• معبد براماویارا در بالی

معبد براماویارا در بالی

معبد براماویارا بزرگترین صومعه بودایی در بالی است که در تپه های Banjar واقع شده است، در 1.5 کیلومتری غرب چشمه های آب گرم Banjar.در تور بالی بازدید از معابد بالی را فراموش نکنید.

این معبد در سال 1970 افتتاح شد و شامل هکتارها از دامنه کوه، اتاق های مدیتیشن، کتابخانه ها، باغ های زیبا، و یک نسخه کوچک ممتاز از بزرگترین سایت باستان شناسی بودایی، Borobudur در بالاترین سطح آن است. صومعه تقریبا در فاصله 20 کیلومتری از شهر اصلی Singaraja و در 10 کیلومتری ساحل معروف Lovina قرار دارد. از جاده اصلی سرینت-سینگراجا، یک خیابان عجیب و غریب است با انگورهای آلفونس لاوالئه مجهز شده است که مقدمه ای جالب برای این جاذبه شگفت انگیز ارائه می دهد. پارکینگ در مقابل ورودی معبد است.

ویژگی های معماری بالی با برجی به سبک بالیایی از جنس فلزی به جای چوب مرسوم kul-kul نشان داده شده است. در جلوی دفتر معبد تقویم، پوستر و پیراهن چاپی برای ارائه در مقابل کمک های مالی در دسترس است. دروازه دیگری دارای پله ای از مجسمه های نگهبان است که هر مرحله با جنبه هایی از "مسیر هشتگانه روشنگری" بودایی است. نام آن، که توسط پدر مرحوم صاحب صومعه به نام «بنته گری» نوشته شده است، شامل سه واژه است: برهما، ویهارا و آراما که در هنگام ترکیب، به معنی «مکانی برای خود پرورش» است.

درختان کاج بلند، چمن های اصلاح شده، باغ های گل و ارتفاع بالا، به معنای صلح می توانند در اینجا لذت بخش باشد. چندین بخش اصلی عبارتند از Uposatha Gara، که یک اتاق مراقبه آرام در بخش غربی است، با دیوارهایی با تصویری از تولد شاهزاده هارته گواتاما و یک مجسمه بودا در حال رسیدن به نیروانا است. اتاق نیز به عنوان یک محل اصلی برای آغاز بیکو یا "راهب بودایی" عمل می کند.

Dharmasala، واقع در بخش شرق صومعه، مکانی است که برای نماز، سخنرانی و سایر فعالیت های رسمی مورد استفاده قرار میگیرد. یک پیاده روی کوتاه در طول مسیر پیاده رو در قسمت غربی مجتمع، شما را به یک مزرعه باغی درختی Bodi هدایت میکند که دارای یک درخت بزرگ با تصویر نشسته ی بودا است و تزئینی است که مسیر خود را به سوی نیروانا نشان می دهد. در باغ ها، شما با شخصیت های مختلف بودا در موقعیت های مختلف روبرو می شوند. مهمترین آنها دو مجسمه برنز طلایی هستند که هدیه ای از تایلند و سریلانکا در سال 1977 بود.

این سایت همچنین در روز مقدس Vesak یا Asada یک محل مراقبه برای زائران بودایی است. این رعایت مهم Buddhist زمانی است که صومعه و مینی Borobudur در آن با جذاب ترین راهبان در صفوف است. لباس مناسب به عنوان معمول در بازدید کنندگان معبد هندوستان Balinese اعمال می شود، یعنی sarong و sash در اطراف کمر، که در دفتر معبد در دسترس هستند و رایگان برای استفاده در طول سفر شما ارائه میشود. تاریخ مربوطه تقریبی برای Vesak، بر اساس ماه ششم 'هر سال به شرح زیر است:

29 مه 2018 مه 19، 2019 7 مه 2020 26 مه 2021 16 مه 2022 6 مه 2023

@val3

pic789770310001

گالری تصاویر
brahmavihara-arama.jpg