• دیدنیهای بنتوتا

دیدنیهای بنتوتا

در ادامه بخش جنوبی Beruwela به بنتوتا میرسیم؛ در 62 کیلومتری جنوب کلمبو، این شهر با درختان نخل و یک فضای آرام قرار گرفته. اینجا یک مکان آخر هفته ای محبوب برای بسیاری از ساکنان کلمبو نیز میباشد. مردم محلی عمدتا بودایی و سنگالی هستند و نام این شهر از یک دیو افسانه ای "بن" که حکومت رودخانه را داشت، یا tota، گرفته شده است.

باغ مختصر

در حدود هشت کیلومتری بنتوتا واقع شده، این باغ زیبا به سبک ژاپنی و الهام گرفته از دوران استعمار ساخته شده. این باغ را معمار معروف بویس باوا، که برخی از آثارش در اینجا وجود دارد،همراه با چند هنرمند دیگر سریلانکا و همچنین هنرمندانی خارج از کشور در سال 1929 طراحی و ساخته شد.

Aysham

Aysham

معبد گالاپاتا ویهارا

یک معبد زیبا که قدمت آن به قرن 12 برمیگردد که توسط Parakramabahu بزرگ، ساخته شده در شهرستان پلننرووا. پیچ و خم های تونل های زیر زمینی که اتصال معابد منطقه را در خود دارد مکانی بسیار زیبا است. در ژانویه یک جشنواره در روز ماه کامل در سایت بازدید بودا در جزیره برگزار میشود.

Aysham

پروژه لاک پشت دریایی

منطقه محافظت از لاک پشتها مکان دیگری از جاذبه های بنتوتا است. قفسهای لاک پشت ها از 06:00 صبح تا 18:00 شب باز است. شما در اینجا می توانید لاک پشت های قدیمی تازه تخم گذاری کرده اند در اقیانوس را ببینید.

پنج گونه لاک پشت در معرض خطر در این ساحل دست نخورده برای مدت زمان طولانی نگه داری میشوند.

Aysham

ساحل بنتوتا

ساحلی ایده آل برای موج سواری و قایقرانی؛ تجهیزات لازم را می توان در محل تهیه کرد. گانگا و لولو گانگا رودخانه های بنتوتا هستند که به نوعی شبه جزیره هستند. رودخانه ها ورزش های آبی و قایق سواری برای کسانی که علاقه مند هستند دارند.

هیچ چیز مانند ساحل بنتوتا یک مقصد تعطیلات مناسب برای شما نیست، ماسه های طلایی بکر به غیر از نمایش خیره کننده از دریا، شما همچنین می توانید از برخی ورزش های آبی هیجان انگیز در ساحل بنتوتا لذت ببرید.

Aysham

مجتمع ملی تعطیلات توچال

این مجتمع مجموعه ای از هتل ها، رستوران ها و بازارها است که شما میتوانید زمان بسیاری برای کاوش در این منطقه بزرگ صرف کنید. اگر شما علاقه مند به جواهرات هستید، طلا 14 عیار با سنگ نیمه قیمتی می توانید در این مراکز خرید بیابید.

Aysham

pic375818210001

گالری تصاویر
bentota-beach.jpg
Brief-Garden-Carl-Cahill-Flickr-Creative-commons.jpg brief-garden-sri-lanka.jpg tutle.jpg vihara.jpg Bentota.jpg