• شهر ساحلی زیبا هیکادوآ در سریلانکا

شهر ساحلی زیبا هیکادوآ در سریلانکا

در سواحل جنوبی سریلانکا، شهر ساحلی سرگرم کننده Hikkaduwa قرار گرفته است. تقریبا در 20 کیلومتری شمال غربی گاله و حدود 100 کیلومتری کلمبو، ساحل Hikkaduwa یکی از اولین سواحلی بود که در سال 1960 توسط گردشگران در این جزیره کشف شد. این شهر واقع در اطراف جاده اصلی است که کلمبو را به گاله متصل می کند.

هیکادوآ یکی از مشهورترین اماکن گردشگری در منطقه گالیل، ساحل غروب خورشید، همراه با آب شفاف و طیف وسیعی از ورزش های آبی و فعالیت های تفریحی دیگر، که از اهمیت بسیار بالیی برای گردشگران از سراسر جهان برخوردار است.

سونامی سال 2004 ناشی از زلزله در اقیانوس هند تاثیر منفی بر این شهر داشت. اکثر روستاها در نزدیکی دریا مانند پارالیا، تلوتا، راتگاما و کاوها از بین رفته اند،و مردم محلی از طریق موج آب های خشمگین غرق شدند و باعث از دست رفتن اموال و زندگی آنها شد. اما پس از کمک های مستمر بین المللی و کمک از دولت سریلانکا، این شهر مثل گذشته رونق گرفته و به طور کامل بهبود یافته است. ساحل گسترده ی شنی دارای فروشگاه های مختلف محلی که جواهرات، ماسک ها، عتیقه جات، سوغاتی و غیره را به فروش می رسانند است. علاوه بر ساحل، Hikkaduwa برای فعالیت های دریایی مانند گشت و گذار، غواصی و دریانوردی مشهور است. آب های کم عمق دریا بهترین باغ های مرجانی جهان را در این قسمت به ارمغان آورده است.

بی شمار ماهی، پرنده و گونه های حیوانی نیز در Hikkaduwa وجود دارد، و آن یک زیستگاه طبیعی غنی است. زندگی شبانه شهر پر جنب و جوش است،و به مسافران فرصتی برای برقراری ارتباط با مردم محلی می دهد. یادبود سونامی که در خاطره ی از دست دادن کسانی بود که در حادثه غم انگیز و فاجعه سونامی از بین رفته بودند، یکی از مکان های پر بازدید در هیکادوآ است.

قطارهای منظم و اتوبوس های جاده بین گاله و هیکادوآ موجود هستندبرای بازدید از این ساحل زیبا.

Location: South coast of Sri Lanka, 20km from Galle, 98km from Colombo

هیکادوآ

جاهای دیدنی سریلانکا

Aysham

Aysham

Aysham

Aysham

pic823399210001

گالری تصاویر
Hikkaduwa1.jpg
Hikkaduwa2.jpg Hikkaduwa3.jpg Hikkaduwa4.jpg
  • جنگل های سینهاراجا سریلانکا

    جنگل های سینهاراجا سریلانکا

    آخرین جنگلهای استوایی سریلانکا جنگل های بارانی سینهاراجا هستند که در منطقه مرطوب، در نزدیکی زمینهای پست در جنوب غربی جزیره واقع شده اند. به طور خاص در نزدیکی منطقه ی سابارگاموها در 100 کیلومتری کلمبو قرار گرفته اند. و یکی از نکات قابل تامل و زیبای این جنگل ها این است که به علت اهمیت جهانی فراوانی که داشته اند در سال 1988 به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده اند. اهمیت این جنگل را شاید با دانستن این مهم که این جنگل ها به تنهایی خانه ی 60 درصد از انواع مختلف درختان خاص سریلانکا و 50 درصد از گونه های جانوری خاص این کشور میباشند بتوان درک کرد. کوچه های باریک و زمین های موج دار ناهموار مناطقی هستند که شما میتوانید در بازدید از این مناطق از آنها عبور کنید. دامنه های کوههای این منطقه انبوه درختان متنوعیست و عبور از میان انها چندان کار ساده ای نیست. کل منطقه جنگلی سینهاراجا محلی مناسب برای دوستداران طبیعت است. با توجه به پوشش گیاهی متراکم و پوشش ضخیم درخت، حیات وحش متفاوتی را در این جنگل ها مشاهده خواهید کرد البته به غیر از فیل ها یوزپلنگ ها در تقریبا در سرتاسر جنگل قابل مشاهده میباشند. این جنگل های انبوه سریلانکا همچنین خانه ی انواع مختلف پرندگان مختلف میباشد یا به عبارت دیگر جنگل های سین هاجارا یک مکان توریستی محبوب برای مشاهده ی پرندگان مختلف است. برخی از کمیابترین گونه های رنگی و نایاب پرندگان را که انفرادی یا دسته ای زندگی میکنند را شما در این جنگل ها مشاهده خواهید کرد که قطعا تجربه ی بینظیر و فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.