• معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

جاذبه های چیانگ مای: معبد دوی سوتپ در چیانگ مای

یکی از دیدنیهای تایلند معبد دوی سوتپ است که در شهر چیانگ مای بر روی تپه ای در شمال غربی شهر واقع شده است و قدمت ساخت آن به قرن 14 میلادی برمیگردد. این معبد زیبا هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب میکند، مناره های طلایی به همراه حکاکی های مذهبی در و دیوار این معبد را درخشان و محبوب کرده است.

@val3

با طی کردن 304 پله به معبد دوی سوتپ میرسید، از آنجا مناظر اطراف و شهر به خوبی قابل مشاهده است همچنین هر روز در ساعت 6 میتوانید به تماشای مناجات راهبان بودایی بنشینید. با استفاده از واگن‌های ریلی-کابلی نیز میتوان به بالا رفت. در دو طرف پله ها اژدهای دوسر قرار داده شده است، اژدهای دوسر نماد فرهنگ مردم چیانگ مای است.

@val3

@val3

دوی سوتپ با زندگی مردم چیانگ مای درآمیخته شده است. یکی از جاذبه های معبد دوی سوتپ مجسمه فیل سفید است که با افسانه هایی همراه است و باعث جالب تر شدن معبد شده است. گفته میشود که در آن زمان، استخوان های بودای بزرگ را بر پشت فیلی سفید رنگ گذاشته اند و فیل در تپه رها شده است؛ پس از طی مسافتی فیل به معبد رسیده و در همان جا مرده است. به همین دلیل مجسمه ای از فیل برای یادآوری این افسانه و نحوه ساخت معبد در آنجا ساخته شده است. در این معبد همچنین مجسمه گانش (مجسمه های بودایی) به چشم می خورد .در تور تایلند و سفر به چیانگ مای از این معبد زیبا دیدن کنید اما مراقب پوشش و رفتار خود باشید و هرگز با کفش وارد معبد نشوید.

@val3

پایین پله های معبد، فروشندگان در غرفه هایی مشغول فروش انواع خوراکی ها و صنایع دستی تولید شده توسط روستاییان کوهستان های اطراف می باشند. همچنین فروشگاه هایی وجود دارد که وسایل مختلفی مانند تزئینات منزل، سوغاتی و ... ارائه میدهند و شما می توانید هنگام بازدید از این معبد به خرید نیز بپردازید.

@val3

شما می توانید سفر خود را به دوی سوتپ با گشت و گذار در روستای کوچک همونگی کامل کنید، این روستا نسبت به روستاهای دیگر توریستی تر میباشد، گشت و گذار در این روستا، شما را با فرهنگ مردم محلی آشنا می کند و فرصتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جوامع قبیله ای که در تپه های منطقه زندگی میکنند میباشد.

@val3

@val3

@val3

جاذبه های گردشگری چیانگ مای

معبد دوی سوتپ-Doi Suthep

برای مشاهده هتل های تایلند و رستوران های تایلند و تور تایلند کلیک کنید.

pic516588210001

گالری تصاویر
Doi-Suthep1.jpg
Doi-Suthep2.jpg Doi-Suthep3.jpg Doi-Suthep4.jpg Doi-Suthep5.jpg Doi-Suthep6.jpg Doi-Suthep7.jpg Doi-Suthep8.jpg