• جزیره کامپا، جمهوری چک

جزیره کامپا، جمهوری چک

یکی از قسمت های عجیب اما زیبای کشور چک جزیره ی کامپا میباشد که به عنوان دومین جزیره ی زیبای دنیا شناخته میشود البته این لقب از حیث زیبایی شهری و معماری و همینطور زیبایی طبیعی به آن اختصاص داده شده است. اگر برایتان جالب است که اولین و سومین جایگاه از نظر زیبایی به کدام جزایر اختصاص دارد باید بدانید که اولین جایگاه در جزیره سنت لودویگ در پاریس بود و سومین جایگاه در جزیره آدا سیگانلیا در بلگراد قراردارد این نمودار توسط VirtualTourist سرور معتبر مسافرتی ایجاد شده است. این منطقه ازکشور پراگ بسیار شگفت انگیز است که به نظر می رسد تقریبا غیر واقعی باشد. شما می توانید بسیاری از بناهای تاریخی پراگ را از ارتفاعات جزیره ی کامپا ببینید .از یک طرفشما دیدگاهی پانورامیک از قلعه پراگ، کلیسای سنت ویتس و پل چارلز خواهید داشت طرف دیگر نمایشگاه تئاتر ملی را مشاهده میکنید.

اگرچه جزیره ی کامپا به خودی خود آنقدرها شگفت انگیز و جذاب است که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب میکند اما یک سایت گردشگری بسیار مهم را با نام دیوار لنون در خود جای داده است که که به افتخار جان لنون عضوی از گروه موسیقی بیتلز بسیاری از اشعار این گروه را بر روی خود جای داده است گردشگران بسیاری را به جزیره ی کامپا چک میکشاند.

فضای رمانتیک کامپا همواره بسیاری از شخصیت های مهم چکی را به خود جلب کرده است: نمایشنامه نویس چک، داستان نویس و بازیگر Jan Werich در این جزیره زندگی میکنند، و همچنین آهنگ ساز Bohuslav Martinů، هنرمند Jiří Trnka، شاعر ولادیمیر هولان یا جوزف Dobrovský فیلولوژیست. در سفر به جزیره ی کامپا و تور چک بازدید از موزه ی هنرهای مدرن را فراموش نکنید.

دیدنیهای پراگ

جزیره کامپا، جمهوری چک

@val3

@val3

@val3

جاذبه های جزیره کامپا

موزه کامپا

یکی از موزه های منحصر به فرد پراگ، موزه کامپا به هنر مدرن اروپایی اختصاص دارد. این موزه دارای مجموعه قابل توجهی از آثار František Kupkaو Otto Gutfreund، یکی از مشهورترین مجسمه سازان کشور است. علاوه بر نقاشی، انتظار می رود سگ های قرمز بزرگ، یک صندلی غول پیکر روی رودخانه، و بسیاری دیگر از نمایش های بسیار منحصر به فرد. بعضی از بزرگترین، بهترین مجسمه ها در خارج ، در باغ؛ داخل موزه به نقاشی ها و اشیای کوچکتر اختصاص یافته است.

دیوار لنون

همانطور که از نام آن مشخص است، دیوار لنون دیوار اختصاص داده شده به خواننده معروف بیتلز است. دیوار هرگز به طور رسمی مشخص نشد در عوض، مردم شروع به نوشتن اشعار، نقاشی های دیواری و پیام های صلح در آن کردند، و محبوبیت آن به زودی گسترده شد. متأسفانه، هیچ یک از هنر اصلی سال 1980، دیوار باقی نمانده است، زیرا دیوار رنگ آمیزی شده است و بهبود یافته است در چندین بار گرافیتی جدید در طی سالها. دیوار به طور فنی متعلق به پادشاه نظامی ارتش مالتا است، که اجازه داده است هنر باقی بماند و بازدید کنندگان را از بین نبرد. هر ساله در سالگرد مرگ لنون (8 دسامبر) مردم با شمع و گل مراسم یادبود می گیرند.

نوزادان غول پیکر اثر دیوید چرنی

مجسمه ساز چکی دیوید چرنی این سه نوزاد غول پیکر را ساخت تا در وسط پارک Kampa قرار بگیرد. بچه ها مشابه دیگر هنرمندان برای اتصال به برج 213 متری بلند پراگ ساخته شده است.

ویلا واریچ

جان واریچ، بازیگر و نویسنده چکی، در این عمارت قرن هفدهمی به مدت 40 سال تا زمانی که در سال 1980 درگذشت، زندگی می کرد. شناخته شده به عنوان ویلا واریچ، این عمارت به طور جدی در زمان سیل های پراگ در سال 2002 آسیب دیده بود و تا سال 2015 خالی باقی مانده بود. اگرچه هنوز بر روی عموم مردم بسته است،(بنابراین شما فقط می توانید یک نگاه اجمالی به دیوارهای سفید زیبا آن داشته باشید)، جان و مدا ملدک بنیان گذار آن در تلاش هستنند که در طول ساليان کار کردن تبدیل کنند عمارت را به موزه و مرکز فرهنگي.

pic924110310001

گالری تصاویر
c-prague-kampa-island.jpg
czech-tour.jpg kampa-island_4049.jpg