• حمل و نقل در کوالالامپور مالزی

حمل و نقل در کوالالامپور مالزی

در تور مالزی و سفر به شهر زیبای کوالالامپور با دانستن راه های حمل و نقل قطعا میتوانید بهتر به بازدید از این شهر زیبا بپردازید.

بهترین راهها برای گشت و گذار اطراف کوالالامپور، مالزی

بر خلاف تایلند، شما در کوالالامپور توک-توک یا موتورسیکلت پیدا نخواهید کرد، در عوض KL به راحتی حرکت می کند و مسافرانش را جا به جا میکند. در اینجا چند گزینه برای حمل و نقل در شهر کوالالامپور وجود دارد که به شما کمک می کند تا اطراف شهر را ببینید.

قدم زدن در کوالالامپور

گاهی پیاده روها میتوانند راهی برای فرار از شلوغی و ترافیک خیابانها باشد، و همه ی جاذبه های توریستی در اطراف کوالالامپور کاملا قابل دسترس هستند.

برای روزهایی که انرژی کم است یا هوا مناسب نباشد، سه سیستم راه آهن شما را به راحتی جا به جا می کند.

قطار در کوالالامپور

ایستگاه مرکزی KL - بزرگترین ایستگاه قطار در جنوب شرقی آسیا – که به عنوان مرکز اصلی خدمت میکند، سه سیستم راه آهن بلند شهر را با هم مرتبط می کند.

سرویس قطار RapidKL LRT و KTM Komuter بیش از 100 ایستگاه دارد، در حالی که11 KL Monorail ایستگاه دیگر را در اطراف مرکز شهر بهم متصل می کند.

اگر چه در نگاه اول ظاهرا پیچیده است، قطارها در واقع یک جایگزین با قیمت مناسب و نسبتا کارآمد برای عبور از ترافیک خسته کننده کوالالامپور است.

تاکسی در کوالالامپور

تاکسی ها باید به عنوان آخرین راه حل برای گشتن در اطراف کوالالامپور باشند، هم از نظر هزینه و ماندن در خیابان های مسدود شده با ترافیک تاکسی ها مقرون به صرفه نیستند.

اگر از یک تاکسی استفاده کنید، اصرار داشته باشید که راننده از متر استفاده کند؛ آنها از لحاظ فنی از قانون استفاده می کنند اما اغلب سعی می کنند به جای آن قیمت را نام ببرند. تاکسی های قرمز و سفید ارزان ترین هستند، در حالی که تاکسی های آبی گران تر هستند.

رانندگان تاکسی هایی که در اطراف پایانه های اتوبوس و قطار به گردشگران ساحلی خیره می شوند، معمولا کسانی هستند که می خواهند به جای استفاده از متر، قاچاق کنند.

اتوبوس کوالالامپور

اتوبوس ها در کوالا لامپور گزینه ای بسیار ارزان برای عبور و مرور در شهر هستند، اما اغلب شلوغ هستند و در ترافیک سنگین متوقف می شوند.

بسیاری از اتوبوس ها طولانی مدت از کوالالامپور تا مقصدی مانند پنانگ و جزایر Perhentian از ترمینال اتوبوس Puduraya - نزدیک Chinatown کوالالامپور فاصله دارد.

اتوبوس KL هاپ آن-هاپ آف

شما گاهی اوقات اتوبوس های دوپایانه ای که در مسیر حرکت 22 ایستگاه حرکت می کنند را می بینید. اتوبوس های توریستی همه اهداف مهم KL را به نمایش می گذارند و در هشت زبان به تفسیر می پردازند و نام آن نشان می دهد که شما می توانید هر زمان که مایل هستید بین ساعت 8:30 صبح و 8:30 بعد از ظهر از آن استفاده کنید با خرید یک بلیط.

در حالی که اتوبوس ها باید هر 15 دقیقه برای جمع آوری مسافرها از طریق ایستگاه هایشان عبور کنند، بسیاری از مسافران انتظار بسیار طولانی تری را تجربه میکنند.

فرودگاه کوالالامپور

KLIA: فرودگاه بین المللی کوالالامپور (کد فرودگاه: KUL) یک ساختار شیشه ای چشمگیر است که در حدود 31 کیلومتری جنوب شهر واقع شده است. با این حال، KLIA ترمینال حمل و نقل کمترین هزینه را به مالزی در سال 2006 برای تأمین هزینه بودجه در سراسر مالزی و سایر نقاط آسیا تا KLIA2 باز شد داشته است.

KLIA2: ترمینال KLIA2 جدید در ماه مه سال 2014 برای جایگزینی LCCT به عنوان مرکز اصلی حمل و نقل هوایی باز شد. ترمینال با نام تجاری جدید تنها دو کیلومتر از سایت اصلی KLIA واقع شده است.

فرودگاه Subang: فرودگاه Subang (کد فرودگاه: SZB)، اولین فرودگاه کوالالامپور قبل از افتتاح KLIA در سال 1998 بود. امروزه این فرودگاه تنها هواپیماهای کوچک را به مقصد جزایر و تعطیلات در سراسر مالزی مانند Tioman و Langkawi ارائه می دهد. فرودگاه سوآنگ هاب برای هواپیمایی کم هزینه Firefly است، تا آنجا که به Koh Samui، تایلند پرواز می کند. مدان، اندونزی؛ و سنگاپور.

گرفتن از KLIA

با قطار: کارآمدترین راه اما گرانقیمت از KLIA به شهر از طریق قطار KLIA Ekspres است که به ایستگاه KL Sentral هر 15 تا 20 دقیقه بین ساعت 5 صبح تا نیمه شب حرکت می کند. سفر طول می کشد حدود 28 دقیقه. اگر به دلایلی قطار KLIA Ekspres در حال اجرا نباشد، می توانید از قطار KL Transit نیز استفاده کنید که هزینه مشابه آن را دارد، اما با چند توقف دیگر، 36 دقیقه طول می کشد.

با اتوبوس: مسافران را با بودجه و زمان بیشتری نسبت به نقدی می توانند از اتوبوس فرودگاه به ایستگاه KL Sentral ببرند؛ سفر می تواند بسته به ترافیک بیش از 90 دقیقه طول بکشد.

اتوبوس از کوالالامپور به سنگاپور

از سال 2011، بسیاری از اتوبوس های کوالالامپور تا سنگاپور از ترمینال اتوبوس Bersepadu Selatan (TBS) خارج از شهر Selangor خارج می شوند. شما می توانید TBS را از طریق سه سیستم اصلی ریلی به دست آورید: KTM Kommuter، LRT و KLIA Transit.

تور مالزی

تور مالزی|تور پنانگ|تور لنکاوی|تور کوالالامپور|قیمت تور مالزی|تورمالزی ارزان|مجری مستقیم تور مالزی|مجری تورمالزی|

برای مشاهده هتل های مالزی و رستوران های مالزی و تور مالزی کلیک کنید.

pic781131310001

گالری تصاویر
GettyImages-462012665-595ba5765f9b58843ff5d764.jpg