• چین

چین

درباره چین

نام :جمهوری خلق چین

مساحت چین: 9،600،000 کیلومتر مربع (3706580 مایل مربع)

جمعیت چین : 1.37 میلیارد (از 2014)

پایتخت چین : پکن

پرچم ملی چین : پنج ستاره-قرمز-پرچم

موقعیت جغرافیایی چین: میانه و شرق آسیا، از شرق محدود به اقیانوس آرام

دریاها: دریای Bohai، دریای زرد، دریای چین در شرق و دریای چین جنوبی

آب و هوای چین: آب و هوای موسمی

مردم چین: چینی ها (93.3٪)، به علاوه 55 گروه های قومی مانند مایو، لی، مغولی،...

زبان مردم چین: چینی ماندارین (استاد Putonghua) بر اساس لهجه پکن، به علاوه گویشهای محلی

ادیان اصلی چین: رسما بیخدا، آیین کنفوسیوس، بودا، تائو، اسلام (بیش از 22 میلیون)، مذهب کاتولیک (بیش از 4 میلیون) و پروتستان (بیش از 10 میلیون)

واحد پول چین: Renminbi / یوان

 نوع حکومت چین: سیستم کنگره ملی خلق

 بخش بندب اداری کشور چین: 23 استان، 5 منطقه خودمختار، 4 شهرداری ها، و 2 منطقه ویژه اداری

چین، سرزمینی باستانی، مرموز، زیبا، همیشه برای بازدید کنندگان خارجی پرماجرا و جذاب بوده است. به عنوان سومین کشور پهنناور جهان با مساحت 9،600،000 کیلومتر مربع میباشد. دهانه آن به 62 درجه طول جغرافیایی و 49 درجه عرض میباشد. طیف گسترده ای از اقلیم و آب و هوا در شکل دادن جاذبه های طبیعی متعدد آن دست داشته است. با منابع فراوان، گیاهان، حیوانات و مواد معدنی، سرزمین چین نسل های بی شماری از مردم چینی را پرورش داده است.

یکی از بزرگترین گنجینه های چین ، تاریخ غنی چین است. همانطور که در 1.7 میلیون سال پیش، اولین انسان در این سرزمین پا به عرصه زمین گذاشته است. اولین سلسله به سلسله شیا بر میگردد به حدود قرن 21 قبل از میلاد برای 4000 سال حکومت میکرده. سپس، در سال 1911 انقلاب سون یات سن سلطنت را به پایان رساند. در اول اکتبر 1949 PRC تاسیس شد. به طور کامل به نام جمهوری خلق چین. از آن زمان، این کشور به طور مستقل و با شور و نشاط توسعه یافته است.

مردم چین بزرگترین هدایا را به جهان دادند، چهار اختراع بزرگ (کاغذ، باروت، چاپ و قطب نما).

هنر چینی و صنایع دستی، از جمله نقاشی، خطاطی، اپرا، گلدوزی و ابریشم متمایز و منحصر به فرد می باشد. کونگ فو، که اخیرا شروع به گسترش در دیگر نقاط جهان کرده است، برگرفته از فرهنگ چینی برای قرن ها بوده است، و ادبیات چینی شهادت به میراث غنی این کشور میدهد. و البته، مواد غذایی چینی، است که به هر گوشه ای از جهان صادر شده است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

توپوگرافی

@val3

چین یک سرزمین با دست وسیع در شرق آسیا واقع شده است که حدود بیست درصد زمین خاک انها در شرق از فلات آسیایی و بقیه ئر غرب کشور خود از کوهستان و سرزمین کوهستانی تشکیل شده است.اکثر ارتفاعات چین در نزدیک تبت واقع شده است که ارتفاع متوسط انها 4600 متر (15000 فوت) و رشته کوه بزرگ چین Kunluns و هیمالیا است.هیمالیا و فلات تبت که بخش ان در چین است به مرز های روسیه و محدود منطقه تیان محدود شده است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

آب و هوا چین

اگر چه بسیاری از چین نهفته در درون منطقه معتدل، آب و هوای است و به علت وجود کوهستان در شمال چین تا حد زیادی با توپوگرافی چین متفاوت است. درجه حرارت در زمستان به منفی 17 درجه در شمال منچوری و در دشت شمال چین به منفی یک درجه و جنوب منچوری، به 4 درجه بالا صفر میرسد. در امتداد وسط و پایین دره یانگ تسه،دما به16 درجه سانتی گراد میرسد. باز هم در تابستان دما شمال ، با میانگین در ماه ژوئیه در حدود 27 درجه سانتی گراد (81 ° F) است، شمال چین یک دوره گرم کوتاه تر و شب ها بسیار خنک را دارا میباشد.

بارش باران بیشتر در فصل تابستان در چین میبارد.بیشترین میزان بارش باران در چین بیشتر در مناطق جنوب و جنوب شرقی چین و در گوانگژو است که میزان ام 200سانتی متر است.در شمال و شمال شرق چین میزان بارش سانتی متر است و در شمال غرب چین میزان بارش فقط سانتی متر است.

حدود 31 درصد از زمین های چین خشک،22درصد ان نیمه خشک و 15 درصد از سرزمین چین نیمه مرطوب و 32 درصد چین مرطوب است.تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

گیاهان و جانوران

بسیاری از پوشش گیاهی طبیعی چین جایگزین شده است و یا توسط هزاران توسط انسان ها تغییر پیدا کرده اند.، اما مناطق حفاظت شده هنوز هم از یکی از غنی ترین و متنوع ترین مجموعه در جهان از نظر گیاهان و حیوانات است.قریبا هر گیاهی در دنیا در مناطق گرمسیری و معتدل نیمکره شمالی می توان در چین یافت. در مجموع بیش از 7000 گونه از گیاهان چوبی ثبت شده است، که 2800 درختان چوب و بیش از 300 گونه از بازدانگان در چین وجود دارد.درخت های نادر و کمیاب؛ درخت چهل سکه، درخت کاج چین و metasequoia که در همه جا دنیا منقرض شده اند هنوز در چین وجود داذپرند و جالب این است که در حال رشد هستند.

در میان گیاهان گلدار، 650 از 800 گونه شناخته شده از آزالیا در چین رشد میکند.در حالی که 390 از 450 گونه شناخته شده از گل پامچال و حدود 230 از 400 گونه شناخته شده از کوشاد نیز وجود دارد. گل صد تومانی، که در استان شاندونگ نشات گرفته، در 400 گونه در چین یافت میشود.

ثروتمندترین و گسترده ترین جنگل های سوزنی برگ بزرگ در جنگل هینگانگ لینگ (Khingan) واقع در کوه های شمال شرق چین است که، که در آن از کاج اروپایی، توس سفید آسیایی، و چسب نواری شکوفا کاج وجود دارد.

یکی از معروف ترین گیاهان چین در ارتفاعات پایین بامبو است که در ایران نیز بسیار طرفدار دارد.

@val3

حیوان وحشی مشهورچین پاندای غول پیکر است. یک پستاندار نادر در حال حاضر در طبیعت چین در مناطق دور افتاده سیچوان، گانسو، و شانشی استان پیدا شده است.دیگر حیوان بی نظیر چین میمون مو طلایی پین است که در موجود در قسمت های دور اافتاده گانسو، سیچوان، گوئیژو، و یوننان یافت میشود.در شمال شرقی چین ببر دیده شده است. دلفین رودخانه چینی و تمساح چینی، هر دو در امتداد رود خانه ​​و پایین رودخانه یانگ تسه پیدا شده است. گوزن نادر دیوید و گوزن سفید حرف، که دومی عمدتا در استان چینگهای و تبت یافت شده است.یک نوع نادر از خرس سفید پیدا شده در استان هوبئی؛ که همه فکر میکردند این خرس منقرض شده است.علاوه بر این، بیش از 1000 گونه از پرندگان ثبت شده است. در میان انواع نادرتر انها عبارت اند از اردک ماندارین، قرقاول سفید تاج دراز دم، قرقاول طلایی، شاه طوطی دربی، زرد حمایت خورشید پرنده، توکای خندان قرمز صورتحساب، و تاج گذاری جرثقیل قرمز.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

محیط زیست چین

برآورد شده است که چین یک پنجم از زمین های کشاورزی خود را از سال 1957 با توجه به توسعه اقتصادی و فرسایش خاک از دست داده است. از سال 1973، چین گامهای مهمی را برای اصلاح برخی از آسیب های زیست محیطی ناشی از استفاده شایع از چوب برای سوخت، آلودگی صنعتی کنترل نشده، و تبدیل گسترده ای از جنگل، مرتع، و مراتع به تولید غلات در طول انقلاب فرهنگی گرفته شده است.

در سال 1979، کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین یک قانون حفاظت از محیط زیست و قانون جنگل به تصویب رسید. در سال 1989، چین یک برنامه در سراسر کشور به نام دیوار بزرگ سبز چین شروع به سرعت بخشیدن به نرخ احیای جنگل آغاز شد. در سال 2000، در مورد 17.5٪ از مساحت کل زمین های جنگلی شد. در مورد اب شرب چینی ها،انها منابع محدودی دارند که سرانه مصرف اب چینی ها نصف سرانه استاندارد جهان است.

در سال 1989، 436 از 532 رودخانه ها را آلوده شدند. در سال 1994، سازمان بهداشت جهانی گزارش داد که شهر های چین منابع آب الوده تری نسبت به هر کشوری در جهان دارا میباشد.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

جمعیت چین

جمعیت چین در سال 2005 توسط سازمان ملل متحد (UN) در 1303701000 نفر اعلام شد، که اولین بار به طور رسمی در میان 193 کشور جهان رتبه بندی برآورد شد. در سال 2005، حدود 8 درصد از جمعیت بالای 65 سال سن و 22٪ دیگر از جمعیت زیر 15 سال سن بود. شد 106 مرد به ازای هر 100 نفر زن در چین وجود دارد.جمعیت پیش بینی شده برای سال 2025 1476000000 بود. تراکم جمعیت 136 در هر کیلومتر مربع (353 در هر مایل مربع) بود، اما توزیع جمعیت در سراسر چین بسیار ناهموار است.

چین، به عنوان پرجمعیت ترین کشور در جهان، حدود 21٪ از جمعیت جهان را دارا میباشد. تا سال 2001،چین تنها کشوری است که وضعیت میلیاردری در جمعیت به دست اورده بود، اما در ماه مارس همان سال، هند نیز جمعیت یک میلیاردی رسیده بوده است. سیاست دولت، در 1990s خواستار یک برنامه تنظیم خانواده گسترده به منظور محدود کردن رشد جمعیت راه اندازی شد که موفق امیز بوده است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

اقتصاد چین

شغل و تجارت سنتی چینی ها کشاورزی بوده است.انها یک قرن زمان را صرف نو شدن و مدرن کردن کشاورزی خود کرده اند.در این راه هزینه های بی شماری داده اند؛نظیر فقر،گرسنگی و....

تا قبل سال 1949به علت نابسامانی اجتماعی،فقر،هجوم ژاپنی ها و...،نمیتوانستند که به کار خود سامان بدهند ولی در سال 1951 و با رو امدن جمهوری خلق چین واردات تجهیزات مدرن از شوروی و اروپا و درعوض دادن وسایل کشاورزی موفق به مدرن کردن خود در صنعت کشاورزی شدن.

با ادامه به کار خود روند تحولات جهانی چینی با هم،هم قسم شدن و با رشد 10 ئر صدی بیش از همه ملت های دیگه و توجه به ساخت زیر ساخت های قوی در هر بخش و بازار یابی عالی موفق به ورود به بازار جهانی در سال 2002 شدند.بعد از ان نیز سرعت رشد اقتصادی خود را با توجه به پتانسیل خوب جمعیتی حفظ و همه اینا باعث شکل گیری یک ابر قدرت از چین شده است.حال برندهای چینی در جهان تضمین کننده اقتصاد پویا چین میباشند

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست

گردشگری چین

@val3

محدودیت و منع ورود گردشگر به چین در سال 1976 برا تور های گردشگری برداشته و برای فرد به صورت انفرادی برای ورود به چین در سال 1985این ممنوعیت رفع شده است.

معروفترین جاذبه گردشگری چین دیوار چین است.این دیوار برای دفع مهاجمان سه سال قبل از میلاد مسیح درست شده است.

دیگر جاذبه های گردشگری چین شامل شهر ممنوعه، کاخ سلطنتی، در پکن؛ مقبره نزدیک از امپراطوران مینگ؛ شهر تاریخی هانگزو است.

در سال 2003، در مورد 11،403،000 گردشگران در چین وارد شدند. کل دریافتی از گردشگری در آن سال معادل 18.7 میلیارد $ تخمین زده شده است، نرخ اشغال 56٪ رشد داشته است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست

ورزش در چین

فعالیت های ورزشی در چین توسط کمیسیون فرهنگ و ورزش دولت فیزیکی و فدراسیون AllChina ورزشی هماهنگ شده است. فعالیت های ورزشی، ارائه شده توسط انجمن های ملی، شامل ژیمناستیک، غواصی، بسکتبال، فوتبال (فوتبال)، تنیس، دوچرخه سواری، شنا، والیبال، وزنه برداری، و کوه نوردی و...

المپیک تابستانی 2008در پین با قهرمانی خود چینی ها به پایان رسیده است.

چین ها در اکثر رشته ها ورزشی در جهان معروف هستند ولی ئر سه رشته،تنیس روی میز،ووشو،ژیمناستیک اکثر مدال های جهانی را از ان خود میکنند.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست

هزینه سفر در چین

هزینه سفر به چین در فواصل مختلف متفاوت است.وزارت امور خارجه آمریکا برآورد هزینه روزانه اقامت در شانگهای در 320 $ و در پکن در 241 $است.

برای ایرانی های مقیم ایران هزینه متفاوت است.برای دیدن هزینه میتوانید به بخش تور های چین مراجعه نماید.تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

شهر های چین

در ادامه به بررسی شهرهای چین ازقبیل:شانگهای،پکن،گوانژو... میپردازیم

گوانجو

یکی از بزرگترین شهر های چین میباشد،این شهر قطب و پایتخت جنوب چین است.گوانژو مهم ترین شهر جنوب چین از لحاظ حمل و نقل، صنعتی، مالی، و ...،است.

این منطقه(گوانژو) ویژه توسعه اقتصادی و یک نقطه مهم تجاری با هنگ کنگ است. گوانژو مرکز یک مجتمع فولاد یکپارچه، کارخانه های تولید کاغذ، صنعت نساجی بلند تاسیس (ابریشم، پنبه، جوت، و اخیرا الیاف مصنوعی)، و کارخانه های تولید تراکتور، ابزار ماشین آلات، ماشین آلات، کاغذ روزنامه، شکر تصفیه شده، لوازم خانگی کوچک، لاستیک، دوچرخه، تجهیزات ورزشی، ظروف، سیمان و مواد شیمیایی است

جاذبه های گوانجو

گوانجو یک مرکز فرهنگی و آموزشی با چندین موسسه آموزش عالی، به ویژه دانشگاه سون یات سن (خورشید Zhongshan است)است ودانشگاه Jinan یکی از مهم ترین دانشگاه ها شرق اسیا است.جاذبه های گردشگری گوانجو شامل یک بتکده(معبد) بزرگ مشرف به رودخانه است بازارهای پر زرق و برق، بزرگداشت 1927 درگیری بین کمونیست ها و کومین تانگ؛ و برج کانتون (1،968.5 فوت / 600 متر) است.این برج مرکز گشت و گذار در گوانجو است که یکی از بلندترین ساختمان های مستقل در جهان است. موزه ه گوانگجو عبارت اند از؛ موزه شهرداری ، موزه یات سن خورشید، و موزه موسسه جنبش دهقانی.

چشمه اب گرم گوانجو یک مرکز درمانی طبیعی است.این چشم شفا بخش مرکز برای ماساژ و ارامش بخش مسافران گوانجو است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

نمایشگاه گوانجو

@val3

نمایشگاه گوانجو (2016) بزرگترین نمایشگاه دوسالانه چین گونژا است. نمایشگاه گوانجو موثرترین راه برای توسعه روابط کسب و کار در چین است.نمایشگاه گوانجو حال به یک راه برای همه بازرگانان و مردان تجارت دنیا شده است.

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

Reed Flute Cave-غار نی

غار نی در حومه شمال غربی شهر Guilin واقع شده است. این یک نقطه عطف و گردشگری جاذبه های معروف در Guilin است. به طول 240 متر، آن یک غار سنگ آهک طبیعی با استالاگمیت های متعدد، استالاکتیت با اندازه و شکل های مختلف است. این غار یک شهر پریان با نور رنگارنگ به نظر می رسد و شهرت "کاخ هنرهای طبیعی" را دارد. این غار نام خود را از نی در حال رشد که می تواند مورد استفاده برای ایجاد فلوت ملودیک باشد برگرفته است.

این غار از سلسله تانگ بوجود آمده. این غار در سال 1959 پیدا شد و در حال حاضر تبدیل به یک جاذبه گردشگری است.Guilin حدود 70 کتیبه، مربوط به سلسله تانگ، که شامل سفرنامه ها و اشعار نوشته شده توسط بازدید کنندگان است دارد. پیش از آزادی چین در سال 1949، این غار منحصر به فرد توسط روستاییان نزدیک آنجا کشف شده است. روستاییان آن را به عنوان یک راز نگه داشته بودند ، چرا که آنها از آن به عنوان یک پناهگاه جنگ استفاده می کردند.

ورود به غار بازدید کنندگان طول می کشد آنها یک مسیر U شکل برای دیدن استالاگمیت مختلف، استالاکتیت با اندازه و شکل های مختلف را طی میکنند. نور باعث می شود غار مانند پریان شگفت انگیز باشد. گردش در اطراف غار و لذت بردن از زیبایی با شکوه غار، شما را با یک تجربه فوق العاده مواجه میکند.

به عنوان یکی از جاذبه های توریستی در Guilin، غار رید فلوت برای گردشگران بسیار هیجان انگیز میباشد. نزدیک به یک ساعت بازدید کل غار طول می کشد.

@val3

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

@val3

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

Elephant Trunk Hill

تپه تنه فیل در مرکز شهر Guilin در، استان Guangxi چین، در محل اتصال رودخانه لی و رودخانه شکوفه هلو واقع شده است. تپه به شکل یک فیل بزرگ با تنه آن که گویی مشغول آشامیدن از رودخانه است، از این رو نام فعلی آن تنه فیل است. تنه فیل یکی از تپه های معروف در چین است. و بسیاری از نقاط دیدنی در تپه، مانند غار ماه آب ، فیل چشم سنگی ، معبد HONGFENG ، و غیره وجود دارد.

تپه تنه فیل به عنوان نمادی از جمهوری خلق در نظر گرفته شده است. در اصل، این تپه لی هیل یا یی هیل نامیده می شد. پوشش به مساحت 13000 کیلومتر مربع، برج تپه 55 متر بالاتر از رودخانه لی و 108 متر طول و 100 متر عرض دارد. تپه های سنگ آهک 3.6 صدها میلیون سال پیش در بستر دریا تشکیل شده است.

هر ساله، تپه تنه فیل گردشگران بسیاری را در داخل و خارج از کشور جذب میکند. اگر شما یک برنامه برای بازدید Guilin،دارید تپه تنه فیل جاذبه ای است که باید حتما ببینید.

@val3

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

@val3

تورچین ، نمایشگاه گوانجو ، تور چین ارزان ، بلیط و ویزای چین ، تور پکن ، تور شانگهای ، ویزای چین تخصص ماست.

pic713135210001

گالری تصاویر
goanjoo545445.jpg
1033984110821001B.jpg 1033986010821001B.jpg chines-wall.jpg 1033980647721001B.jpg elephant-trunk-hill2.jpg Elephant-Trunk-Hill-full.jpg ReedFlute-Cave.jpg reed-flute-cave-guilin.jpg