• شهرهای فیرا و آیا سانتورینی

شهرهای فیرا و آیا سانتورینی

سانتورینی یک جزیره آتشفشانی در مجموع جزایر یونان است. معروف به منظره ای چشمگیر، خورشید خیره کننده از شهرهای فیرا و ایا، خانه های سفید پوشیده شده و آتشفشان فعال آن است. اویا در بالای صخره های شگفت انگیز و مشرف به یک آتشفشان فرو رفته در آب ساخته شده است. فیرا، تلفیقی از معماری ونیزی و Cycladic است، که خیابان های قلوه سنگ سفید آن با مغازه ها، تاکرها، هتل ها و کافه ها شلوغ است، در حالی که در لبه های صخره های بلند شهر 400 متر (1،300 فوت) قرار دارد. درست بالای فیرا در بالاترین نقطه این جزیره، شهر Santorininian از اویا است که با دیوارهای سفیدش شما را شگفت زده خواهد کرد.

جاذبه های گردشگری یونان

یونان

Aysham

Aysham

pic690679210001

گالری تصاویر
fira.jpg
oia.jpg
 • نکاتی جالب درباره ی کشور یونان

  نکاتی جالب درباره ی کشور یونان

  نکات جالب درباره یونان: سالیانه عددی در حدود 16.5 میلیون توریست به کشور یونان سفر میکنند که این رقم حتی بیشتر از جمعیت کل این کشور است. در کشور یونان هیچ کس نمیتواند رای ندهد و همه ی افراد 18 سال به بالا موظف به رای دادن هستند. مردان کشور یونان باید از 1 سال تا 18 ماه در بخش نیروهای مسلح این کشور خدمت کنند. تقریبا 7 درصد سنگ مرمر جهان توسط کشور یونان تامین میشود. یونان در تولید زیتون پیرو میباشد با تولید حدود دو سوم زیتون مورد نیاز دنیا. درختان زیتون کشور یونان از زمان یونان باستان در این کشور کاشته شده اند و برخی از درخت هایی که هنوز هم زیتون تولید میکنند قدمتشان به قرن 13هم بازمیگردد. زبان یونانی با قدمتی برابر 3000 سال یکی از قدیمی ترین زبان های دنیا برای سخن گفتن میباشد. در کشور یونان کشتی ها حتی از رودخانه های بزرگ نمیتوانند عبور کنند چرا که یونان کشوری کوهستانیست و تقریبا 80 درصد این کشور از کوه تشکیل شده است. کشور یونان دارای 2000 جزیره میباشد که تنها تعداد 170 آنها قابل سکونت هستند و بقیه خالی از سکنه میباشند. و بزرگترین جزیره ی یونان جزیره ی کرت است. 40 درصد جمعیت کل کشور یونان در آتن زندگی میکنند. یکی از نکات جالب توجه کشور یونان علاقه ی پرندگان مهاجر به این کشور است، به طوری که سالانه 100 هزار پرنده ی مهاجر از شمال اروپا و آسیا در فصل زمستان در کشور یونان میمانند. کشور یونان بزرگ ترین تولید کننده ی اسفنج دریاییست. در کشور یونان به ندرت ممکن است که شما خانه ی سالمندان ببینید چرا که در این کشور اعتقاد بر این است که سالمندان باید تا پایان زندگیشان با فرزندانشان زندگی کنند و جوانان تا قبل از ازدواج با خانوادشان زندگی میکنند. ورزش فوتبال در کشور یونان ورزش رسمیست. پنیر فتا که از شیر بز گرفته میشود ، پنیر ملی این کشور است که قدمت آن به چندین قرن پیش برمیگردد، و نکته ی جالب این است پنیر فتای یونانی بیشترین سرانه ی مصرف سالیانه را در کل دنیا دارا میباشد. هیچ نقطه ای از کشور یونان بیشتر از 137 کیلومتر با دریا فاصله ندارد، چرا که 9000 کیلومتر خط ساحلی دارد که دهمین طولانی ترین خط ساحلی جهان است.

  شهر قدیمی عاشقانه هانیا در کرت یونان

  شهر قدیمی عاشقانه هانیا در کرت یونان

  هانیا(یا چاینا) دومین شهر جزیره کرت یونان برای کوچه های باریک و زیبایش شناخته شده است و به خوبی بافت قدیمی اش حفظ شده است. کرت یک مهد تمدن غرب است و تاریخ آن به 2700 سال قبل از میلاد باز می گردد. این شهر یک شاهد عینی از بیزانس و عثمانی بوده است و نفوذ فرهنگ کرت در همه ی آن مشهود است. اگر چه به شدت در طول جنگ جهانی دوم آن را بمباران کردند، اما هانیا چهره خود را نسبتا به سرعت به دست آورد و زیبایی اش را حفظ کرد. امروز آن را یکی از بخش های زیبا شهری در جزیره کرت میدانند. بسیاری از ساختمان های تاریخی بازسازی شده است و در حال حاضر خانه ها، هتل ها، مغازه ها، رستوران ها و کافه ها زیبایی خاصی داده است. شهر هانیا شبیه یک آهنربا عمل میکند این شهر حتی در فصل زمستان با خیابان های باریک و معماری اصیل اش گردشگران فراوانی را به خود جذب میکند. چرا از این شهر بازدید کنیم؟ هنگامی که در جزیره کرت هستید باید هانیا را ببینید نه تنها به دلیل میراث فرهنگی غنی، بلکه برای شب زنده داری های پر جنب و جوش و مردم مهمان نوازش. چه زمانی از هانیا بازدید کنیم؟ در تمام طول سال - حتی در زمستان شهر شلوغ و پر جنب و جوش است. چگونه به هانیا برویم؟ با هواپیما از یونان به فرودگاه بین المللی هانیا بروید. از آوریل تا ماه نوامبر پروازهای مستقیم از انگلستان، آلمان، اسکاندیناوی و دیگر کشورهای اروپایی وجود دارد. همچنین شما می توانید با کشتی از آتن به هانیا برسید. [(img)|1035682293531001B] [(img)|1035683293531001B] [(img)|1035684293531001B] [(img)|1035685293531001B] [(img)|1035686293531001B]