• غارهای الفنتا بمبئی

غارهای الفنتا بمبئی

غارهای الفنتا در جزیره الفانتا در سواحل جنوب شرقی بمبئی در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. این جزیره شامل دو مجموعه از غارهای هندو و بودایی است. مجموعه ای از غارهای سنت هندو و لرد شیوا که محبوب تر هستند و از سنگ حک شده است را به تصویر می کشد. غار بزرگ برجسته ترین غار این گروه است و یک مرکز عبادت برای هندوها قبل از خسارتهای وارد شده به غار توسط پرتغالی ها در این منطقه بوده است. غارها بعدا بازسازی شده و در میراث جهانی یونسکو در سال 1987 ثبت شد.

بهترین جاذبه در اینجا، جدا از خود غارهای آن، سفر به الفانتا است. توسط کشتی که هر 30 دقیقه از دروازه تاریخی هند که مشرف به هتل تاج محل است به این مکان دیدنی دسترسی پیدا میکنید، 45 دقیقه قایق سواری شگفت انگیز، ارائه دیدگاه های زیبا از سرزمین اصلی. این جزیره در درجه اول از دو تپه تشکیل شده و یکی در سمت غربی دارای پنج غار است. در سمت شرق شما یک گنبد با دو غار را پیدا خواهید کرد برخی تپه های شرقی در یک منطقه محدود است که به عنوان یک منطقه حائل مشخص شده اند. سنت های محلی ادعا می کنند که غارها ساخته دست انسان نیست و به دلیل عدم وجود هر گونه کتیبه، دانش بسیار کمی در مورد سازندگان واقعی از غارها را می توان تایید کرد.

پیروان لرد شیوا، خدای این غارها اختصاص داده شده با توجه به اسطوره شناسی هندو با این حال، شکل گیری این غارها را می توان به Pandava و Banasura نسبت داد. عامل رمز و راز، وجود خود و جذابیت مسحور خود را در این یک روز به یاد ماندنی است.

ساعات کار: همه روزه با، قایق روزانه، آدرس: جزیره الفانتا در سواحل جنوب شرقی بمبئی

@val3

@val3

pic887809210001

گالری تصاویر
elephanta-caves.jpg
elephanta-caves02.jpg