• درباره ارمنستان

درباره ارمنستان

ارمنستان یک کشور محصور در خشکی واقع در جنوب شرقی اروپا / جنوب غربی آسیا است. در مقایسه، منطقه واقع شده توسط ارمنستان کمی کوچکتر از ایالت مریلند با مساحت 29،800 کیلومتر مربع (11506 مایل مربع) است.

ارمنستان از شمال با گرجستان،شرق با آدربایجان، از سمت جنوب با ایران و از سمت غرب با ترکیه همسایه است.

پایتخت ارمنستان ایروان است که در مرکز غرب ارمنستان نزدیک به رودخانه هرازدان واقع شده است.

ارمنستان با همسایه های خود حدود 1254 کیلومتر مرز زمینی دارد.

تور ارمنستان تخصص آژانس هواپیمایی آیشم.

ارمنستان

توپوگرافی ارمنستان

@val3

ارمنستان ویژگی های فلات ارمنستان بالا و سه رشته کوه اصلی این منطقه یعنی رشته کوههای قفقاز کوچک در شمال، محدوده واردنیس در مرکز ارمنستان و زانگزور (Zangezur) محدوده در جنوب شرقی را دارا میباشد.

زمین های جنگلی کوچک و چند رودخانه دارای جریان سریع در ارمنستان وجود دارد. ارس یکی از معروفترین رود خانه است که در ارمنستان جریان دارد. دره های ارمنستان شامل خاک خوب حاصل خیز است.

کوه آراگاتس، یک آتشفشان خاموش در منطقه فلات ارمنستان است، در بالاترین نقطه در ارمنستان در 13،425 فوت (4095 متر) واقع شده است. ارمنستان گاهی از زلزله شدید رنج می برد. در دسامبر 1988، یک زلزله عظیم در نزدیکی شهر Kumayri،بیش از 25000 کشته به جای گذاشت.

آژانس هواپیمایی آیشم مجری مستقیم تور ارمنستان.

@val3

آب و هوای ارمنستان

اب و هوای ارمنستان نیمه گرمسیری و شبیه کوه ALPIANاست.میانگین درجه حرارت در تابستان 25 درجه سانتی گراد (77 درجه فارنهایت) است. در چله زمستان، دمای متوسط صفر درجه سانتی گراد میرسد. بارش باران در ارمنستان بسیار کم است. میانگین بارش شهرهای ارمنستان 33 سانتیمتر است در حالی که بیشتر بارش ارمنستان در کوه های ارمنستان است.برای دیدن اطلاعات بیشتر مربوط به آب و هوای ارمنستان به بخش اقلیم شناسی مراجعه فرماید.

تور ارزان ارمنستان را از آژانس هواپیمایی آیشم بخواهید.

گونه های گیاهی و جانوری ارمنستان

@val3

ارمستان در منطقه ای که جغرافیدانان آن را دشت خزر مینامند واقع شده است.ارمنستان دارای بیابان شنی گسترده و فلات گیاهی کم است.ارمنستان دارای گونه جانوری گاومیش کوهان دار امریکایی، پلنگ برفی، یوزپلنگ و خارپشت است.

تنوع هتل های ارمنستان در تورهای ارمنستان آژانس آیشم.

جمعیت ارمنستان

@val3

جمعیت ارمنستان توسط سازمان ملل متحد در سال2002 ،3،033،000 نفر اعلام شده است، که ارمنستان را در شماره 133 در جمعیت در میان 193 کشور جهان قرار داده است. در سال 2005، حدود 11 درصد از جمعیت بالای 65 سال سن و 22٪ دیگر از جمعیت زیر 15 سال سن داشته اند. 87 مرد برای هر 100 نفر زن در این کشور وجود دارد. به گزارش سازمان ملل، نرخ سالانه رشد جمعیت برای ارمنستان 10 درصد انتظار میرود. جمعیت پیش بینی شده برای سال 2025 ارمنستان 3،258،000 نفر است. تراکم جمعیت در ارمنستان 102 در هر کیلومتر مربع (264 در هر مایل مربع) تخمین زده شده است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در ارتباط با تور ارمنستان با آژانس هواپیمایی آیشم تماس بگیرید.

گروه های قومی ارمنستان

حدود 98 درصد قومیت مردم ارمنستان ارمنی است.گروه های اقلیت ارمنستان نیز شامل آذری ها، روسی ها، اوکراینی ها، بلاروسی ها، یهودیان، آشوری ها، گرجی ها، یونانی ها، و کردها هستند.در سال 1993 بسیاری از مردم آدربایجان یک مهاجرت عظیم از آذربایجان به ارمنستان داشته اند.آژانس هواپیمایی آیشم مجری تخصصی تورهای ارمنستان.

زبان مردم ارمنستان

حدود 97 درصد مردم ارمنستان،ارمنی حرف میزنن.این زبان برگرفته شده از دو زبان هندی و اروپایی است.این زبان دارای یک ساختار زبان پیچیده و زبان نوشتاری سخت است و دارای تلفظ و لهجه خاصی است.جروف نوشتاری زبان ارمنستان ترکیب دو حروف فارسی و یونانی است که دارای 38 حرف است.بسیاری از کلمات ارمنی وام دار کلمات فارسی هستند.ارمنستان ادبیات غنی دارد.ادبیات ارمنستان در حدود قرن 5 میلادی دارای آثار زیادی میباشد.

تورهای زمینی و هوایی ارمنستان را از ما بخواهید.

ساختار حکومتی ارمنستان

قانون اساسی ارمنستان در سال 1995 پس از فروپاشی شوروی سابق و با رای گیری عمومی و 68 درصد رای موافق

تصویب شد.در این قانون جدید ارمنستان مقام نخست وزیری حذف و بجای آن مقام رییس جمهوری جایگزین شده است اما باز مقام رییس جمهور نیز در خواست نخست وزیر کرده است.

رییس جمهور با رای مردم در یک دوره 5 ساله انتخاب میشود وسپس وی نخست وزیر خود را انتخاب میکند.

مجلس ملی ارمنستان جداره است که 131 عضو دارد که در دوره چهار ساله خدمت میکنند؛ 75 عضو توسط لیست حزب های مختلف به مجلس ارمنستان ورود میکنند و 56 با رای مستقیم مردم ارمنستان به مجلس ارمنستان راه پیدا میکنند.

آژانس آیشم مجری مستقیم تور ارمنستان.

کتابخانه ها و موزه ها ارمنستان

دو کتابخانه ملی و اصلی ارمنستان کتابخانه Yerevanو کتابخانه اصلی آکادمی ارمنی علوم در ایروان است.

کتابخانه اصلی در ایروان ( Yerevan )شامل 6.2 میلیون جلد کتاب سال دارا میباشد. کتابخانه اصلی آکادمی ارمنی علوم 4.4 میلیون جلد کتاب دارا میباشد. هر دو این کتابخانه ها بعد از فروپاشی شوروی و در سال 1995 تاسیس شده اند.

موزه اصلی ارمنستان باز در ایروان است.موزه ایروان شامل گالری هنر ملی؛ گالری عکس کودکان ایروان ، مجموعه منحصر به فرد از هنر کودکان از ارمنستان و در سراسر جهان است

موزه هنر مدرن؛ خانه موزه Ovanes Tumanjan،( شاعر مشهور ترین ارمنستان)؛ و موزه نسخه های خطی قدیمی دیگر موزه های ارمنستان هستند. همچنین موزه اختصاصی برای آهنگساز معروف ارمنستان Khachaturian (از جمله پیانو وی) و فیلمساز سرگئی پاراجانف، پسر معروف ارمنستان نیز وجود دارد.

تور ارمنستان تخصص ماست.

گردشگری، سفر، و اوقات فراغت در ارمنستان

ارمنستان رشد چشمگیری در صنعت توریسم داشته است.ارمنستان در حال ساخت هتل های بیشتر و لوکس تر است.

مناطر طبیعی یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ارمنستان است.دریاپه سوان که بزرگترین دریاچه کوهپایه ای دنیا است یکی از محبوبترین مکان های تفریحی ارمنستان است.پیست اسکی Tsakhador در طول سال محل تجمع اسکی بازان در فصل زمستان و پیاده روی و پیک نیک بقیه سال است.کوه آرارات و لنکرگاه کشتی نوح در مرز ترکیه وارمنستان سایر جاذبه های ارمنستان است.ایروان، پایتخت ارمنستان، همچنین دارای سالن های تئاتر؛ قمار در ارگوند که محبوب گردشگران و شهروندان آلبانیایی هستند.

دپارتمان جهانگردی امریکا هزینه یک شب اقامت در ایروان را 184 دلار تخمین زده است.

تور ارمنستان ، مقصدی ارزان و با فرهنگی بسیار مشابه ایران میباشد.

pic275135210001

گالری تصاویر
Garni.jpg
armania1.jpg armania2.jpg armania3.jpg armania4.jpg