• غارهای الفانتا هند

غارهای الفانتا هند

غار Elephanta در جزیره Elephanta در ساحل جنوب شرقی بمبئی واقع شده است که یک میراث جهانی یونسکو نیز میباشد. این جزیره شامل دو مجموعه غارهای هندو و بودایی است. مجموعه غارهایی که سنت های هندو و لرد شیوا را نشان می دهند، بیشتر محبوب هستند و از سنگ حکاکی شده اند. غار بزرگ بخش مهمی از این گروه است و مرکز پرستش برای هندوها بود قبل از اینکه پرتغالیها به این منطقه حمله کنند و به آنها آسیب های زیادی وارد کنند. غارها بعدها توسط یونسکو در سال 1987 توسط یکی از سازمانهای ثبت شده در میراث جهانی مورد بازسازی قرار گرفتند.

بهترین جاذبه اینجا، جدا از غارها، سفر به خود اینجا است. قایقرانی 45 دقیقه ای با کشتیهایی که هر 30 دقیقه از دروازه تاریخی هند خارج میشوند با مشرف بودن به هتل تاج محل بیرون می آیند و یک نمایش شگفت انگیز از منظره ای از سرزمین اصلی ارائه می دهند. این جزیره عمدتا از دو تپه تشکیل شده است و یکی در سمت غربی دارای پنج غار است. در سمت شرقی شما یک گنبد با دو غار پیدا خواهید کرد. برخی از تپه های شرقی در یک منطقه محدود هستند که به عنوان یک منطقه حائل شناخته شده اند. سنت های محلی ادعا می کنند که غارها مصنوعی نیستند و به دلیل عدم وجود کتیبه، اطلاعات بسیار کمی در مورد سازندگان واقعی غارها می تواند تایید شود.

با توجه به اسطوره هندو، با این حال، تشکیل این غارها را می توان به Pandava و Banasura - پیروان لرد شیوا، نسبت داد. فاکتور رمز و راز، و جذابیت این مکان، یک روز به یاد ماندنی در تور هند را به ارمغان می آورد.

Aysham

غارهای Elephanta -تور هند

pic577860310001

گالری تصاویر
Elephanta.jpg