محصولات معدنی، نفت، مواد غذایی، ماشین آلات و حمل و نقل تجهیزات هستند (2007 EST.). درصد کالاهای اصلی از شرکای اصلی واردات: هند 19.6٪، چین 10.5٪، سنگاپور 8.8٪، ایران 5.7٪، مالزی 5.1 درصد، هنگ کنگ 4.2 درصد، ژاپن 4.1٪ (2006)

تولید ناخالص داخلی (GDP): برابری قدرت خرید: (2007 EST) 81290000000 $. نرخ رسمی ارز: 30010000000 $ (2007 EST.) نرخ رشد واقعی: 6.3٪ سرانه (2007 EST): 4100 $ (2007 EST.) ترکیب توسط بخش: کشاورزی: ​​16.5٪ صنعت: 26.9٪

تولید ناخالص ملی (GNP): سری لانکا در محل 76 در ارقام تولید ناخالص ملی از کشورهای world.s با 22.8 میلیارد $ قرار می گیرد (2005)

پرچم توضیحات: زرد با دو پانل. پانل بالابر سمت کوچکتر دو نوار عمودی برابر سبز (سمت جرثقیل) و نارنجی. پانل دیگر یک مستطیل قرمز تیره بزرگ با یک شیر زرد برگزاری یک شمشیر است، و یک برگ بو زرد در هر گوشه وجود دارد؛ زمینه زرد به نظر می رسد به عنوان یک مرز در اطراف کل پرچم و گسترش بین دو پانل

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

سریلانکا جدید

@val3

با پایان جنگ طولانی سه دهه ای در سریلانکا شاهد یک انفجار ناگهانی در توسعه زیرساخت ها و اقتصاد پویا سریلانکا شده ایم

امروز پس از جنگ سریلانکا در حال دیدن یک توسعه گسترده در زیرساخت های سریع و گسترده ای در مناطق شهری و روستایی شده است که به هیچ عنوان قبلا سریلانکا این را تجربه نکرده است.

برنامه توسعه جاده جزیره سریلانکا دیگر برنامه ای بوده که کل سریلانکا بهم متصل کرده است،

توسط توسعه جاده ها، به ویژه جاده های روستایی، تولید آثار اقتصادی و اجتماعی قابل توجه ای را برای سریلانکا به همراه داشته است. این برنامه جاده ای زندگی مردم سریلانکا را متحول کرده است. تکمیل شبکه بزرگراه (شروع با جنوب بزرگراه، بزرگراه Katunayake و Colombo ) در مورد قابل توجهی هزینه صرفه جویی برای مردم سریلانکا به ارمغان اورده است .

برنامه برقرسانی روستایی در حال حاضر قدرت را به 91٪ از خانواده های این کشور افزایش یافته است.

تمام تصاویری که از سریلانکا داشته اید را از ذهن فراموش کنید،به سریلانکا مدرن و جدید خوش آمدید.

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

حمل و نقل در سریلانکا

بعد از سه دهه شبکه ریلی و قطاری سریلانکا بازسازی شده است و حال این شبکه با تمامی امکانات در دسترس مسافران قرار گرفته است.

بندر و توسعه فرودگاه نیز ایجاد پتانسیل بالایی برای سریلانکا برای تبدیل شدن به حمل و نقل کلیدی و قطب گردشگری / حمل و نقل برای منطقه سریلانکا ایجاد کرده است. از اتمام بندر هامبانتوتا و گسترش کلمبو ساوتپورت ظرفیت بالایی را به استفاده از موقعیت استراتژیک سریلانکا در خطوط عمده حمل و نقل بین المللی را افزایش دهد.

دومین فرودگاه بین اللملی سریلانکا Mattala نام دارد که پتانسیل فوق العاده ای افزایش گردشگران و موقعیت سریلانکا به عنوان یک مرکز حمل و نقل را افزایش می داده است.

شلوغ ترین فرودگاه در کشور با بیش از 6 میلیون مسافر در سال در فرودگاه بین المللی Bandranaike سریلانکا است است، فرودگاه Hambantota بین المللی در Mattala دومین فرودگاه است.

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

چرا سفر به سریلانکا

اگر سواحل طلایی،امواج بلند،شن های طلایی، کوه های مه آلود، فیل بزرگ، پلنگ با عظمت، نهنگ غول پیکر، گذشته با شکوه، چای دوست داشتنی و لبخند گرم می تواند فقط یک کشور را بیابید:سریلانکا

لبخند مردم سریلانکا و مهمان نوازی مردم سریلانکا زبانزده همه مردم است که از سریلانکا بازید داشته اند.

مواد غذایی تند، میوه عجیب و غریب و آرایه ای از آب نبات در هیچ کجای جهان نمیتوان مانند سریلانکا یافت کرد

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

کارهای که در سریلانکا باید انجام دهید

ساحل

سریلانکا با نزدیک به 1600 کیلومتر خط ساحلی مقصد ایده آل برای تمامی کسانی است کع عاشق ساحل و ورزش های آبی هستند. موج سواری، قایقرانی، قایق رانی، اسکی روی آب، غواصی زیر آب اسرار آمیز سریلانکا یک تجربه بی نطیر در سریلانکا است.

طول سال. بادهای شمال شرق در سواحل جنوب غربی سریلانکا به همراه آفتابی و آرامش دریا از نوامبر تا مارس این مدت را زمان طلایی برا استفاده از سواحل این منطقه بی نظیر سریلانکا است. باد، جنوب غرب را ساحل آرام با درخشش خورشید ثابت با به یک منطقه آرام و بی بدیل تبدیل کرده است.

بهترین سواحل جنوبی شامل Tangalla، Beruwala، Mirissa، Bentota و Unawatuna است که هر کدوم را با گزینه های مختلف از جمله هتل ها بوتیک شیک، درخشان صخره های مرجانی، sandbars ملایم و گوشه کشف نشده از بهشت است.

اگر چه به وسیله تعداد زیاد بالای گردشگران در جنوب سریلانکا اکثر نقاط این مناطق کشف شده ولی در شرق سریلانکا به وسیله جنگ سه دهه ای در این منطقه هنوز مناطق زیادی بکر مانده است.شما میتوانید به گروه جستجوی آفتاب سریلانکا بپیوندید و نقاط شرقی سریلانکا را کشف کنید.

در گوشه غربی سریلانکا به شمال کلمبو تالاب Negambo است. سواحل آن، مورد علاقه های قدیمی با بازدید کنندگان داخلی و خارجی و تالاب مشهور برای برداشت خرچنگ است.

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم قویترین مجری مستقیم تور سریلانکا ، ارائه ارزانترین و بهترین تور سریلانکا تخصص ماست

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

نمایش نهنگ ها

@val3

همیشه لبخند بر لب، دلفین بازیگوش در یک نمایش قرار حالی که برخی از قدیمی ترین و بزرگترین موجودات دریایی در این منطقه شما را سر ذوق بیاورد، جنوب، شرق و یا سواحل غرب سریلانکا. مکان ایده آل برای تماشای نهنگ می شود Dondra نقطه و ترینکومالی (از گاله، Hikkaduwa در و Mirissa قابل دسترسی است) در حالی که دریا را Kalpitiya، مشحون از فراوانی از دلفین ها است.

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

معابد بودا

سریلانکا از قدیمی ترین پیروان بودا بوده اند،معابد قدیمی و با عظمت و باشکوه در سریلانکا موجب آن شده بسیاری از گردشگران به این معابد سر بزنند.

نام معابد بودا سریلانکا که دارای ساختار با شکوه و عظمت است

1.Anuradhapura

2.Temple of Tooth

3.Kataragama

4.Adam’s Peak

5.Bogoda Bridge and the Temple

6.Buduruwagala

7.Dowa Cave Temple

8.Maligawila

9.Dambegoda

10.Pada Yatra

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

آرامش و تمرکز در سریلانکا

تمرکز

سریلانکا برای الهام بخشی و التیام بسیاری از کسانی که به سواحل آن سفر کرده اند زمانی را اختصاص داده است. بسیاری از کسانی که پا در سریلانکا میگزارند بخشی از یک وجود الهی در حس میکنند، سریلانکا همچنان ادامه دارد به قرار دادن جذابیت خود را در اطراف بازدید کنندگان خود را، گرفتن تخیل خود را با مناظر، صداها و طعم دهنده مجذوب کننده.

غذاهای سریلانکا خود درمان های مخفی برای بسیاری از درد ها هستند این در حالی که آیورودا و مراقبه همچنان به التیام بدن و ذهن با مراقبت از زندگی استفاده می شود.

روش طب بومی سریلانکا، آیورودا است که بیش از پنج هزار سال از این روش منحصر بفرد استفاده میکردند. بر اساس گیاهان دارویی و رژیم غذایی، تنها روش درمان منطقه تا زمان معرفی دارو غربی در قرن 19 بود.

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

تور کلومبو

@val3

کلمبو اولین شهر توریستی سریلانکا است که امکانات فوق العاده ای برای توریست های دارا میباشد. خدمات تور کلمبو راه اندازی شده توسط سازمان توسعه گردشگری و تعطیلات ایبرت سیلوا (Pvt) سریلانکا و آموزشی ویبولیتین کلمبو است. شما چند روز فراموش نشدنی با اتوبوس های گردشگری ویژه در این شهر دیدنی در تور سریلانکا خواهید داشت.

آژانس هواپیمایی آیشم قویترین مجری مستقیم تور سریلانکا ، ارائه ارزانترین و بهترین تور سریلانکا تخصص ماست.

جواهرات و زیورآلات سریلانکا

@val3

نگاهی به یک قطعه کوچک از سری لانکا، ممکن است آن الماس افسانه ای، طلا و جواهر کاملأ پیچیده حک شده ، ماسک و یا ایجاد طراحی روی پارچه از جنس طلا و طلاکوب شده،همه و همه اوج هنر نمایی سریلانکا را به رخ بکشد،یه افسانه قدیمی در سریلانکا وجود دارد که هر کسی از نوع سنگ خاصی دارا باشد،از اتش جهنم در امان خواهد بود.

هر ساله تعداد زیادی از بازرگان و گردشگران خارجی برای خرید این جواهرات و لباس های تزیین شده به سنگ های قیمتی و طلادوز به سریلانکا می آیند.

در زیر لیست جوهرات فروشی و فروشگاه های معتبر سریلانکا قرار داده شده است.

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

حیات وحش سریلانکا

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم قویترین مجری مستقیم تور سریلانکا ، ارائه ارزانترین و بهترین تور سریلانکا تخصص ماست

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم قویترین مجری مستقیم تور سریلانکا ، ارائه ارزانترین و بهترین تور سریلانکا تخصص ماست

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم قویترین مجری مستقیم تور سریلانکا ، ارائه ارزانترین و بهترین تور سریلانکا تخصص ماست

@val3

با وجود اندازه کوچک سریلانکا دارای یکی از بالاترین نرخ های بومزادی بیولوژیکی در جهان چه در گیاهان و حیوانات و در میان پنج تنوع زیستی در جهان گنجانده شده است. از نود و یک گونه از پستانداران یافت در سریلانکا فیل آسیایی، کاهلی خرس، پلنگ، sambar و گاومیش وحشی درگیر اکثریت توجه علاقه مندان به حیات وحش است. کمیاب ترین پستانداران سریلانکا که دارای دم بلند و باریک قرمز ، بی لبه است نوعی میمون دنیای قدیم است، و دارای رنگ بنفش است، که با توجه به توضیحات IUCN به دلیل از دست دادن زیستگاه در حال انقراض است.

@val3

در همین حال اقیانوس های اطراف سریلانکا زیستگاه جانوران آبی سریلانکا هستند،از جمله نهنگ آبی بزرگ، نهنگ اسپرم ها و دلفین پر جنب و جوش که همه جلووه خاصی را به این اقیانوس ها و سواحل سریلانکا داده اند.

در کل 26 گونه جانوری در اقیانوس های اطراف سریلانکا زندگی میکنند،اگر دوستدار دیدن دلفین ها هستید،سواحل سریلانکا بهترین مکان برای این خواسته است.

@val3

با توجه به پرندگان زیبا و کمیاب و دوزیستان کمیاب و خاص اما فیل ها نگین جانوران سریلانکا هستند.فیل سواری و گشت با فیل در جنگل های سریلانکا یک خاطره فراموش ناشدنی در سریلانکا برای شما به وجود میاورد.

سریلانکا همچنین دارای 433 گونه پرنده است که به آسمان سریلانکا جلوه خاصی داده اند.

سریلانکا یکی از غنی ترین تنوع دوزیستان در جهان است، حاوی بیش از 106 گونه از دوزیستان بیش از 90 که بومی هستند. سریلانکا ادعا کرد که بالاترین تراکم گونه های دوزیستان در جهان با تراکم بالا در جنگل انبوه Sinharaja دارا میباشد.

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

خرید در سریلانکا

خرید در سریلانکا به دو صورت،شکل میگبرد:سنتی و مدرن

در بخش سنتی شما در حراجی ها و مغازه های کنار خیابان میتوانید صنایع دستی زیبا سریلانکا تهیه کنید،فروشندگان سریلانکا چونه زدن را دوست دارن پس اگر مهار باشید میتوانید خرید خوبی داشته باشید،همچنین بازار میوه های تازه و محصولات روستایی طرفداران زیادی دارد.برنج و چای بیشترین طرفداران را در این زمینه در سریلانکا دارا میباشد.

در بخش مدرن در سریلانکا و کلومبو به علت اینکه سریلانکا خود یک صادر کننده اصلی لباس است،پاساژ های زیادی در این شهر وجود دارد،شما میتواند اجناس زیادی با قیمت مناسب تهیه کنید.

مراکز خرید بنتوتا سریلانکا

بازار بنتوتا

بازار محلی بنتوتا در مرکز شهر بنتوتا قرار گرفته است ، و دارای تعداد زیادی مغازه هست که به گردشگران تور سریلانکا این امکان را میدهد که انواع مختلف اجناس را از این بازار خریداری کنند. شما میتوانید از پارچه های رنگارنگ و زیبا ی محلی و یا قاب ها و دیگر صنایع دستی سریلانکا خرید کنید و آنها به عنوان یادگاری های تور سریلانکا با خود همراه داشته باشید. در سفر و تور سریلانکا از دست ساز های چوبی شهر بنتوتا غافل نشوید و خیالتان از بابت قیمت ها راحت باشد چرا که این اجناس توسط دولت سریلانکه قیمت گذاری شده اند. و اما دیگر ویژگی جالب این بازار موقعیت قرار گیری آن در فاصله ی بسیار نزدیک از اداره ی پست بنتوتا است چون به گردشگران تور سریلانکا این امکان را میدهد که از تمبرهای رنگارنگ و معروف سریلانکایی دیدن و خرید کنید .

فروشگاه هدیه هتلها

در سفر و تور سریلانکا و در سفر به شهر بنتوتا این امر را در نظر داشته باشید که بیشتر هتل ها دارای فروشگاههای مجهزی هستند که مسافران تور سریلانکا میتوانند مایحتاج خود و همینطور صنایع دستی سریلانکا را از هتل خود تهیه کنند.

مرکز خرید متیاگدا

یکی از جذابیت های مهم برای طرفداران خرید در تور سریلانکا ، مرکز خرید متیا گدا نام دارد، که برای طرفداران سنگ های قیمتی بسیار بسیار جذاب است این سنگ های قیمتی در ساخت جواهرات و زیور الات استفاده میشود. اگر در تور سریلانکا در شهر بنتوتا هستید و علاقه مند به خرید سنگ های قیمتی هستید حتما سری به مرکز خرید متا گدا بزنید.

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

واحد پول سریلانکا

واحد پول سریلانکا روپیه میباشد و هر دلار آمریکا در حدود 115 روپیه سریلانکا میباشد و هر روپیه در حدود 90 ریال ایران میباشد.

شما مسافرین تور سریلانکا به راحتی میتوانید دلار و یا یورو را در صرافی های سریلانکا، فرودگاه و یا هتل ها به روپیه تبدیل کنید.

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

نقشه توریستی سریلانکا

@val3

تور سریلانکا ، مجری مستقیم تور سریلانکا ، تور سریلانکا ارزان ، آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا.

تقویم ملی سال 2017 میلادی سریلانکا

در ادامه تقویم سال 2017 میلادی سریلانکا را در اختیارتان قرار میدهیم تا بتوانید از تعطیلات رسمی ، اعیاد و جشنهای

@val3

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور سریلانکا، مجری مستقیم تور سریلانکا ارزان. آژانس آیشم مجری تور کلمبو و بنتوتا در سریلانکا.

گالری تصاویر
seri-lanka2.jpg
seri-lanka3.jpg seri-lanka4.jpg seri-lanka5.jpg seri-lanka6.jpg seri-lanka7.jpg seri-lanka8.jpg seri-lanka9.jpg seri-lanka10.jpg seri-lanka11.jpg seri-lanka12.jpg seri-lanka13.jpg seri-lanka14.jpg seri-lanka15.jpg seri-lanka16.jpg seri-lanka17.jpg seri-lanka18.jpg seri-lanka20.jpg seri-lanka21.jpg seri-lanka22.jpg