• شصت و سه هزار گردشگر ایرانی در سال 2015 به روسیه سفر کردند/ رشد 80 درصدی

شصت و سه هزار گردشگر ایرانی در سال 2015 به روسیه سفر کردند/ رشد 80 درصدی

تهران- ایرنا- سفیر فوق العاده و تام الاختیار فدراسیون روسیه در ایران گفت: سال 2015 میلادی 63 هزار گردشگر ایرانی از روسیه دیدن کردند که نسبت به سال پیش از آن بیش از 80 درصد رشد نشان داد.

23/09/1395

63 هزار گردشگر ایرانی در سال 2015 به روسیه سفر کردند/ رشد 80 درصدی

«لوان جاگاریان» امروز (سه شنبه) در همایش تجاری ایران و روسیه در تهران افزود: بیشتر گردشگران از شهرهای مسکو و سن پترزبورگ دیدن کردند.

وی ادامه داد: امیدواریم از این پس شمار گردشگران ایرانی که به روسیه سفر می کنند افزایش یابد و از شهرهای دیگر مانند داغستان، قفقاز شمالی و... نیز دیدن کنند.

جاگاریان اضافه کرد: ما به موافقتنامه هایی مانند اخذ آسان تر روادید که برای تسهیل روابط 2 کشور امضا شده است و کمک می کند فرصت های بیشتری در اختیار بازرگانان قرار بگیرد، اهمیت می دهیم.

به گفته وی، با توافقنامه هایی که امروز میان ایران و روسیه امضا شد، بازرگانان می توانند گام های مطمئن تری بردارند و با شرکای تجاری خود قرارداد ببندند.

سفیر فدراسیون روسیه در تهران تصریح کرد: به آینده تجاری دو کشور بسیار خوشبینم زیرا کمیسیون تجاری مشترک ایران و روسیه امروز به دستاوردهای خوبی رسید و با حمایت مقام های دو کشور سطح مناسبات تجاری افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه بیست و یکم آذرماه در تهران آغاز به کار کرد.

قائم مقام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این کمیسیون اعلام کرد: اکنون نزدیک به 30 میلیارد دلار پروژه تعریف شده با روسیه داریم که متناسب با آمادگی روس ها برای سرمایه گذاری و پذیرش خواسته ها و شرایط جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر انرژی روسیه نیز امروز (سه شنبه) در مراسم اختتامیه سیزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه از افزایش 80 درصدی حجم روابط تجاری دوجانبه در سال جاری نسبت به پارسال خبر داد و گفت: اکنون موافقتنامه حفاظت از سرمایه گذاران در حال نهایی شدن است.

وی احیای روابط گذشته بانکی بین دو کشور را خواستار شد و افزود: امسال حجم پرداخت ها سه برابر شده که گام موثری برای احیای روابط بانکی است.

بررسی خبرنگار ایرنا از آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد در هفت ماهه امسال ارزش صادرات ایران به روسیه 86 میلیون و 495 هزار و 517 دلار بود و در همین مدت از این کشور یک میلیارد و 106 میلیون و 642 هزار و 947 دلار کالا وارد کرد.

شصت و سه هزار گردشگر ایرانی در سال 2015 به روسیه سفر کردند/ رشد 80 درصدی

pic581895210001

گالری تصاویر