• AIR CANADA

AIR CANADA

Air Canadaشرکت هواپیمایی کانادایی است، که در سال ۱۹۳۶ تاسیس شد. AIR CANADA هم‌اکنون بار و مسافران را با استفاده از پروازهای برنامه ریزی شده و پروازهای چارتر به ۱۷۸ مقصد در سرتاسر جهان حمل می‌کند.

AIR CANADA از نظر مقصدهای پروازی و حجم مسافر دهمین شرکت بزرگ هواپیمایی به شمار می‌رود. AIR CANADA،همچنین عضو اتحادیه استار الاینس است. این اتحادیه خطوط هوایی که از ۲۶ عضو تشکیل شده‌است در سال ۱۹۹۷ راه‌اندازی شد.

دفتر اصلی AIR CANADA در مونترال، استان کبک واقع شده‌است، در حالی که بزرگترین ترمینال مسافربری آن در فرودگاه پیرسون در تورنتو، انتاریو قرار دارد. مجموع درآمد AIR CANADAدر سال ۲۰۰۸ میلادی بیش از ۹٫۷ میلیارد دلار کانادا بوده‌است. AIR CANADA ناوگانی متشکل از ایرباس ای۳۲۰، بوئینگ ۷۶۷ و بوئینگ ۷۷۷ برای مسیرهای طولانی و خانواده ایرباس ای۳۲۰ مانند ایرباس ای۳۱۹، ایرباس ای۳۲۰ و ایرباس ای۳۲۱ و امبرائر ای‌آرجی ۱۷۰/۱۹۰ در اختیار دارد.

بخش حمل و نقل AIR CANADA نیز از دو بخش AIR CANADA کارگو و AIR CANADA جتز تشکیل می‌شود. از شرکت‌های تابعه ایرکانادا می‌توان به ایرکانادا ویکیشن اشاره کرد که خدمات سیاحتی خود را در ۹۰ مقصد به مسافران ارائه می‌دهد. شرکت ایرکانادا با همکاری شرکای محلی بطور متوسط روزانه بیش از ۱٫۳۷۰ پرواز برنامه ریزی شده را انجام می‌دهد.

pic551135210001

گالری تصاویر
CANADA.jpg
CANADA1.jpg CANADA2.JPG CANADA3.jpg CANADA4.jpg