• درباره پوتراجایا پایتخت مدرن مالزی

درباره پوتراجایا پایتخت مدرن مالزی

پوتراجایا، با مساحتی بالغ بر 4931 هکتار، در 25 کیلومتری شهر کوالالامپور در شمال و در 20 کیلومتری از فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) در جنوب شهر سپانگ قرار دارد. برنامه ریزی ساخت پوتراجایا با تاکید بر حفظ محیط زیست و ترویج یک جامعه فعال، پر جنب و جوش و سالم بوده است. این شهر برای ایجاد فرصت دوری از فشار و استرس زندگی مدرن طراحی شده است. پوتراجایا یک شهر برنامه ریزی شده است که با توجه به مجموعه ای از سیاست ها و دستور العمل های جامع برای استفاده از زمین، سیستم حمل و نقل، آب و برق، زیرساخت ها، مسکن، امکانات عمومی، فناوری اطلاعات، پارک ها و باغ ها ساخته شده است.

انواع مختلف حمل و نقل عمومی در دسترس میباشد: اتوبوس - خدمات اتوبوسرانی داخلی پوترراجایا Nadi Putra با 50 سن کرایه در دسترس هستند. و همچنین راه آهن اکسپرس (ERL) با قطارهایی که هر نیم ساعت حرکت میکنند.

در سراسر جهان، شهرهای برنامه ریزی شده و یا نقل و مکان پایتخت غیر معمول نیست. اما پوتراجایا به دلیل فلسفه و طراحی و توسعه آن منحصر به فرد و فراموش نشدنی است. این فلسفه به وسیله تثلیث اساسی روابط انسانی - بین انسان و خالقش، و بین انسان و محیط او هدایت می شود. اساسا توسعه و طراحی پوتراجایا بر مبنای تمدن یک شهر باغی است که با محیط طبیعی آن سازگار است، با این حال، مدرن، آینده نگر، منحصر به فرد و بسیار مالزیایی است.

درباره مالزی،پوتراجایا مالزی،پوتراجایا کجاست،جاهای دیدنی پوتراجایا،تور مالزی،قیمت تور مالزی

با توجه به جایگاه عالی آن در بخش چندرسانه ای، پوتراجایا نقش مهمی در تلاش کشور برای مرکز فناوری اطلاعات در منطقه میباشد. با این حال، شخصیت و هویت مالزیایی او همچنان از طریق استفاده از معماری آفریقا / اروپایی که با عناصر اسلامی و مالزی ترکیب شده، برجسته خواهد شد.

پوتراجایا به خاطر داشتن خیابان های مخصوص پیاده روی و حمل و نقل عمومی، گردشگری در آن بسیار راحت میباشد. خدمات پشتیبانی مانند بانک ها، مراکز اطلاعات توریستی، آژانس های مسافرتی، کافه های اینترنتی و اداره پست در مرکز پوتراجایا قرار دارند. اقامت برای همه بودجه ها متفاوت خواهد بود و از هتل های لوکس و آپارتمان های خدماتی و مسافرخانه ها و مکان های کمپینگ را در بر میگیرد.

پوتراجایا به عنوان یک شهر مدرن با آخرین فناوری های ارتباطی و زیرساخت های پیشرفته با خیابان هایی که به زیبایی طراحی شده همراه با جاده هایی فوق العاده با ساختمان های دولتی که ترکیبی از معماری مدرن با هنر اسلامی است. مناطق تجاری، معتبر و مسکونی به حوزه هایی تقسیم شده اند که به صورت یکپارچه به یکدیگر متصل می شوند. یک آبراهه در شهر، به دریاچه بزرگی می ریزد.

مکان های مختلفی وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند کشف کنند. کسانی که از فرودگاه KLIA می آیند تنها چند دقیقه طول می کشد تا به پوتراجایا برسند. از سوی دیگر، بسیاری از خدمات اتوبوس و راه آهن برای مسافران از کوالالامپور به پوتراجایا وجود دارد.

دریاچه و پل پوتراجایا

پوتراجایا یک شهر باغ مانند با معماری زیبا و متنوع است. مرکز اداری دولت کشور مالزی، که حدود 25 کیلومتر از KL فاصله دارد. یک نمایشگاه برنامه ریزی شهری زرق و برق دار، که تور مالزی باید بازدید از آن در برنامه سفر شما باشد.

باشگاه قایقرانی پوترا

در ماه نوامبر سال 2001 افتتاح شد و هر یک ساعت یک بار باشگاه قایقرانی می تواند 250 نفر را پذیرش کند. نزدیک به پلیس دریایی پوتراجایا واقع شده است. برای مهمانان می توان قایق اجاره کرد.

پل پوتراجایا

پل پوتراجایا با ابعاد 435 متر، اداره دولتی را در شمال و اداره توسعه در جنوب را بهم متصل می کند، از طرفی Dataran Putra را با تفرجگاه پیوند می دهد. از لحاظ معماری، شبیه به پل خاجو در اصفهان، ایران است. این پل تعدادی رستوران نیز در خود جای داده است.

دریاچه پوتراجایا

دریاچه پوتراجایا در قلب تالاب پوتراجایا با چشم انداز طبیعی دو ویژگی برجسته شهر پوتراجایا است. دریاچه با 650 هکتار طراحی شده است که به عنوان یک سیستم خنک کننده طبیعی برای شهر و مکانی تفریحی برای ماهیگیری، ورزش های آبی و حمل و نقل آبی عمل می کند.

@val3

تور مالزی،قیمت تور مالزی،مجری تور مالزی،تور مالزی ارزان،تور ارزان مالزی

لینکهای مرتبط

برای مشاهده هتل های مالزی و رستوران های مالزی و تور مالزی کلیک کنید.

pic485541310001

گالری تصاویر
putrajaya22.jpg