• منطقه باند شانگهای

منطقه باند شانگهای

تفرجگاه The Bund: باند یکی از محبوب ترین و مشهور ترین جاذبه های شانگهای است. که از سوخو کریک به جین لین لو در ساحل غربی رودخانه هوانگپو ادامه دارد. با توجه به تضاد قابل توجهی از منظره فوق العاده مدرن پودونگ، باند با یک ردیف از ساختمان های مستعمره حفظ شده است که خیابان های آن بویژه در کنار طرف Zhongshan Dong Yi Lu به موسسات مالی، دفاتر F & B ،و هتل ها و مراکز اداری تبدیل شده اند.

نمای ساختمان های قدیمی پیش از جنگ در یک خیابان وسیع در سمت شرق به یک تفرجگاه تبدیل شده است که بازدیدکنندگان می توانند در طول مسیر خود لذت ببرند از دیدگاه های شگفت انگیز مناطق جدید باند و پودونگ در سراسر رودخانه. افق های آینده پودونگ ممکن است نمادی از شانگهای مدرن در این سن و سال باشد، اما هویت اصلی شهر هنوز در باند قرار دارد.

سالهاست که مردم با دیدن سواحل شانگهای در شب، از آن لذت میبرند زیرا کل منطقه به یک نمایشگر ظریف از رنگ تبدیل می شود با ساختمان هاییبا چراغ های چند رنگ رمانتیک. جاذبه های دیگری نیز وجود دارد که ارزش دیدن دارند.

@val3

@val3

در انتهای شمالی، پل Waibaidu نقطه ای که در آن سوخو کریک با رودخانه Huangpu دیدار می کند و جایی که در قرن نوزدهم یک پل عابر پیاده ساخته شد اشاره می کند. در رودخانه، سنگی به نام "قبرستان قومندان" که به وطن پرستان چینی از دهه 1840 اختصاص دارد، وجود دارد. پیکره ی قهرمانان مردمی نیز ساخته شده است و در پایه این یادبودها، موزه کوچکی که موزه تاریخ باند است که شامل چند آثار و برخی اسناد تاریخی مرتبط با باند است قرار گرفته است.

در بخش جنوبی بنای یادبود یک پارک عمومی به نام Huangpu Gongyuan (هوان گپو)وجود دارد، که در ابتدا توسط انگلیسی ها در سال 1868 ساخته شد. پس از آن، تنها انگلیسی ها به پارک اجازه دسترسی داشتند؛ مردم چین تنها زمانی مجاز به ورود بودند که همراه آنها یک انگلیسی بود. در ورودی این پارک نوشته شده است: "ورود هیچ چینی یا سگ مجاز نیست".ورود به پارک در سال 1926 برای همه، از جمله چینی ها، آزاد شد.

درست از طرف جنوب هتل صلح ، ورود به تونل عکاسی زیرزمینی میسر است ، که یک تونل عابر پیاده زیرزمینی است که باعث اتصال مرکز شهر شانگهای به منطقه پودونگ جدید است، تونل خود یک جاذبه توریستی مهم با آسانسورهای هیدرولیکی، ماشین های اتوماتیک تراموا و نمایشگرهای صوتی و تصویری است. تکنولوژی پیشرفته کشور چین بازدیدکنندگان را با تجربه های صوتی و تصویری هیجان انگیز از جمله موسیقی پس زمینه و نمایش های بصری از مردم، فرهنگ، تاریخ، علم و فن آوری شانگهای روبرو میکند.

@val3

جاذبه های منطقه Huangpu در شانگهای

تفرجگاه The Bund

آدرس: در کنار ساحل غربی رودخانه Huangpu بین Suzhou Creek و Jinling Lu

pic872559210001

گالری تصاویر
Bund-sightseeing-tunnel.jpg
the-bund.jpg The-Bund-5.jpg