• جشنواره های سنتی در اسپانیا

جشنواره های سنتی در اسپانیا

اسپانیا با وسعت کمی که دارد دارای جاذبه های گردشگری، امکانات و خدمات با کیفیت و همچنین مکان های تفریحی و جذاب است. فستیوال های متنوع و رنگارنگی که در شهرهای مختلف اسپانیا برگزار میشود نیز یکی از موارد جذاب و هیجان انگیز در تور اسپانیا است که فرصتی را فراهم میکند تا مهمانان با فرهنگ و آداب و رسوم اسپانیایی آشنا شوند.

Semana Santa

Semana Santa نام اسپانیایی برای عید پاک است. اعضای کلیساهای محلی با تزئینات زیبا کلیسا را مزین میکنند شور متولد شدن مسیح را به مردم شهر منتقل میکنند. بازدید کنندگان از دیدن کلیسا هیجان زده میشوند. جشنواره سمانا سنتا هفته ای است که تا روز عید پاک برگزار می شود. اگر چه سویل و مالاگا معروف ترین شهرها برای برگزاری جشنواره سمانا سنتا هستند، شهرهای ویلادولید و لئون در کستیله-لئون هم مهم هستند.

San Fermin

Pamplona Bull Run یک جشنواره گاو بازی است که به مدت یک هفته طول میکشد. هر روز صبح در ساعت 8 صبح، گاوبازهای شجاع و بی نظیر در جهان، گروهی از گاوهای خشمگین را به بازی میگیرند و تماشاچی ها با شگفتی نگاه میکنند.

جشنواره San Fermin، جایی که اجرای Pamplona Bull Run اتفاق می افتد، در اوایل ماه جولای یک هفته طول می کشد.

شهر پامپلونا، پایتخت ناوارا، در نزدیکی کشور باسک (شمال اسپانیا).

جشنواره گوجه پرت کردن Tomatina

جشنواره گوجه فرنگی Tomatina احتمالا بزرگترین مبارزه مواد غذایی در جهان است. هزاران نفر در خیابان های کوچک شهر Buñol جمع می شوند تا گوجه فرنگی ها را به سمت هم پرت کنند. ریشه های این جشنواره ناشناخته است و به اکثر افرادی که دوست دارند غذا را پرتاب کنند برمیگردد.مبارزه گوجه فرنگی Tomatina در چهارمین چهارشنبه ماه اوت برگزار می شود.

Las Fallas

هر محله به طور سنتی برای ساختن عروسک های غول پیکر که بعدا آتش زده می شوند، با هم هماهنگ می شوند. معمولا ماهیت این عروسک ها طنز است. البته سوزاندن این عروسک ها با احتیاط زیادی همراه است. یک رای گیری عمومی برای تصمیم گیری در مورد بهترین عروسک سال نیز وجود دارد سپس آن به موزه والنسیا فالس منتقل می شوند. لس فالاس یک رویداد پنج روزه است که به روز سنت یوسف معروف شده است (19 مارس). Las Fallas در والنسیا، در کاستا بلانکا برگزار می شود.

Feria de Sevilla

Feria de Sevilla یک عنصر بسیار کوچک از همه چیز است که اندلس برای معروف شدن فلامنکو، گاو نر، اسب و کریستالی معروف است. خانواده های خوبی که برای صرفه جویی در وقت خود از دوستان و خانواده خویش صرف پول زیادی می کنند.

مارک ها بسیار متفاوتند بعضی از آنها برای عموم باز هستند، بسیاری از آنها نیستند. گروه های سیاسی (به ویژه احزاب چپ) تبلیغاتی را به فروش می رسانند، در حالی که مارک های دیگر برای دیگر دلایل الکل بیشتر مشهور هستند!

Feria de Sevilla چیزی برای همه دارد - سواری و حیوانات برای کودکان، موسیقی، رقص و مقادیر فراوانی برای بزرگسالان و تفریح برای کسانی که علاقمند به این جنبه ویژه فرهنگ اسپانیایی هستند. مهمانی تقریبا 24 ساعت در روز، با نمایش های اسب و موسیقی سنتی در طول روز و مهمانی عجیب و غریب در شب می رود. به طور معمول دو هفته پس از Semana Santa. این برنامه از نیمه شب در دوشنبه شب / صبح روز سه شنبه اجرا می شود.

Carnival

کارناوال در اسپانیا در سراسر کشور متفاوت است، اما در تنریف و (به میزان کم در کادیز) ریودوژانیرو جنجالی است.

زمان کارناوال سنتی اسپانیایی چند روز قبل از لنت،آغاز میشود و در روز سه شنبه برگزار می شود.

کارناوال به ویژه در تنریف و کادیز مشهور است، هرچند که دارای سنت قوی در منطقه Chueca در مادرید و در Sitges، در نزدیکی بارسلونا است. سیوداد رودریگو، در نزدیکی سالامانکا، دارای یک کارناوال محبوب است، هرچند که کاملا متفاوت است از آنچه در سایر شهرها دیده می شود.

Christmas & New Year

کریسمس در اسپانیا چیزی است که شما از یک کشور کاتولیک انتظار دارید. این یک رویداد خانوادگی است، با خوردن و آشامیدن زیاد، بازدید از بستگان و رفتن به جشن های عمومی است.

Cristianos y Moros

بزرگداشت زبان مور اسپانیا و جشن بازگشت sebsequent به حکومت مسیحی است.

شرکت کنندگان 700 سال حکومت موریه را به یک ارزش عجیب و غریب در جنگ تقسیم می کنند، که در اطراف یک قلعه کاغذی قرار دارد و یا در میدان اصلی یا در ساحل احداث شده است. در اولین نبرد، مورها کنترل شهر را برعهده میگیرند (boo! sweats!)؛ در مرحله دوم، مسیحیان شهر را به عقب می برند.

Semana Grande, Bilbao

Semana Grande (اسپانیایی برای 'Big Week'، Aste Nagusia در باسک) جشنواره دیگری است که عموما مانند Feria de Sevilla است، اما کمی کمتر سنتی است. جاذبه بزرگ سمانا گراند، تعداد زیادی از کنسرت ها، از راک به پاپ و کلاسیک تا جاز است. هر شب یک رقابت بین المللی آتش بازی بین المللی وجود دارد، در حالی که شما نیز باید رقابت مرد مشهور مرد قوی بگیرید. یکی دیگر از دیدگاه های نمادین در این رویداد، عروسک های غول پیکر است.

Tamborrada، سان سباستین

جشنواره گروه طبل زنی است. رژه هو در خیابان ها در طول شب و برای بیشتر افراد در طول روز بازدید میشود.

دو طرف این جشنواره وجود دارد - مراسم سازماندهی شده و صدای طبل رایگان برای همه که می تواند بخشی از آن باشد.

بدون شک جشنواره پر سر و صدا در اسپانیا میباشد.

pic058052310001

گالری تصاویر