• غذاهای محلی چیانگ مای تایلند

غذاهای محلی چیانگ مای تایلند

جاذبه های تایلند: غذاهای محلی چیانگ مای

در تور تایلند و سفرتان به این کشورجذاب حتما غذاهای محلی تایلندی را امتحان کنید که مانند هنر، زبان و میراث فرهنگی تایلند، مواد غذایی چیانگ مای نیز در جنوب و شرق متمایز و خاص است. نفوذ فن آشپزی برمه و چین در بخش هایی شمالی مشهود است، با ادویه کاری کمتر و استفاده بیشتر از زنجبیل و زردچوبه. در ادامه به معرفی غذاهای سنتی و محلی چیانگ مای میپردازیم.

غذاهای محلی چیانگ مای

Khao Soi

سوپ رشته ی زرد کاری که ترکیبی از رشته فرنگی، تخم مرغ، پیاز، کلم، و برش های لیمو است غذایی خوشمزه و غنی است.

گوشت به کار رفته در سوپ را میتوانید به دلخواه خود سفارش دهید مثلا مرغ، گوشت خوک و یا گوشت گاو.

Aysham

Khan Toke

این غذا در یک بشقاب چوبی سرو میشود خان توکه به سبک غذاهای شمال تایلند است که برنج جزء اصلی این غذا است.

محلی های تایلند برای خوردن شام روی زمین به صورت دایره ای می نشینند، و با دست این غذا را میخورند در کنار موسیقی محلی و رقص قبیله ای.

Aysham

Sai Oua

ظرف آغازگر آتشین، سای اوآ به سبک شمال پخته شده و ترکیبی از گوشت خوک، فلفل خشک شده، سیر، موسیر و طیف وسیعی از گیاهان و ادویه جات تند است. طعم این غذا بسیار شبیه به سوسیس شمال شرقی به نظر می رسد. این غذا با گوشتی تر و با رایحه گیاهی و همچنین فلفل سرو میشود.

Aysham

Nam Prik Ong

این غذا با دو فلفل سبز و قرمز بکار رفته در آن شناخته شده است.این غذا بسیار تند و آتشین است و با اولین قاشق احساس گزش زبا پیدا خواهید کرد.

ترکیبی از خمیر گوجه فرنگی مبتنی بر مخلوط گوشت خوک، گشنیز خرد شده، پیاز و فلفل خشک است. با سبزیجات بخار پز و برنج سرو میشود.

Aysham

Gaeng Hang Lay

یک کاری زرد با یک سوپ مبتنی بر آلوچه، تکه های گوشت خوک، موسیر و رب میگو. ریشه ریشه این غذا به برمه برمیگردد، اما نسخه تایلندی آن با استفاده از روغن کمتر پخته میشود. نارگیل جزء مواد تشکیل دهنده این غذا است همراه با ادویه جات و ترشی جات.

Aysham

Kanom Jeen Nam Ngeow

Kanom Jeenشاید عجیب و غریب ترین در میان تمام غذاها باشد. ترکیبی از اسپاگتی، رشته فرنگی، گوشت، سویا، سبزیجات تازه، فلفل و طیف وسیعی از چاشنی های محلی است.

Aysham

Miang Kham

یک وعده عالی با ترکیبی از برگ های تازه betal ، شربت شیرین، فلفل قرمز یا سبز تازه ، زنجبیل خرد شده، سیر خرد شده، آهک خرد شده، میگو کوچک و نارگیل رنده شده بو داده.

Aysham

تور تایلند

برای مشاهده هتل های تایلند و رستوران های تایلند و تور تایلند کلیک کنید.

pic422158210001

گالری تصاویر
Gaeng-Hang-Lay.jpg
Kanom-Jeen-Nam-Ngeow.jpg Khan-Toke.jpg khao-soi.jpg Miang-Kham.jpg Nam-Prik-Ong.jpg Sai-Oua.jpg