• همکاری فرهنگی ایران و چین

همکاری فرهنگی ایران و چین

رئیس انجمن دوستی ایران و چین گفت: زمینه فعالیت همکاری های فرهنگی برای مودت میان دو ملت بزرگ ایران و چین به خوبی آماده است.

احمد محمدی روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی چین در فرهنگسرای نیاوران اظهار کرد: جاده ابریشم از قدیم مسیر اصلی برای همکاری های بازرگانی میان ایران و چین بوده است و امروز منطقه سین کیانک با وجود بی شمار فارسی زبانان در آن منطقه ، بر تقویت این همکاری ها افزوده است.

در این مراسم که معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سفیر چین در ایران حضور داشتند رئیس انجمن دوستی ایران و چین با بیان اینکه هفته فرهنگی چین فرصتی بسیار مغتنم برای آشنایی هرچه بیشتر مردم دو کشور از آداب و سنن یکدیگر است ، اظهار امیدواری کرد دیگر استانهای کشور چین برای معرفی آثار خود به مانند استان سین کیانک ، در جمهوری اسلامی ایران حضوریابند.

محمدی گفت: حوزه فرهنگ و هنر بسیار گسترده است و در کنار این بخش می توان دیگر حوزه ها را به ملت های دو کشور بزرگ در قاره آسیا معرفی و زمینه صلح و دوستی در بین ملل جهان بوجود آورد.

هفته فرهنگی چین با رویکرد معرفی استان سین کیانگ و منطقه چین غربی همراه است و از این رو فرهنگسرای نیاوران از امروز تا هفتم شهریور و همه روز از ساعت 10 تا 20 شب در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران آماده بازدید علاقمندان از نمایشگاه هفته فرهنگی چین شامل عکس های هنری، لباس های سنتی و سازهای موسیقی است.

بنابراین گزارش نمایش آیینی سنتی استان شین جیانگ ، برگزاری نشست های تخصصی و همایش های هم اندیشی از دیگر برنامه های هفته فرهنگی چین است که در این فاصله زمانی و با حضور هنرمندان دو کشور در حوزه های گوناگون برگزار خواهد شد.

pic151035210001

گالری تصاویر