• طولانی ترین پل های جهان

طولانی ترین پل های جهان

طولانی ترین پل های جهان

می توانید یک پل با بیش از 100 مایل طول را تصور کنید؟ به طرز شگفت انگیزی، چنین شاهکاری ساخته شده است و میتوان در چین این پل را مشاهده کرد. هدف انسان ها از ساخت پل ها به منظور تسهیل حرکت از زمان های قدیم تاکنون بوده است. این ساختارها برای عبور از آب راه ها و دره ها جهت کوتاه کردن فاصله و به منظور کاهش زمان سفر بوده است. مردم جهت ساخت پل از طرح های مختلف، مواد، و طول های متفاوتی استفاده میکنند. این مقاله نگاهی دارد به برخی از طولانی ترین پل ها در جهان.

تکان دهنده ترین،و طولانی ترین پل در جهان 102.4 مایل است! این معماری تعجب آور در چین است، پل بزرگ Danyang در کانشان، این پل جهت حمل قطار بین نانجینگ و شانگهای ساخته شده. با ده هزار پیمانکار چهار سال طول کشید تا ساخت و ساز آن تکمیل گردد، و نهایتا در سال 2010 به پایان رسید؛ عملیات راه آهن در سال 2011 آغاز شد و در همان سال، این پل را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کردند.

دومین طولانی ترین پل در جهان یک پل راه آهن است، واقع در تایوان. اندازه پل چانگوا-کائوسیونگ 97.8 مایل است. این شامل یک بخش از سیستم راه آهن با سرعت بالای تایوان که در امتداد ساحل غربی این جزیره است میباشد.عملیات ساخت آن در ژانویه سال 2007 آغاز شد و در دسامبر 2012، افتتاح گردید. این سیستم حمل و نقل بیش از 200 میلیون مسافر را جا به جا میکند.

پل بزرگ تیانجین با یک گستره طولانی 70.6 مایلی نیز در چین واقع شده و به عنوان بخشی از سیستم راه آهن این کشور استفاده می شود.این ساختار باعث می شود تا بخشی از راه آهن با سرعت بالای پکن – شانگهای، همراه با پل بزرگ Danyang کانشان، را شکل دهند. این پل همچنین در سال 2010 تکمیل شد.

پل بعدی پل Weihe است که در چین واقع شده است. طول آن 49.5 مایل است. Weihe بخشی از راه آهن با سرعت ژنگ ژو-شیان است.

با طول 33.5 مایل، پل Bang Na در تایلند پل بعدی است. در ژانویه 2000 ساخت و ساز آن آغاز گردید و در سال 2011 افتتاح شد.

Louisana طولانی ترین پل در ایالات متحده

اولین پل خارج از آسیا واقع شده است در آمریکا. این پل 23.9 مایل طول دارد. کتاب رکوردهای جهانی گینس،به این پل به عنوان طولانی ترین پل آبی در جهان اشاره کرده است. قبل از ساخت آن، مردم مجبور به عبور از دریاچه توسط کشتی بودند.

دومین طولانی ترین پل در ایالات متحده 22.8 مایل طول دارد و همچنین در لوئیزیانا واقع شده، در سال 1979 افتتاح شد.

آخرین پل آمریکا دراین لیست 18.2 مایل طول دارد، پل Atchafalaya نیز در لوئیزیانا واقع شده است.

پلYangcun چین 22.3 مایل طول دارد و از قطاری که در 217 مایل در ساعت حرکت می کند پشتیبانی میکند. از این پل برای کوتاه شدن سفر بین Ningbo و شانگهای استفاده میکنند.

پلRunyang چین 22.2 مایل طول دارد، این پل از رودخانه یانگ تسه معروف عبور میکند. هزینه ساخت آن نزدیک به 200 میلیون دلار بود، و آن در آوریل 2005 افتتاح شد.

@val3

@val3

@val3

pic286708210001

گالری تصاویر
Bridge1.jpg
Bridge2.jpg Bridge3.jpg