• خاو لک رمانتیک ترین شهر تایلند

خاو لک رمانتیک ترین شهر تایلند

دیدنیهای تایلند: این شهر زیبا در 100 کیومتری پوکت واقع شده است. خاولک از سواحل غرب شبه جزیره مالایا تا دریای آندامان کشیده شده است.

بسیاری از مردم چشم انتظار زمستان و اولین برف آن هستند اما از سوی دیگر کسانی هستند که با خوشحالی از جایگزین شدن قصیده کوتاه زمستان با یک بهشت عجیب و غریب گرمسیری استقبال میکنند. اگر شما تصمیم به بازدید از مکان های گرمسیری را دارید و دوست دارید از مکانی گرم لذت ببرید، به خاولک تایلند سر بزنید.

خاولک شهر عاشقانه ی تایلند است، کشوری که در آن شما می توانید در آن همه چیز پیدا کنید. این شهر مکانی برای رنگ هاست. رنگ سفید سواحل شنی، آبشار، جنگلهای انبوه، و تالاب ها همگی چشم انداز بی نظیری را به وجود می آورد. این شهر جایی مناسب برای دوستداران طبیعت است. شب و روز خاولک بوی زندگی میدهد و با داشتن ساحل بهشت هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.

در تور تایلند و بازدید از این شهر میتوانید به مراکز خرید،کافه ها،رستوران ها،مغازه ها،مراکز ماساژ و غواصی و یوگا مراجعه کنید و لذت ببرید.

در میان همه چیز، غواصی در دریا یک ماجراجویی باور نکردنی است، که در طی آن گردشگران با زیبایی نادر مرجان ها و ماهی های عجیب و غریب در عمق 40 متری روبرو می شوند.

فیل که نمادی از شادی است در هر منطقه ی خاولک آن را خواهید دید، و شما با میوه های غیرمعمولی آشنا خواهید شد و فراموش نکنید که مواد غذایی تایلندی خود یکی از جاذبه های تایلند محسوب میشود.

در آخر فراموش نکنید استراحتگاه کاسا د لا فلور در خاولک واقع شده است که دارای 36 خانه ی ییلاقی در شکل یک مستطیل است، هر کدام از آنها دارای یک پنجره بزرگ است که یک نمایش فوق العاده از ساحل و اقیانوس را فراهم می کند؛ با امکاناتی شامل استخر لوکس، تخت راحت و درختان نخل گرمسیری در محوطه تکمیل شده است.

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

خاو لک رمانتیک ترین شهر تایلند

آبشار تن پرآی

بازدید از این آبشار در هوای مطبوع و شنا کردن در تالاب بزرگ آن یکی از لذت بخش ترین کاریی است که در خاولک میتوان انجام داد. در 6 کیلومتری خاولک واقع شده است که دارای پارکینگ و غرفه های فروش تنقلات و نوشیدنی است.

جزایر سیمیلان

جزایر سیمیلان در 50 کیلومتری سواحل خاولک واقع شده است که به یک پارک ملی از سال 1982،تعلق دارد.محیط طبیعی آن حفظ شده است و منظره ی سواحل شن و ماسه ی سفید، آب گرم و شفاف، و جنگل بسیار چشم نواز است.

خلیج فانگ نا

خلیج فانگ نا یکی از مقصدهای اصلی در جنوب تایلند است. خلیج فانگ نا دارای غارهای آهکی فراوانی است و در حدود 50 جزیره در خلیج وجود دارد.

متداول ترین روش برای بازدید از خلیج توسط قایق پارویی اسکیموهای دریا است، زیرا این تنها وسیله ی حمل و نقل است که می تواند وارد تونل شود و به hongs برسد.

جزایر سورین

جزایر سورین در یک فاصله کوتاه از مرز برمه،که برخی از آنها در شمال غرب 100کیلومتری خاو لک واقع شده است.

مانند سیمیلیان اینجا هم به پارک ملی تعلق دارد و مرکز بزرگی برای غواصی محسوب میشود.

خاو سوک

خاو سوک در پارک ملی قرار دارد بخش هایی از آن در شمال شرق 40 کیلومتری خاو لک واقع شده است. که مساحتی بیش از 700 کیلومتر مربع را پوشش میدهد که آن را به عنوان قدیمی ترین جنگل های همیشه سر سبز در جهان میشناسند.

پیاده روی، قایقرانی، و کشتی کروز دریاچه از فعالیت های اصلی برای لذت بردن از این منطقه دست نخورده جنوب تایلند است.

آبشار تن چونگ فا

آبشار تن چونگ فا که آبشاری 5 سطحی است در 7 کیلومتری بنگ نیانگ واقع شده است.با یک پیاده روی 20 دقیقه ای از طریق جنگل به سطح اول این آبشار میرسید، که دارای یک حوض بزرگ است و در آن شما می توانید خود را خنک کنید. برای رسیدن به چهار سطح دیگر نیاز است که راهی بارک و شیب دار را دنبال کنید.

موزه بین المللی تسونامی

قایق 813 نیروی دریایی سلطنتی تایلند یکی از بقایای قابل توجه تراژدی زلزله ای است که در 26 دسامبر سال 2004 رخ داد. این موزه به بازدیدکنندگان اطلاعاتی راجب به سونامی میدهد.

دیدگاه سامد نانگ شی

سامد نانگ یک مکان بسیار محبوب برای چشم انداز فوق العاده زیبای آن است. در 80 کیلومتری جنوب خاولک واقع شده است و گویی یک تراس طبیعی برای ارائه یک نمایش فوق العاده از جزیره است.

بهترین زمان برای بازدید از آن در طلوع آفتاب است، اولین اشعه های خورشید روشن منظره ای خیره کننده را خلق میکند.

ساحل شن و ماسه سفید

واقع در 12 کیلومتری شمال روستای لا آن بین کاپارانگ کیپ و پاک ویپ، ساحل شن و ماسه سفید نقطه ای مناسب برای گذراندن روز آرامش بخش و دور از هیاهو در شن و ماسه های نرم و سفید است.

وات تام

وات تام اسم یک معبد غاری است که یکی از نقاط دیدنی در پهانگ نگا است. واقع در بزرگراه پوکت-فانگ نا است. این معبد دارای یک مجسمه بزرگ بودای خوابیده است در داخل یک غار سنگ آهکی بسیار بزرگ. در ورودی آن صدها میمون وجود دارد و منتظرند تا گردشگران به آنها موز و غذا بدهند.

pic053188210001

گالری تصاویر
international-tsunami-museum.jpg
james-bond-island-1.jpg khao-sok-national-park.jpg samed-nang-she-viewpoint.jpg similan-islands-3.jpg surin-islands-snorkelling.jpg ton-chong-fa-waterfall.jpg ton-prai-waterfall.jpg top10-khaolak-attractions.jpg wat-tham.jpg white-sand-beach.jpg