• مسجد زیبای پوترا در کوالالامپور

مسجد زیبای پوترا در کوالالامپور

یکی دیگر از مسجدهای زیبای مالزی که در تور مالزی میتوانید بازدید کنید مسجد پوترا در کوالالامپور است. مسجد پوترا دارای چشم انداز زیبای منظره دریاچه پوتراجایا است که مسلما برجسته ترین جاذبه پوتراجایا و یکی از مدرن ترین مساجد در جهان است. نمایشگاه طرح های مسجد در اینجا تکامل یافته است، معماری اسلامی مسجد پوترا هنری از طرح های سنتی، ساخت و ساز محلی و استفاده از مواد بومی است. این مسجد از معماری اسلامی ایران در دوره صفویه با عناصری از دیگر فرهنگ های مسلمانان، مدل سازی شده است. ورودی اصلی این مسجد شامل طرح های معماری مالزیایی، ایرانی و عربی اسلامی است که شبیه دروازه های ساختمانهای اسلامی ایران میباشد.

مناره 116 متری مسجد از طراحی مسجد شیخ عمر در بغداد تاثیر گرفته است، در حالی که دیوارهای زیرزمین مسجد شبیه مسجد سلطان حسن در کازابلانکا، مراکش است.

سالن نماز ساده و ظریف است و توسط 12 ستون پشتیبانی می شود که دارای گنبد اصلی 36 متری می باشد. منبر و مهراب ( نشان دهنده جهت مکه است) با خوشنویسی اسلامی تزئین شده است.

یک ویژگی منحصر به فرد در طراحی سیستم صوتی بلندگوها برای ایجاد اثر تمام صداهای ناشی از جهت امام استفاده می شود. مسجد که می تواند تا 10،000 عبادت کننده را در خود جای ذهد، می تواند برای برگزاری کنفرانس ها، سمینارها و سمپوزیوم ها استفاده شود. عبادت کنندگان همچنین می توانند در جلوی سالن نماز در حیاط هم جمع شوند. حیاط با دارا بودن چشم انداز منظره می تواند 5000 نفر دیگر را در خود جای دهد.

@val3

تور مالزی،تور ارزان مالزی،قیمت تور مالزی،تور مالزی ارزان،مجری تور مالزی

@val3

تور مالزی،تور ارزان مالزی،قیمت تور مالزی،تور مالزی ارزان،مجری تور مالزی

تور مالزی-جاذبه های کوالالامپور

لینکهای مرتبط

برای مشاهده هتل های مالزی و رستوران های مالزی و تور مالزی کلیک کنید.

pic943741310001

گالری تصاویر
Putra2.jpg
Putra-Mosque2.jpg