• لغو کامل تحریم های گردشگری روسیه علیه ترکیه

لغو کامل تحریم های گردشگری روسیه علیه ترکیه

روسیه با ازسرگیری پروازهای چارتری به شهرهای مختلف ترکیه، تحریم های گردشگری علیه این کشور را که از هشت ماه پیش آغاز شده بود و کاهش چند میلیارد دلاری درآمد ارزی آنکارا را در پی داشت، به صورت کامل لغو کرد.

دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه دستور لغو ممنوعیت پروازهای چارتری به مقصد ترکیه را برای اجرا صادر کرد.

در این ابلاغیه که در پایگاه اینترنتی نخست وزیر مدودیف روسیه منتشر شد، آمده است: برنامه های بیشتر برای تامین امنیت حمل و نقل هوایی در پروازهای چارتری بین روسیه و ترکیه باید اعمال شود.

همچنین در این ابلاغیه به شرکت های هوایی و گردشگری توصیه شده است، برنامه لازم را برای تامین امنیت پروازها و حضور گردشگران روسی در ترکیه اتخاذ کنند.

تحریم های گسترده روسیه علیه ترکیه از جمله در عرصه گردشگری آذر ماه سال 94 پس از سرنگونی بمب افکن سوخو-24 نیروی هوایی روسیه توسط جنگنده ترکیه بر فراز سوریه، اعمال شد.

این اقدام که به کشته شدن یک خلبان روسی از سوی تروریست ها منجر شد و خودداری آنکارا از عذرخواهی، هشت ماه روابط دو کشور را بشدت تیره کرد تا اینکه چندی پیش رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه با ارسال نامه عذرخواعی به ولادیمیر پوتین همتای روسی خود، گام اولیه را برای عادی سازی روابط برداشت و گفت وگوها در این زمینه ادامه دارد.

pic171035210001

گالری تصاویر