• شهر قدیمی جاکارتا

شهر قدیمی جاکارتا

شهر قدیمی جاکارتا-Jakarta Old Town Kota Tua

شهر قدیمی جاکارتا، یا به طور محلی به عنوانKota Tua Jakarta نامیده می شود، مرکز شهر مرکز سرمایه داری بوده است، که مدتی است شاهد اشغال شرکت هند شرقی در آن هستیم. راه رفتن در شهر، در خیابان هایی که ساختمان هایش دارای ویژگی های معماری دوران گذشته هستند و در برخی از گوشه های اطراف شهر، پیدا می کنید، بهترین نمونه های معماری استعماری هلند در منطقه یافت می شود. مطابق با شهرت قدیمی شهر، اکثر موزه ها در جاکارتا در کوتا توا یافت می شوند. این شامل موزه تاریخ جاکارتا میشود که در موزه فتحیه به عنوان موزه فتحیه شناخته می شود و بعد از دریاسالار و قهرمان ملی که نام اصلی جاکارتا را نام گرفت، "جی ساکارتا"، به معنای واقعی کلمه "شهر پیروزی" است. موزه های دیگر شامل موزه دریایی اندونزی، دو موزه بانکی یعنی بانک Mandiri و بانک اندونزی، موزه Wayang یا عروسکی و موزه هنرهای مجسمه سازی و سرامیک است.

یک واقعیت جالب این است که بیشتر این موزه ها ساختمان های استعماری سابق هستند و با حفظ بسیاری از ویژگی های معماری اصلی خود بازسازی شده اند. به عنوان مثال، موزه هنرهای معاصر، یک دادگاه هلندی بود. ساختمان آرشیو ملی یا Gedung Arsip Nasional، که همچنین در اینجا یافت میشود، محل اقامت سابق ژنرال رینیر د کلرک، استاندار شرق هلند بود. در حالی که بسیاری از ساختمان ها در وضعیت خالی به سر میبرند، بعضی از آن ها را به عنوان موزه به کار میبرند و تلاش های بسیاری برای بازسازی مداوم آن ها صورت می گیرد.

بعضی از این مکان ها همچنین ثبت جهانی شده اند و به عنوان یک میراث فرهنگی در اندونزی شناخته شده اند و هرساله بازدیدکنندگان فراوانی را به خود جذب میکند؛ هزینه ورودی به اکثر موزه ها از 20 دلار است و معمولا از ساعت 9 صبح تا 15:00 باز برای بازدید باز هستند.

جاذبه های گردشگری جاکارتا

Jakarta Old Town Kota Tua

@val3

@val3

Opening Hours: Jalan Taman Fatahillah No.1, West Jakarta, Jakarta

برای مشاهده پکیج های بالی و تور بالی و درباره بالی و آب و هوای بالی کلیک کنید.

pic077519210001

گالری تصاویر
kota-tua-jakarta1.jpg
kota-tua-jakarta-indonesia2.jpg