• زیباترین غار و دریاچه جهان در جزیره کفالونیا یونان

زیباترین غار و دریاچه جهان در جزیره کفالونیا یونان

جاذبه های گردشگری یونان:زیباترین غار و دریاچه جهان در جزیره کفالونیا یونان

از جاذبه های گردشگری یونان در منطقه کفالونیا دریاچه ی ملیسانی میباشد.

این دریاچه زیبای زیرزمینی، هزاران سال پیش در اثر ریزش سقف یک غار بزرگ به وجود آمد و باعث اتصال آسمان به آب روشن و آبی که در زیر آن وجود داشت گردید.

بیرون غار پوشش جنگلی دارد و داخل آن یک فضای رو باز باشکوه و رویایی همراه با آب زلال و شفاف دریاچه.

هر ساله گردشگران بسیاری در تور یونان از این دریاچه بازدید میکنند..

در اساطیر یونانی این غار شناخته شده بوده است. این غار شامل دو سالن بزرگ و یک جزیره در وسط آن است، یکی از سالن ها رو باز است و با تابش نور خورشید به داخل غار و سطح آب باعث بیش از حد شفاف به نظر رسیدن آن میشود، به طوری که گویی قایق ها روی هوا معلق اند.

این جزیره زیبا با ویژگی طبیعی و خارق العاده اش بازدید کنندگان فراوانی را مجذوب خود میکند.

چرا از اینجا باید بازدید کرد؟

تعجب چشمگیر طبیعی یکی از جاذبه های اصلی در این جزیره استراحتگاه زیبا است.

چه زمانی باید از آن بازدید کرد؟

بهترین زمان برای بازدید از غار در وسط روز آفتابی است. با این حال، صبح و عصر بازدید از غار مزایای خود را دارد.

چگونه به آنجا برویم؟

از آن آسان است برای پیدا کردن سایت است، که یک سفر کوتاه از سامی و یا به Agia Efimia.

اطلاعات مفید: آنجا چند راهنما با قایق پارویی خود حاضرند تا شما را با جاذبه های زیبای این مکان آشنا کنند و اطلاعاتی درباره آن به گردشگران بگویند.

دریاچه ی ملیسانی یونان

جاذبه های گردشگری یونان

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

pic540948210001

گالری تصاویر
Melissani-Cave1.jpg
Melissani-Cave2.jpg Melissani-Cave3.jpg Melissani-Cave4.jpg Melissani-Cave5.jpg Melissani-Cave6.jpg Melissani-Cave7.jpg
  • نکاتی جالب درباره ی کشور یونان

    نکاتی جالب درباره ی کشور یونان

    نکات جالب درباره یونان: سالیانه عددی در حدود 16.5 میلیون توریست به کشور یونان سفر میکنند که این رقم حتی بیشتر از جمعیت کل این کشور است. در کشور یونان هیچ کس نمیتواند رای ندهد و همه ی افراد 18 سال به بالا موظف به رای دادن هستند. مردان کشور یونان باید از 1 سال تا 18 ماه در بخش نیروهای مسلح این کشور خدمت کنند. تقریبا 7 درصد سنگ مرمر جهان توسط کشور یونان تامین میشود. یونان در تولید زیتون پیرو میباشد با تولید حدود دو سوم زیتون مورد نیاز دنیا. درختان زیتون کشور یونان از زمان یونان باستان در این کشور کاشته شده اند و برخی از درخت هایی که هنوز هم زیتون تولید میکنند قدمتشان به قرن 13هم بازمیگردد. زبان یونانی با قدمتی برابر 3000 سال یکی از قدیمی ترین زبان های دنیا برای سخن گفتن میباشد. در کشور یونان کشتی ها حتی از رودخانه های بزرگ نمیتوانند عبور کنند چرا که یونان کشوری کوهستانیست و تقریبا 80 درصد این کشور از کوه تشکیل شده است. کشور یونان دارای 2000 جزیره میباشد که تنها تعداد 170 آنها قابل سکونت هستند و بقیه خالی از سکنه میباشند. و بزرگترین جزیره ی یونان جزیره ی کرت است. 40 درصد جمعیت کل کشور یونان در آتن زندگی میکنند. یکی از نکات جالب توجه کشور یونان علاقه ی پرندگان مهاجر به این کشور است، به طوری که سالانه 100 هزار پرنده ی مهاجر از شمال اروپا و آسیا در فصل زمستان در کشور یونان میمانند. کشور یونان بزرگ ترین تولید کننده ی اسفنج دریاییست. در کشور یونان به ندرت ممکن است که شما خانه ی سالمندان ببینید چرا که در این کشور اعتقاد بر این است که سالمندان باید تا پایان زندگیشان با فرزندانشان زندگی کنند و جوانان تا قبل از ازدواج با خانوادشان زندگی میکنند. ورزش فوتبال در کشور یونان ورزش رسمیست. پنیر فتا که از شیر بز گرفته میشود ، پنیر ملی این کشور است که قدمت آن به چندین قرن پیش برمیگردد، و نکته ی جالب این است پنیر فتای یونانی بیشترین سرانه ی مصرف سالیانه را در کل دنیا دارا میباشد. هیچ نقطه ای از کشور یونان بیشتر از 137 کیلومتر با دریا فاصله ندارد، چرا که 9000 کیلومتر خط ساحلی دارد که دهمین طولانی ترین خط ساحلی جهان است.