• پارک دریایی توباتا ریف یک جاذبه ی گردشگری تور فیلیپین

پارک دریایی توباتا ریف یک جاذبه ی گردشگری تور فیلیپین

در سفر به کشور فیلیپین اگر یک جاذبه ی گردشگری بسیار زیبا را میخواهید ببینید پیشنهاد ما این پارک ملی دریایی است.هر ساله هزاران مسافر تور فیلیپن از این پارک دیدن میکنند. پارک ملی دریایی توباتا ریف خانه ی معروفترین و جذابترین صخره های مرجانی جهان است. اساسا پارک ملی دریایی توباتا یک پناهگاه دریایی است که مسئول حفاظت از صخره های مرجانی دره توباتا است، به دلیل در معرض خطر بودن انواع مختلف مرجانها در این مکان. این پارک در آگوست، 1988، زمانی که رئیس جمهور وقت فیلیپین، کورازون آکوینو، آن را پارک ملی دریایی اعلام کرد افتتاح شد. از آن زمان، در سال 1993 توسط یونسکو در میراث جهانی نیز ثبت شد و همچنین به عنوان یکی از شگفتی های مدرن طبیعت شناخته شده است.

این پارک دریایی تحت کنترل شهرداری جزیره Cagayancillo واقع شده است، حدود یکصد و سی کیلومتری شمال غربی سرزمین اصلی و دقیقا در وسط دریای سولو قرار دارد. از لحاظ جغرافیایی نیز حدود صد و پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهر پورتو پرینسسا واقع شده است که همچنین به عنوان پایتخت استان پالاوان واقع شده است. این پارک در واقع محل غواصی برای اکثریت قایق های غواصی و بازدیدکنندگان است که به Tubbataha می آیند.

صخره هایی که در پارک دریایی قرار دارند، هزاران سال پیش از جزایر آتشفشانی متعدد به وجود آمده اند و به عنوان صخره های مرجانی در آمدند. با گذشت زمان آتشفشان ها منقرض شدند و جزایر به عمق اقیانوس غرق شدند. در حال حاضر مرجان ها، رشد خود را نسبت به نور خورشید ادامه می دهند.

تنوع زیستی مرتبط با پارک دریایی Tubbataha Reef غیر قابل باور است. این پارک نه تنها خانه ی 360 گونه مرجانی است که تقریبا نیمی از کل گونه های مرجانی موجود در جهان را در خود دارد و پناهگاه 600 گونه ماهی، 13 گونه از نهنگ ها و دلفین ها، 12 گونه کوسه ها، لاک پشت های سبز دریایی، و بیش از 100 گونه پرنده است. این پارک با پوشش حدود 10،000 هکتاری، مرکز تنوع زیستی دریایی جهان است. به همین دلیل است که اهمیت اکولوژیکی زیادی دارد. ماندگاری و بقای اقتصاد فیلیپین به میزان قابل توجهی در مورد چگونگی بهره وری و عاقلانه منابع دریایی آن بدون تاثیر بر تعادل و نگرانی در تعادل چرخه زیست محیطی می پردازد.

بازدید کنندگان از سراسر جهان به فیلیپین می آیند برای لذت بردن از زیبایی طبیعی و منحصر به فرد Tubbataha در زیر آب. بنابراین، گردشگری نقش مهم و ضروری در ارائه سرمایه مورد نیاز برای نگهداری، مدیریت و حفاظت از این پارک بازی می کند. این پارک نیز یکی از محبوب ترین مکان ها برای غواصی های فصلی است، زیرا عمق زیادی را پس از دیوارهای صخره های مرجانی کم عمق ارائه می دهد. بهترین زمان برای بازدید از پارک از ماه مارس تا ژوئن است که فصل غواصی رسمی است و شرایط آب و هوایی کامل مانند دریاهای صاف، آب و هوای عالی و دید عالی را ارائه می دهد. همچنین، گردشگران باید تمام قوانین و مقررات پارک در موارد مربوط به غواصی را رعایت کنند. این قوانین در حفاظت از صخره ها و جلوگیری از تخریب آنها کمک می کند. امیدواریم در تور فیلیپین از این جاذبه ی گردشگری لذت کافی را ببرید.

Aysham

Aysham

سایت میراث جهانی یونسکو در دریای سولو - تور فیلیپین

pic388431310001

گالری تصاویر
tubbataha.jpg
tubbataha-reef-4.jpg