• رکوردشکنی گردشگران چینی در سفرهای خارجی

رکوردشکنی گردشگران چینی در سفرهای خارجی

تازه ترین آمارها سازمان ملی گردشگری چین نشان می دهد که شمار چینی های گردشگری که قصد سفر به کشورهای دیگر را دارند در حال افزایش است و تا پنج سال دیگر به 600 میلیون نفر خواهد رسید.

سازمان جهانگردی چین روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که در نیمه اول سال 2016 میلادی حدود 59 میلیون چینی به کشورهای دیگر سفر کرده اند و این روند همچنان در حال افزایش است.

انتشار این آمار در حالی است که گردشگران چینی تنها در سه سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار در سفرهای خارجی خود خرج کرده اند که این رقم با حجم کل اقتصاد یونان برابری می کند.

یکی از دلایل افزایش این سفرها تسهیل در صدور روادید برای اتباع چین و افزایش درآمد مردم این کشور در زیر سایه سیاست اصلاحات و درهای باز است.

به باور کارشناسان اقتصادی، رشد سریع قشر متوسط چین از دیگر عوامل این موضوع است، جمعیتی که روز به روز ثروتشان افزوده می شود و فرصت این را پیدا کرده اند تا چیزهای تازه و هیجان انگیز از جمله سفرهای خارجی را تجربه کنند.

رونق سفرهای خارجی میان چینی های پولدار نه تنها باعث می شود خودشان از سفر لذت ببرند، بلکه به تولید ناخالص ملی چندین کشور از جمله همسایه های چین هم کمک زیادی کرده است.

سال گذشته میلادی چین بیشترین گردشگران دنیا را به خارج از کشور فرستاد و شمار چینی های گردشگر در کشورهای دیگر به 120 میلیون نفر رسید که 11 میلیون نفر بیش از سال 2014 میلادی بود.

شمار گردشگران چینی که اکنون به خارج سفر می کنند در مقایسه با یک سال قبل نزدیک به 20 درصد افزایش یافته و در مقایسه با سال 1998 میلادی 13 برابر شده است.

سازمان ملی گردشگری چین همچنین در گزارش خود از تقویت بازار داخلی گردشگری نیز خبر داده و آورده است که در سال 2015 میلادی چهار میلیارد سفر در داخل چین انجام گرفته و ارزش سفرهای داخلی مردم این کشور به 620 میلیارد دلار رسیده است.

براساس گزارشی که به تازگی منتشر شده، نشان می دهد که فقط در سال گذشته میلادی (۲۰۱۵) هشت میلیون چینی برای گردش به تایلند رفتند؛ گردشگرانی که حضور آنان برای اقتصاد تایلند یک نعمت بود و 3.5 درصد تولید ناخالص ملی تایلندی ها در این سال را شامل شد.

سود اقتصادی تایلند از گردشگران چینی به ویژه زمانی بیشتر شد که گردشگری روسیه در نتیجه کاهش ارزش روبل به شدت کم شد.

pic952035210001

گالری تصاویر