• معبد دندان مقدس بودا در سریلانکا

معبد دندان مقدس بودا در سریلانکا

معبد دندان مقدس، یا Sri Dalada Maligawa همانطور که به صورت محلی شناخته شده است، همچپنین یکی از مراکز پرطرفدار گردشگری در کندی است.

گفته شده است که مقدس ترین معبد بودایی، که دارای یک اثر مقدس دندان بودا است و کاملا حفظ شده است این معبد میباشد. جای تعجب نیست که معبد دندان مقدس، خانه ی بقایای مادی از بودا است، نه تنها در میان جمعیت بودایی در سریلانکا بلکه در سرتاسر جهان شناخته شده است. این معبد در شهر کندی سریلانکا واقع شده است که در سازمان میراث جهانی، ثبت شده است.

معبد تاریخی بسیار طولانی دارد، قدمت آن به نیمه دوم قرن شانزدهم برمیگردد. با توجه به باور عمومی، کار ساخت و ساز آن در سال 1595 توسط Vimaladharmasurija تکمیل شد. در طول تاریخ، به دلیل حمله پرتغالی ها، و بلایای طبیعی و بمب گذاری های تروریستی، تغییرات ساختاری و معماری مداوم بوده است. آسیب بیش از حد به معبد ناشی از حملات تروریستی در سال 1998 بود. بزرگی آسیب فیزیکی قابل توجه بود؛ با کار تعمیر و نوسازی پیوسته، به حالت قبلی خود بازگشته است. ساختار معبد حاضر توسط کاخ سلطنتی، سالن و Mahamaluwa احاطه شده است.

دندان مقدس در کندی ساخته شده است که صرفا از طلا ساخته شده است. هر شش سال، به طور عمومی نمایش داده می شود. هر چهارشنبه راهبان و کشیش ها شستشوی نمادین این آثار را با تهیه گل های معطر و آب های معطر انجام می دهند. سپس آب مقدس در میان افرادی که در آنجا حاضر هستند، توزیع می شود، زیرا اعتقاد بر این است که قدرت شفا دارد.

Aysham

pic776660310001

گالری تصاویر
700.jpg
  • جنگل های سینهاراجا سریلانکا

    جنگل های سینهاراجا سریلانکا

    آخرین جنگلهای استوایی سریلانکا جنگل های بارانی سینهاراجا هستند که در منطقه مرطوب، در نزدیکی زمینهای پست در جنوب غربی جزیره واقع شده اند. به طور خاص در نزدیکی منطقه ی سابارگاموها در 100 کیلومتری کلمبو قرار گرفته اند. و یکی از نکات قابل تامل و زیبای این جنگل ها این است که به علت اهمیت جهانی فراوانی که داشته اند در سال 1988 به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده اند. اهمیت این جنگل را شاید با دانستن این مهم که این جنگل ها به تنهایی خانه ی 60 درصد از انواع مختلف درختان خاص سریلانکا و 50 درصد از گونه های جانوری خاص این کشور میباشند بتوان درک کرد. کوچه های باریک و زمین های موج دار ناهموار مناطقی هستند که شما میتوانید در بازدید از این مناطق از آنها عبور کنید. دامنه های کوههای این منطقه انبوه درختان متنوعیست و عبور از میان انها چندان کار ساده ای نیست. کل منطقه جنگلی سینهاراجا محلی مناسب برای دوستداران طبیعت است. با توجه به پوشش گیاهی متراکم و پوشش ضخیم درخت، حیات وحش متفاوتی را در این جنگل ها مشاهده خواهید کرد البته به غیر از فیل ها یوزپلنگ ها در تقریبا در سرتاسر جنگل قابل مشاهده میباشند. این جنگل های انبوه سریلانکا همچنین خانه ی انواع مختلف پرندگان مختلف میباشد یا به عبارت دیگر جنگل های سین هاجارا یک مکان توریستی محبوب برای مشاهده ی پرندگان مختلف است. برخی از کمیابترین گونه های رنگی و نایاب پرندگان را که انفرادی یا دسته ای زندگی میکنند را شما در این جنگل ها مشاهده خواهید کرد که قطعا تجربه ی بینظیر و فراموش نشدنی برای شما خواهد بود.