• پارک راما آی ایکس بانکوک

پارک راما آی ایکس بانکوک

پارک راما بزرگترین فضای سبز در بانکوک است که دارای باغ گیاه شناسی زیبا، دریاچه های بزرگ و باغ های الهام گرفته از کشورهای سراسر جهان است. در سال 1987 برای جشن تولد 60 سالگی پادشاه بومیبول ساخته شده ، بازدید از این پارک بزرگ در حومه بانکوک، یک دیدنی شگفت انگیز در شهر است و با وجود همه موارد جالب توجه، به طور شگفت انگیزی جمعی از گردشگران را به خود جذب کرده و تجربه ای واقعی را در مورد چگونگی آن ارائه می دهد. مردم محلی بعدازظهر خود را در این پارک صرف می کنند.

این پارک در حدود 15 کیلومتری از مرکز شهر قرار گرفته، و ساده ترین راه برای رسیدن به اینجا با تاکسی است، یا به طور مستقیم از شهر با، BTS به Udom Suk بروید. هزینه ای حدود 150 بات دارد و حدود 30 دقیقه طول می کشد. پارک هر روز از ساعت 05:00 تا 18:00 باز است و هزینه پذیرش 10 بات است. صبح های زود بیشتر مردم اینجا تمرین می کنند و در بعد از ظهر خانواده ها و زوج های جوان در اینجا استراحت میکنند. بهترین زمان برای رفتن در ماه دسامبر است، که پارک میزبان یک جشنواره گل سالانه است، اما حتی خارج از فصل نیز مقدار زیادی تفریحات برای سرگرمی شما وجود دارد.

پارک بیش از 200 هکتار است و چند ساعت طول می کشد تا همه جای آن را گشت. پارک به بخش های مختلف تقسیم شده و در مرکز پارک یک دریاچه وجود دارد. ساختمان تاریخی که در مسیر پیاده روی با یک مناره طلایی در سراسر پارک دیده می شود، آن را به عنوان یک گالری جشن زندگی پادشاه و شامل عکس ها، نقاشی ها و اطلاعات در مورد پروژه های سلطنتی به زبان انگلیسی وجود دارد.

بعضی از کشورها، از جمله انگلستان و ژاپن، در باغ ها نمایندگی دارند. غرفه ی چوبی که بخشی از باغ چینی است در باغ دیواره ای پنهان شده است، با حوضچه ی لیلی و پل های مینیاتوری پشت آن. باغ آمریکایی در یک گنبد بزرگ مربوط به آینده قرار دارد و یادآور خلیج نوادا است. باغ ایتالیایی با چشمه های تزئینی و حیاط نمایش داده می شود، در حالی که باغ فرانسوی خانه ای به نام چوبه دار برجسته و مجسمه یادآور آثار بزرگ رادین است. اگر میخواهید از گیاهان تایلندی بیشتر بدانید، باغ بزرگ گیاه شناسی دارای انواع مختلفی از گلها و درختان زیبا، با ارکیده ها و گیاهان داخلی است که در گلخانه های الهام گرفته از استعمار یافت میشوند. مطمئن شوید که Thakon Phrakia Pavillion را در وسط حوضچه لوتوس بررسی کنید، این یک نمایش کامل از طراحی تایلندی کلاسیک است.

کسانی که صبح زود می آیند، می توانند به گروه عمومی Tai-Chi یا کلاس های ایروبیک ملحق شوند و همچنین یک ورزشگاه در فضای باز با تجهیزات ورزشی سرگرم کننده مناسب برای بزرگسالان و کودکان وجود دارد. اگر شما دنبال یک رویکرد بیشتر و پایدار برای کشف پارک هستید سوارشدن یک قطار کوچک است که گردشگران را از دروازه پارک به سایت های محبوب و نقاط پیک نیک میبرد. تعداد زیادی از غرفه ها برای فروش بستنی و نوشیدنی در اطراف پارک وجود دارد، اما اگر پیش از ناهار به دنبال چیزی مهم تر باشید، در هنگام ورود به پارک، مرغ سرخ شده، نودل و میوه، وجود دارد می توانید از آن استفاده کنید.

در تور تایلند و بازدید از شهر بانکوک این پارک زیبا را فراموش نکنید.

@val3

pic362370310001

گالری تصاویر
suan-luang-rama.jpg