• معبد غار دامبولا سریلانکا

معبد غار دامبولا سریلانکا

از همه ی معابد غار که در سریلانکا یافت می شود، قابل توجه ترین معبد غار Dambulla است. این غارها در شهر Dambulla واقع در 150 کیلومتری شرق کلمبو واقع در خشکی شمالی Plains، از بهترین و محافظت شده ترین و بزرگترین مجموعه معبد غار در آسیا هستند. به طور محلی، آن نیز به عنوان معبد طلایی Dambulla شناخته شده است، با سازه های سنگی که تا ارتفاع 150 متر ارتفاع دارند که به دشت های اطراف آن مشرف است. این مرکز به عنوان یک اثر میراث جهانی در سال 1991 توسط یونسکو ثبت شد.

اگرچه مناطق اطراف آن دارای بیش از 80 غار مختلف است، اساسا پنج غار مجزا، معبد غار Dambulla را تشکیل می دهند که تاریخ آن به قرن 1 قبل از میلاد می رسد. از میان این پنج غار، مهمترین شامل غار پادشاهان بزرگ، غار پادشاه الهی و صومعه بزرگ است. همه این ها به عنوان زیارتگاه ها عمل می کردند، مجسمه های مختلف و مجسمه های متعلق به دوره سین هالا را در خود جای داده است.

در مجموع، 153 مجسمه وجود دارد که برجسته ترین آنها بودا است که در ارتفاع و اندازه بسیار متفاوت وجود دارند و بزرگترین آن حدود 15 متر است. یکی از غارها بیش از 1500 نقاشی و نقاشی های بودا را پوشش می دهد که کل سقف و دیوارها را پوشش می دهد و داستان زندگی بودا را به نمایش میگذارد. برخی از مجسمه ها خدایان هندوهای گانشا و ویشنو را نشان می دهند. مساحت کل این غارها 2000 متر مربع است.

در طول دوره های مختلف، معبد غار ، و سازه های آن تحت تعمیر و نگهداری واقع شده است، این معبد جذاب و جالب را در تور سریلانکا از دست ندهید.

بازدید کنندگان باید این شانس کاوش در تاریخ را هرگز از دست ندهند با مراجعه به غار معبد دامبولا چیزهایی شگفت انگیزی را خواهید دید.

Aysham

pic114580310001

گالری تصاویر
dambulla-cave.jpg