• معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

جاذبه های چیانگ مای: معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

یکی از دیدنیهای تایلند معبد دوی سوتپ است که در شهر چیانگ مای بر روی تپه ای در شمال غربی شهر واقع شده است و قدمت ساخت آن به قرن 14 میلادی برمیگردد. این معبد زیبا هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب میکند، مناره های طلایی به همراه حکاکی های مذهبی در و دیوار این معبد را درخشان و محبوب کرده است.

Aysham

با طی کردن 304 پله به معبد دوی سوتپ میرسید، از آنجا مناظر اطراف و شهر به خوبی قابل مشاهده است همچنین هر روز در ساعت 6 میتوانید به تماشای مناجات راهبان بودایی بنشینید. با استفاده از واگن‌های ریلی-کابلی نیز میتوان به بالا رفت. در دو طرف پله ها اژدهای دوسر قرار داده شده است، اژدهای دوسر نماد فرهنگ مردم چیانگ مای است.

Aysham

Aysham

دوی سوتپ با زندگی مردم چیانگ مای درآمیخته شده است. یکی از جاذبه های معبد دوی سوتپ مجسمه فیل سفید است که با افسانه هایی همراه است و باعث جالب تر شدن معبد شده است. گفته میشود که در آن زمان، استخوان های بودای بزرگ را بر پشت فیلی سفید رنگ گذاشته اند و فیل در تپه رها شده است؛ پس از طی مسافتی فیل به معبد رسیده و در همان جا مرده است. به همین دلیل مجسمه ای از فیل برای یادآوری این افسانه و نحوه ساخت معبد در آنجا ساخته شده است. در این معبد همچنین مجسمه گانش (مجسمه های بودایی) به چشم می خورد .در تور تایلند و سفر به چیانگ مای از این معبد زیبا دیدن کنید اما مراقب پوشش و رفتار خود باشید و هرگز با کفش وارد معبد نشوید.

Aysham

پایین پله های معبد، فروشندگان در غرفه هایی مشغول فروش انواع خوراکی ها و صنایع دستی تولید شده توسط روستاییان کوهستان های اطراف می باشند. همچنین فروشگاه هایی وجود دارد که وسایل مختلفی مانند تزئینات منزل، سوغاتی و ... ارائه میدهند و شما می توانید هنگام بازدید از این معبد به خرید نیز بپردازید.

Aysham

شما می توانید سفر خود را به دوی سوتپ با گشت و گذار در روستای کوچک همونگی کامل کنید، این روستا نسبت به روستاهای دیگر توریستی تر میباشد، گشت و گذار در این روستا، شما را با فرهنگ مردم محلی آشنا می کند و فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوامع قبیله ای که در تپه های منطقه زندگی میکنند میباشد.

Aysham

Aysham

Aysham

جاذبه های گردشگری چیانگ مای

معبد دوی سوتپ-Doi Suthep

برای مشاهده هتل های تایلند و رستوران های تایلند و تور تایلند کلیک کنید.

pic516588210001

گالری تصاویر
Doi-Suthep1.jpg
Doi-Suthep2.jpg Doi-Suthep3.jpg Doi-Suthep4.jpg Doi-Suthep5.jpg Doi-Suthep6.jpg Doi-Suthep7.jpg Doi-Suthep8.jpg